Добродетел ли е отстояването на позиция?

  • 6 865
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Някой постне нещо дочуто/непроверено и когато друг му покаже, че е грешно се почва едно гонене по тъча...
А този, който показва "грешното", способен ли е да се откаже от своята позиция?

Разбира се, че не всеки. Някои просто се заяждат, някои дори с пълното съзнание, че не са прави.

# 31
  • Мнения: X
На мнението на бгтатко съм.

Безсмислено е лаладжийството по форуми, загуби-време. Никой не си променя мнението при никакви доказателства.

Някои форумци така си отстояват позицията, че задушават темата. Ако в някоя тема всяко второ мнение стане твое - време е за мълчание...

# 32
  • Мнения: 5 820
   Не винаги сме прави. Трябва да приемем, че и грешим. Поне аз го приемам. Като видя, че не съм права, приемам неоспоримото доказателство и се "Извинявам". Но колко хора могат да си признаят, че не са прави и да се извинят?!

Жалко, че форумното ти поведение не доказва това твое твърдение.

    Първо, няма да ми говорите на "Ти". Не сме седнали на една маса, за да ми говорите на "Ти". Вече ми омръзна от тази злоба в този сайт. Избивайте си комплексите някъде другаде. Защо не си избивате комплексите върху най-близките Ви? Защо всички станаха толкова злобни? Където и да съм - в интернет и навън, всички станаха толкова злобни! И аз ли трябва да стана злобна? Винаги съм се опитвала да помогна на някого в този форум. Не само във форума съм се опитвала да помагам. И в реалния живот всички мои познати ме познават като усмихната и добра. 

   Когато съм сгрешила, съм се извинявала. И в този форум съм се извинявала. Но няма да се извиня на хора, които са арогантни, навират си собствената истина в лицето ми и искат да ми натрият носа ми и тези, които ме обиждат! Такива хора за мене не заслужават добро отношение от мене.

   Не ми изпращайте в пощата ми лични съобщения. Изобщо няма да прочета съобщението ви.

   Съжалявам авторе на темата, но аз се отписвам и от тази тема. Няма да намерите отговор на Вашия въпрос по тази тема!

# 33
  • Мнения: 25 597
Jennifer_w, днес пи ли си хапчетата?
Съжалявам, че ще те разочаровам, аз на ЛС не се разправям, особено с психически нестабилни личности.
Съжалявам също така, че ще хвърля сянка върху снежнобелия образ, който имаш за себе си, но дезинформацията и публичната демонстрация на невежестото ти изобщо не ми се връзват с образа на "бяла и добра".
Изобщо нямах намерение да се занимавам с теб и винаги съм подминавала силно неадекватните ти съвети, особено в здравословните теми, докато не си позволи да даваш такива на дете. Подчертавам, дете. Когато си родиш такова, можеш да му пълниш главата с всичките си заблуди, но когато става въпрос за чужди деца, можеш да си спестиш откровено вредните съвети.
Когато препоръчваш на хора със здравословни проблеми да не си пият лекарствата, проблемът си е техен на кого да вярват – на лекарите си или на теб. Все пак са пълнолетни хора и могат да вземат сами решения за собственото си здраве. Но когато си позволяваш да заблуждаваш деца... Не мога да подмина.
Пък ти плюй, колкото си щеш, за злобата в този форум и в частност моята. Знаем ти любимата песен. То се вижда кой какъв е и колко му е капацитетът.

ПП Така и не разбрах дали се прежали все пак да прочетеш статиите за бялото течение, към които ти пратих линкове. Ако не си, прочети ги. Не боли.
А и извинение от твоя страна изобщо не очаквам, дишай спокойно.

# 34
  • Мнения: 1 945
ясна е работата . Аз се зачудих защо се заяде първа , а ти я дебнеш по темите
защото сте се скарали за "бялото течение "
Тя е млада, почти дете , надали е искала да навреди

# 35
  • Мнения: 25 597
Пътят към ада е постлан с добри намерения...
Едва ли има нещо по-вредно на този свят от гръмогласното невежество.

# 36
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Безсмислено е лаладжийството по форуми, загуби-време.
Това би звучало що-годе добре, ако беше казано някъде на чашка, или поне по телефона.... Simple Smile

# 37
  • Мнения: X
ясна е работата . Аз се зачудих защо се заяде първа , а ти я дебнеш по темите
защото сте се скарали за "бялото течение "
Тя е млада, почти дете , надали е искала да навреди


Извини ме, но това сега какво е? На мен потребителката, с която общува Кака Сийка ми е напълно непозната, гледам, че и на теб ти е такава, но ти се хвана за "бялото течение" с каква цел? Не помня вече колко време се мотая из форума, но не помня досега Кака Сийка директно да е наричала някого "психическо нестабилен" и щом става дума за съвет към дете,явно има защо. Не ми е директно към теб въпроса и не те нападам, но никога не съм вдявала защо в такива ситуации изскачат потребители отнякъде и се намесват. Подозирам, че причината е патетична.

# 38
  • Мнения: 10 374
Аз лично си казвам мнението, но не съм готова да споря до откат, особено с хора, които са явно некомпетентни, но упорити. В края на краищата някакъв спор в някакъв форум не променя нищо по какъвто и да е въпрос. Като за някой е толкова важно да изкрещи некомпетентното си мнение - това не е мой проблем.
Това, което ми прави грозно впечатление във форума е как се кълват някои хора, ровят по стари постове, цитират и доизмислят неща с цел да смачкат фасона на някой за единият си кеф.
Във живота - в много от случаите, когато съм поддала на натиск на чуждо мнение (обикновено идващо от най-близките ми) след това много съм съжалявала, че не съм послушала интуицията си.

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Винаги съм се опитвала да помогна на някого в този форум. Не само във форума съм се опитвала да помагам.
Хората са неблагодарни. На някой трябва да им скъсаш нервите от помагане и пак няма да чуеш "мерси". Sleepy

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В този форум срещам прекалено често това явление. Някой постне нещо дочуто/непроверено и когато друг му покаже, че е грешно се почва едно гонене по тъча...
На въпроса от заглавието: добродетел е само ако обективно си прав и си наистина уверен в това, за което говориш. Всичко друго е ... това, което срещаме почти всеки ден тук. И не само.
Дори не ми прави впечатление вече, честно казано. От което следва един друг логичен, но реторичен въпрос: добродетел, порок или друго е да виждаш това и да не реагираш?

# 41
  • Мнения: 10 374
Скрит текст:
На въпроса от заглавието: добродетел е само ако обективно си прав и си наистина уверен в това, за което говориш. Всичко друго е ... това, което срещаме почти всеки ден тук. И не само.
Дори не ми прави впечатление вече, честно казано. От което следва един друг логичен, но реторичен въпрос: добродетел, порок или друго е да виждаш това и да не реагираш?

Странно звучи "обективно да си прав", защото всеки мисли, че е прав. Обективността често се доказва чрез участие на друго лице или с течение на времето. Но разумно мислещият човек се стреми да види нещо в гледната точка на опонента си или търси някаква справка, а не застава като магаре на мост. Би трябвало и да посочи някакви аргументи защо е прав и къде греши другият.
Честно казано не виждам как можеш да реагираш на това, което става около нас. Най-много да те пребият. Справка - преди няколко дни момче беше пребито в автобус на градският транспорт за направена забележка. За съжаление ... да не продължавам, че нищо добро няма да напиша

# 42
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Справка - преди няколко дни момче беше пребито в автобус на градският транспорт за направена забележка.
Много обичам такива драматично новини, представени едностранно. Напомнят ми за момчето от Враца, дето уж беше пребито до смърт с метални боксове заради едно бибиткане. После се оказа че то скочило на бой, боксът бил негов и че умрял доста по-късно от старо сърдечно заболяване+стреса от екшъна.

# 43
  • Мнения: 10 374
Справка - преди няколко дни момче беше пребито в автобус на градският транспорт за направена забележка.
Много обичам такива драматично новини, представени едностранно. Напомнят ми за момчето от Враца, дето уж беше пребито до смърт с метални боксове заради едно бибиткане. После се оказа че то скочило на бой, боксът бил негов и че умрял доста по-късно от старо сърдечно заболяване+стреса от екшъна.

Добре, може да има и друга страна, не съм запозната подробно. Но да те питам, ако живееше в България, ще посмееш ли да се изрепчиш на някой? Може нещата да са представени едностранно, но все пак има и истина - колко хора изскачат от колите си и и се бият за отнето предимство или неприличен жест,  поне такива картинка съм виждала. Ще посмееш ли да засечеш някоя мутра - аз лично - не! Ще посмееш ли да и свирнеш, ако тя те засече? Примери - бол, дори този който цитираш да е неподходящ

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592

Отстояването на позиция е добродетел.
Признаването на грешка - също.

Общи условия

Активация на акаунт