Неядене на месо и яйца по време на бременност

  • 11 885
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 587
И аз не разбрах кое точно е глупост, с изключение на това, че почти всяка бременна била с железен дефицит. Лично аз не познавам нито една, а доста бременни има около мен. Моля те, изкарай ми поне една статистика по темата.
Освен това MidnightStar много правилно е отбелязала, че е едно, когато организмът ти от години е свикнал на този начин на живот, съвсем друго е, ако решиш баш когато имаш най-много нужда от богата храна, да решиш рязко да спреш месото.

# 31
  • Мнения: 587
Ами не, не вреди неяденето на месо/яйца, вреди нездравословното хранене. Здравословно хранене не е задължително да включва месо/яйца, както и ако яде месо/яйца е нездравословно.
Как ще не са глупости, окапали коси, усложнения през бременността... сериозно ти свързвате това с вегетарианство или веганство?
Въпроса не е в това дали ядеш или не ядеш животински продукти, а в това дали ядеш вредни храни, и най- вече количествата им.
Моля само ако се цитираме да го правим коректно! Никога не съм писала, че коси окапвали. Не влязох в подробности по темата, но явно се налага да поясня. Вероятно си наясно, че основният градивен елемент на косата е кератин - вид протеин. За да поддържаш плътен, лъскав и здрав косъм, който не се къса и чупи, е нужно да си набавяш достатъчно количество полезни протеини. За пример, едни от най-полезните протеини за косата се съдържат в червеното месо, рибата, яйцата и сиренето. Виждала съм с очите си няколко случая на жени, спряли месото, които след няколко месеца започнаха да се чудят какво се случва с косите им.. И не случайно казах "при някои", защото не е гаранция, че ще стане точно така. А ти можеш ли да гарантираш на това момиче, че с нейната коса няма да се случи или че по-лошото - няма да си докара някой проблем от липсата на определени вещества. Толкова по темата за косата.
По въпроса с усложненията - липсата на желязо не ти ли звучи като усложнение или няма проблем за теб?
Наречи го както искаш, но наистина не е приятно присъщото на повечето вегани и вегетарианци да си натякват начина на хранене и да убеждават хората колко било хелти и как всички ние останалите се тъпчем с боклуци и си тровим организмите. Айде, нема нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 685
При правилен начин на хранене човек може да набави всичко нужно му без да яде споменатите.
Всеки бива да намери своя начин на хранене.
На мен лично като мина край месарница ми смърди на мърша. Пък кой каквото иска да яде.Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 817
... едно, когато организмът ти от години е свикнал на този начин на живот, съвсем друго е, ако решиш баш когато имаш най-много нужда от богата храна, да решиш рязко да спреш месото.


Това, може би, е най-ключовото в случая. Вегетарианка съм от 14 години. Имам 2 деца, през двете бременности и заради придружаващи проблеми (постоянно главоболие от 12-годишна), нямах почти никакъв апетит. Пих за малко желязо през първата бременност (около месец), но като цяло нямах особено голяма необходимост. След раждането бях със 110 хемоглобин (а беше тежко раждане) - сестрите се шегуваха, че ставам за кръводарител. И двете ми деца се родиха с нормално тегло, нормални показатели. Кърма също си имах в изобилие.

Единственото, което бих посъветвала, обаче - млечните продукти да са от козе мляко (или да не се прекалява с тях). Тъй като прекалената консумация на продукти от краве мляко би могла да доведе до АБКМ (алергия към белтъка на кравето мляко).

А относно мнението, че вегетарианците твърдели, че техният начин на хранене е по-здравословен - това изобщо не го твърдя. Можеш да си вегетарианец, и да ядеш супер нездравословно (например, пържени картофи, пица, сладко и прочие). Но си е въпрос на личен избор кой какво да яде, в крайна сметка. Малко са хората, които ядат абсолютно всичко, така или иначе.

# 34
  • Мнения: 587
При правилен начин на хранене човек може да набави всичко нужно му без да яде споменатите.
Всеки бива да намери своя начин на хранене.
На мен лично като мина край месарница ми смърди на мърша. Пък кой каквото иска да яде.Simple Smile
Правилно, "При правилен начин". Нямаше да е зле да се пита момичето какви хранителни навици има и дали е наясно с какво може да замести липсите. Иска се не малко четене по темата, така че за да се предприеме такава промяна е нужна някаква подготовка, а не само някой да ти каже "нищо няма да ти стане, не яж месо".

# 35
  • Мнения: 10 256
При нея проблема беше че ѝ се гади. Не че не знае, какво трябва да яде. Доколкото разбрах, не е била вегетариянка. Така че няма какво да ѝ се пробутва вегетариянство. Ако е много зле (повръща имам в предвид), най-добре да хапва от каквото не ѝ се гади в момента.

# 36
  • Мнения: 683
При промяна на диетата, особено в такъв момент, е много важно и да следиш нивата на основни показатели. При мен например белтъкът в кръвта беше супер (ям си всичко), но и на мен спряха да ми се ядат месо и яйца. Белтъкът започна да пада, аз почнах да хрупам богати на протеини храни, без месо и яйца, но продължи да пада. Взех си протеин на прах - оправиха се нещата, след време почнах да си ям месо и яйца, спрях протеина и всичко е супер. Желязото също ми падна под 120, почнах да пия желязо - оправиха се нещата. В никакъв случай не казвам, че е хубаво да се стига изобщо до дефицит, но трябва да се пускат изследвания в плюс на тези по здравна каса и да се следят нещата, за да коригират на време.

# 37
  • Мнения: 587
При нея проблема беше че ѝ се гади. Не че не знае, какво трябва да яде. Доколкото разбрах, не е била вегетариянка. Така че няма какво да ѝ се пробутва вегетариянство. Ако е много зле (повръща имам в предвид), най-добре да хапва от каквото не ѝ се гади в момента.
Ама после май й е минало гаденето, но се е филмирала от четенето на щуротии в интернет за разни болести и т.н. и съвсем е спряла.
А като знам какви "зловещи" неща пишат за месата и млеката.. направо се чудя как съм жива още с това ядене на месо.

Oh!Carol, аз също бях така с месото и сирената около 2 до 4 месец, но пък всичко ми беше в норма. Сега, когато вече отново си ям всичко, пак нямам проблеми.

# 38
  • Мнения: 548
Никой не видях да каже, че по време на бременността,  втори триместър особено, а може и по-дълго,  може да се пояеи нежелание за прием на протеин. Аз го изпитах и бях в шок, защото цял живот съм налитала на меса и пържени яйца.  Накрая се оказа,  че е проявление на бременността.  Около месец беше при мен.  За това време компенсирах със сирена. Не е ок да се изключва месото,  а да се набляга на количество "сезонни плодове". Да не кажа, че е безотговорно да го препоръчваш на бременна...Истина е, че приемайки голямо количество вьглехидрати, ние пречим на тялото си да използва складираните в него мазнини. Причината за това е високия инсулин.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 685
Никой нищо на никого не препоръчва. Всеки споделя опит и мнение!
И организмът на всяка бременна  реагира  различно. Има глава на раменете всеки , пълнолетен е и си решава.
Да според мен е гадно месото и специално на мен не ми се отразява по никакъв начин. След две нременности и кчени над 20+ кг и двете в момента съм както винаги съм била - във форма. Показателите са ми в норма.
Има достатъчни хеани кимоенсиращи чудните протеини дето уж само месото ги има.
Спорът и превръщането на темата за и против е абсплютно безпредметно.
По- ценно ще е да с дава конкретно инфо и да се споделя, а не нападки, обиди и на финала ключ.

Честит ден на детето!

# 40
  • Мнения: 9 196
Никой нищо на никого не препоръчва. Всеки споделя опит и мнение!
И организмът на всяка бременна  реагира  различно. Има глава на раменете всеки , пълнолетен е и си решава.
Да според мен е гадно месото и специално на мен не ми се отразява по никакъв начин. След две нременности и кчени над 20+ кг и двете в момента съм както винаги съм била - във форма. Показателите са ми в норма.
Има достатъчни хеани кимоенсиращи чудните протеини дето уж само месото ги има.
Спорът и превръщането на темата за и против е абсплютно безпредметно.
По- ценно ще е да с дава конкретно инфо и да се споделя, а не нападки, обиди и на финала ключ.

Честит ден на детето!

Кои са те? А коя храна с растителен произход "компенсира" Б12?
Никакви растения не заместват храните с животински произход. А това, че си качила 20 килограма изобщо не е плюс. Във форма - също не означава нищо, просто бебетата са използвали запасите ти, от което ти ще усетиш негативен ефект след време.

И ... организма на човека не реагира различно на генерални неща, като храненето, в частност - предизвикана липса на огромна група храни.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Бадемово мляко, кокосово мляко, соево мляко, соево сирене, зърнени закуски за вегани с добавено б12. Повечето веган млека и т.н. ги правят с добавен б12.
В нейния случай тя даже не е веган, само не яде месо и яйца, може с други млечни да си набави- кисело мляко, сирене, извара...
Б12 ми беше винаги в норма през бременността.
Човек трябва да се храни разнообразно.
Ето една много интересна мама, може доста идеи за хранене да се почерпят от нея, тя е веган, и докато беше бременна кърмеше, сега кърми 2 деца и бебе (за по- голямото не съм сигурна дали все още) и отделно дарява много кърма на нуждаещи се. https://www.youtube.com/user/MangoIslandMamma1/videos

# 42
  • София
  • Мнения: 18 685
Какви запаси бр. Аз нямах такива. Аз съм 50 кг ма над 170 ръст. С родени бебета бад 4 кг и иколоплодни води в горна граница.
Крос ти е обяснила достатъчно ясно. И риба не консумирам.

# 43
  • Мнения: 9 196
Да, обяснила ми е. Не ядем месо, но взимаме добавки. Иначе се водим вегани. Това ми е любимото обяснение. Simple Smile

Човека няма нужда от животинските продукти, но пък има нужда от заместващите ги добавки. Логика.

Бебетата са по 4 кг от въглехидрати - тъпкането с плодове. Няма нищо общо със запасите.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 685
Виж сега. Не ми се спори щот е брзмислено. Няма да вденеш така или иначе.
Нито  съм се тъпкала с въглехидрати нито с добавки. Хранех се както обикновено.
Това се отнася за моя прганизъм на друг може да не му е ок.
И да отбележим, че не приемам лекарства , здрава съм , движа се супер много.
Дай да не разваляме темата.

Общи условия

Активация на акаунт