Неядене на месо и яйца по време на бременност

  • 11 893
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте дами,

Аз не съм вегетарианка, нито веган, но от началото на бременността ям много рядко месо, особено яйца. Първоначално при мисълта за тях ми се повдигаше (до четвърти месец), а после отвикнах съвсем. Понеже съм от тези бъдещи майки, които прекалено много четат в интернет разбрах, че много болести мога да хвана от яденето им(токсоплазмоза, листериоза, салмонела...) и съвсем се притесних и отказах да ги ям. Знам че по правило след термична обработка няма проблем, но въпреки това много се притеснявам, когато ям макар и рядко.
Вече съм в началото на 8-ми месец, но сега притесненията ми са други. Дали пък не съм навредила на бебето като съм го лишила от месо и яйца Sad. Теглото му е нормално според моята гинеколожка даже е по-голямо.

Моля ви споделете има ли някоя майка или бременна като мен, която не яде месо и яйца и дали има някакви последствия за бебето от това? Притеснена съм на финалната права.

Благодаря предварително. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 18 695
Аз не съм яла през бременноста вйца и месо. Години преди това и в момента  не ям. Имах си достатъчно кърма. Родих здраво , голямо бебе по нормален път в 42 седмица.
Всичко си е наред.

# 2
  • Мнения: 2 241
Токсоплазмоза и листериоза е много по-вероятно да хванеш от салати. Не се вманиачавай в глупости. Ако ти правят редовно изследвания и всичко е в норма няма за какво да се притесняваш. И все пак балансираното хранене е много важно, не само при бременност.

# 3
  • Мнения: 1 127
Аз съм в началото на 6-ти месец, първа бременност. При мен от забременяването та до сега не ям месо. В началото имах пълно отвращение и като цяло безапетитие. Карах предимно на тестени и на плодове, после започнах с повече зеленчуци и сладки неща. Обяснявам си, че свикнах с липсата на месо и изобщо не ми липсва. Всички изследвания досега са ми в норма, бебето е добре. Аз не се притеснявам и се надявам  всичко да е наред и в бъдеще.

# 4
  • Мнения: 1 238
Месото е бъкано с хормони, особено пилешкото. Ако бебето се развива добре, няма от какво да се тревожиш. Аз ям месо само от животинките на баба ми, които са 100% БИО и то рядко, защото не съм фен на месото.

# 5
  • Мнения: 2 560
Аз също не можех да ям месо като бременна. Гинекологът ми предписа омегите и В12 на таблетки, защото иначе няма как да си ги набавиш, а са важни.

# 6
  • Мнения: 10 256
Аз също не ядях месо по време на бременноста си. Даже почти нищо не ядях. Беше ми лошо от начало до край, с повръщане при мисълта за каквато и да храна, че даже и от вода. Предписаха ми витамини за бременни. Въобще не можах да ги погледна. На края синът ми се роди 4 500гр, аз бях качила 10кг. От къде нарастна това дете толкова и до ден днешен нямам отговор. Буквално ядях по един път на ден и то няколко солети, в друг ден плод няколко хапки. Това ми беше яденето. Не знам дали всички бременни са били така. Сякаш друга позната не съм имала край мен чак така. Всичките до 3-4 месец се оправяха. Аз до 9 все така бях. Но детето си нарастна въпреки това.

# 7
  • Мнения: 215
Аз също не можех да ям месо като бременна. Гинекологът ми предписа омегите и В12 на таблетки, защото иначе няма как да си ги набавиш, а са важни.

Phenix, и на мен ми се иска да пия тези витамини. На коя марка са витамините, които ти изписа твоя гинеколог? Моята гинеколожка е на мнение от самото начало на бременността, че нямам нужда от каквито и да е било витамини, въпреки че до 4 месец боледувах много. Не били полезни.  А и сега някои от показателите не са ми в норма и въпреки това не ми изписва нищо. Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 39 754
radi_923, не пускайте поредни постове, а използвайте бутона за редакция.

# 9
  • Мнения: 2 560
Radi , Femibion пиех през цялата бременност, а отделно пиех В12 и омегите. Всичко със знанието и препоръката на гинеколога ми. Не се купуват с рецепта при нас, в Бг не знам как е.

# 10
  • Мнения: 215
Radi , Femibion пиех през цялата бременност, а отделно пиех В12 и омегите. Всичко със знанието и препоръката на гинеколога ми. Не се купуват с рецепта при нас, в Бг не знам как е.

Благодаря. Аз първо ще питам гинеколожката. Няма на своя глава да пия каквото и да било, но все пак ми се струва,че е редно при положение, че не си ги набавям по друг начин.

# 11
  • Мнения: 1 327
Аз се чудя защо не ми се ядат вече яйца.В 8 г.с съм.Въпреки ,че са домашни и месото ни е домашно ,но само като си помисля за тях ми става неприятно на стомаха.Явно е нормално.Налитам на тесто и зеленчуци.

# 12
  • Мнения: 10 256
аз пък освен двете солети на ден и няколото хапки плод, другото от което не ми се гадеше бяха кисели краставички. Въобще нещо кисело. Но и там с мъка...

# 13
  • Мнения: 2 560
Radi, щом си вече в 8- ми месец и до сега не си пила нищо, мисля, че няма много смисъл вече. Поне фолиева киселина не ти ли каза да пиеш твоята лекарка? Сигурна съм, че си наясно защо се пие тя и срещу какво е профилактика и превенция?   

# 14
  • Мнения: 5 468
Не е добре да се изключват месото и яйцата като цяло, защото протеините са изключително важни за бебето по време на бременност. Рибата също е много важна заради полезните мазнини, които съдържа. Тестото и сладкишите не носят абсолютно нищо полезно за бебето, а само трупат мазнинки на майката. Момичета, трябва да правите разлика между ядене колкото да си запълните стомаха и ядене, което да е полезно за бебето. Първите 3 месеца повечето бременни имат гадене и повръщане, и обикновено много храни не им понасят, но спре ли гаденето и повръщането, е добре да се обърне повече внимание на храната. Изключването на цели групи храни по време на бременност не е никак желателно, така че хапвайте от всичко.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 630
Ради , и а З съм като теб. На финала на 8 месец съм .  Бях на преглед и аг видя че бебето изоставало на кг. Казах и , че последно време освен сезонните плодове( хапвам по над 1 кг и други нещица де) не ми се яде. Скара ми се, и сега вече седмица се “ тъпча” с яйца и месо. Изписа ми и аминокиселини. Знам , че е глупаво да ям нещо което ме отвращава, но искам да знам , че съм направила всичко което се препоръчва.

# 16
  • Мнения: 215
Radi, щом си вече в 8- ми месец и до сега не си пила нищо, мисля, че няма много смисъл вече. Поне фолиева киселина не ти ли каза да пиеш твоята лекарка? Сигурна съм, че си наясно защо се пие тя и срещу какво е профилактика и превенция?   

Пия фолиева киселина от началото на втори месец.

# 17
  • Мнения: 116
Цитираните от Вас заболявания, се хващат при недостатъчна топлинна обработка, ако не ядете сурови яйца и меса, няма от какво да се притеснявате.
Имайте предвид, че към края на бременността, организма има повиша нужда от желязо. Ако се лишавате от месото и яйцата, ще си имате проблеми. На мен при първата бременност ми отложиха секциото, за да ме нажокат с желязо, заради глупостта ми.

# 18
  • Мнения: 304
Аз изпитах тотално отвращение от месото във втори месец. Покрай гергьовските агнета на хората им миришеше вкусно, а на мен на контейнер.  Яйца също ядях по рядко, а преди много ги обичах,още повече че имаме домашни яйца. Риба се принуждавах да ям, но ми ставаше лошо от нея. За сметка на това силен апетит към сирене и кисело мляко. Всичко приключи през четвърти месец и сега пак ми се дойде месо и рибка. Сирене пък по малко. Спокойна съм че всичко е наред, и на зелении се наядох, и на сирене и сега вече и на мръвчица Simple Smile

# 19
  • Мнения: 215
Цитираните от Вас заболявания, се хващат при недостатъчна топлинна обработка, ако не ядете сурови яйца и меса, няма от какво да се притеснявате.
Имайте предвид, че към края на бременността, организма има повиша нужда от желязо. Ако се лишавате от месото и яйцата, ще си имате проблеми. На мен при първата бременност ми отложиха секциото, за да ме нажокат с желязо, заради глупостта ми.

Аз вече пия желязо.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Протеини може да се набавят и с други храни. Железен дефицит имат почти всички бременни. Като си спомням всичко в отчетната се наливахме с Тотема.
Аз съм вегетарианка, нямам проблеми, кърмя си вече 8 месеца малкия. Няма да се притесняваш Simple Smile
Сега особено с тези хубави сезонни плодове и зеленчуци, хапвай си добре от тях.

# 21
  • Мнения: 587
Здравейте дами,

Аз не съм вегетарианка, нито веган, но от началото на бременността ям много рядко месо, особено яйца. Първоначално при мисълта за тях ми се повдигаше (до четвърти месец), а после отвикнах съвсем. Понеже съм от тези бъдещи майки, които прекалено много четат в интернет разбрах, че много болести мога да хвана от яденето им(токсоплазмоза, листериоза, салмонела...) и съвсем се притесних и отказах да ги ям. Знам че по правило след термична обработка няма проблем, но въпреки това много се притеснявам, когато ям макар и рядко.
Вече съм в началото на 8-ми месец, но сега притесненията ми са други. Дали пък не съм навредила на бебето като съм го лишила от месо и яйца Sad. Теглото му е нормално според моята гинеколожка даже е по-голямо.

Моля ви споделете има ли някоя майка или бременна като мен, която не яде месо и яйца и дали има някакви последствия за бебето от това? Притеснена съм на финалната права.

Благодаря предварително. Simple Smile

Здравей,
Най-важното нещо е да си следиш изследванията, което предполагам, че твоето АГ прави.
Това, че на някой му е ок да не яде месо и обратното, не ти дава абсолютно никаква информация и не трябва нито да те притеснява, нито да те успокоява. Всеки организъм е различен и има нужда от различни количества на различни неща. На едни им падат зъбите от липса на калций, на други им няма абсолютно нищо, така че единствено изследванията ще ти покажат какво е положението.
За мен яденето на месо и млечни продукти е изключително важно, но също съм ги отбягвала в началото на бременността, защото не ги понасях. После си влезнах в ритъм, а сега ги намалям пак инстинктивно, защото ми се ядат салати и плодове.
Не си вкарвай мании и не изпадай в крайности, защото най-големите глупости се правят точно тогава Grinning
Аз бих те посъветвала да търсиш баланса, и не се заблуждавай, че разнообразно хранене означава 3 различни зеленчука Wink
Успех и го карай малко по-спокойно, защото все пак си на финалната права!

# 22
  • Мнения: 5 468
Тук говорим какво е нужно за развитието на един оформящ се организъм. Има много информация в интернет по въпроса. Това коя какво е яла по време време на бременността, не виждам какво значение има. Протеините са много важни за развитието на плода. Освен това, има проучвания за това, че животинските протеини не могат да се сравнят с протеините в други храни. Питайте културистите защо ядат месо  всеки ден, освен другите източници на протеин. Съжалявам, но както и да го въртите и сучете, месото не трябва да се изключва по време на бременност. Изключете тортите, пастите и баничките, но не и източниците на качествен протеин.

# 23
  • Мнения: 587
Тук говорим какво е нужно за развитието на един оформящ се организъм. Има много информация в интернет по въпроса. Това коя какво е яла по време време на бременността, не виждам какво значение има. Протеините са много важни за развитието на плода. Освен това, има проучвания за това, че животинските протеини не могат да се сравнят с протеините в други храни. Питайте културистите защо ядат месо  всеки ден, освен другите източници на протеин. Съжалявам, но както и да го въртите и сучете, месото не трябва да се изключва по време на бременност. Изключете тортите, пастите и баничките, но не и източниците на качествен протеин.
Аз съм съгласна с това, но няма как да убедиш един вегетарианец или веган в същото Wink Също не съм съгласна, че неяденето на животински храни се определя като "здравословно". Виждала съм с очите си какво се случва с косите на жени, които са спрели месото (не при всички!), а и има много примери с бременни, при които нещата се усложняват именно заради липсата на тези храни в менюто. Има някои ядки и храни, които могат успешно да имитират това, което ти дава месото, но трябва да си много навътре в нещата и буквално да си следиш всяка хапка, защото освен за себе си, трябва да дадеш оптималното и на бебето, иначе то ще си го вземе по лошия начин Wink
Но винаги казвам, че всеки има право да си живее както си иска, така че най-важното е да сме живи и здрави!

# 24
  • Мнения: 8 938
С първата ми бременност нямах никакъв апетит за месо и не ядях, защото не ми харесваше да го ям. Когато родих, мъжът ми се чудел какво да ми донесе за хапване и ми купил кебапчета - това ми се стори най-вкусното нещо на света!!!

С втората бременност ядях всичко.

# 25
  • Мнения: 754
+1 за месото, макар че съзнавам, че не е това темата, в която да го нищим. Сигурно е дразнещо Simple Smile Но аз поне се чувствам късметлийка, че ям и обичам абсолютно всичко и от нищо не ми се гади, например. Разнообразното, балансирано хранене е изключително важно по време на бременност!
Чувала съм, че някои вегетарианки изпитват желание за месо в този период. Разбира се, ако го няма, не можеш да се насилваш, но пък вероятно може останалата част от храната да е максимално пълноценна... не знам - успех на всички момичета, които трябва да вдигат изследвания!
P.S.: в девети месец съм с хемоглобин и желязо в норма, без да съм пила нищо, дори тъй популярните комплекс витамини - ами поне за мен е доста показателно...

# 26
  • София
  • Мнения: 18 695
Аз бе съм яла месо и яйца и хемоглобинът и желязото ми бяха в норма през цялата бременност. Обаче аз така се храня години преди това. Което има голямо значение. Спреш ли ги инцидентно ще е приблем според мен.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Мале какви глупости изписахте! Но не му е това темата Grinning

# 28
  • Мнения: 10 256
Защо да са написани глупости? Не виждам някой да е написал нещо не вярно (май само ти). Плюс това момичето по-скоро искаше да попита дали вреди това, че не яде месо в момента поради гадене, не че се въздържа умишлено от неядене на месо.

Веднага рече и отсече - който не е с мен е против мен.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ами не, не вреди неяденето на месо/яйца, вреди нездравословното хранене. Здравословно хранене не е задължително да включва месо/яйца, както и ако яде месо/яйца е нездравословно.
Как ще не са глупости, окапали коси, усложнения през бременността... сериозно ти свързвате това с вегетарианство или веганство?
Въпроса не е в това дали ядеш или не ядеш животински продукти, а в това дали ядеш вредни храни, и най- вече количествата им.

# 30
  • Мнения: 587
И аз не разбрах кое точно е глупост, с изключение на това, че почти всяка бременна била с железен дефицит. Лично аз не познавам нито една, а доста бременни има около мен. Моля те, изкарай ми поне една статистика по темата.
Освен това MidnightStar много правилно е отбелязала, че е едно, когато организмът ти от години е свикнал на този начин на живот, съвсем друго е, ако решиш баш когато имаш най-много нужда от богата храна, да решиш рязко да спреш месото.

# 31
  • Мнения: 587
Ами не, не вреди неяденето на месо/яйца, вреди нездравословното хранене. Здравословно хранене не е задължително да включва месо/яйца, както и ако яде месо/яйца е нездравословно.
Как ще не са глупости, окапали коси, усложнения през бременността... сериозно ти свързвате това с вегетарианство или веганство?
Въпроса не е в това дали ядеш или не ядеш животински продукти, а в това дали ядеш вредни храни, и най- вече количествата им.
Моля само ако се цитираме да го правим коректно! Никога не съм писала, че коси окапвали. Не влязох в подробности по темата, но явно се налага да поясня. Вероятно си наясно, че основният градивен елемент на косата е кератин - вид протеин. За да поддържаш плътен, лъскав и здрав косъм, който не се къса и чупи, е нужно да си набавяш достатъчно количество полезни протеини. За пример, едни от най-полезните протеини за косата се съдържат в червеното месо, рибата, яйцата и сиренето. Виждала съм с очите си няколко случая на жени, спряли месото, които след няколко месеца започнаха да се чудят какво се случва с косите им.. И не случайно казах "при някои", защото не е гаранция, че ще стане точно така. А ти можеш ли да гарантираш на това момиче, че с нейната коса няма да се случи или че по-лошото - няма да си докара някой проблем от липсата на определени вещества. Толкова по темата за косата.
По въпроса с усложненията - липсата на желязо не ти ли звучи като усложнение или няма проблем за теб?
Наречи го както искаш, но наистина не е приятно присъщото на повечето вегани и вегетарианци да си натякват начина на хранене и да убеждават хората колко било хелти и как всички ние останалите се тъпчем с боклуци и си тровим организмите. Айде, нема нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 695
При правилен начин на хранене човек може да набави всичко нужно му без да яде споменатите.
Всеки бива да намери своя начин на хранене.
На мен лично като мина край месарница ми смърди на мърша. Пък кой каквото иска да яде.Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 817
... едно, когато организмът ти от години е свикнал на този начин на живот, съвсем друго е, ако решиш баш когато имаш най-много нужда от богата храна, да решиш рязко да спреш месото.


Това, може би, е най-ключовото в случая. Вегетарианка съм от 14 години. Имам 2 деца, през двете бременности и заради придружаващи проблеми (постоянно главоболие от 12-годишна), нямах почти никакъв апетит. Пих за малко желязо през първата бременност (около месец), но като цяло нямах особено голяма необходимост. След раждането бях със 110 хемоглобин (а беше тежко раждане) - сестрите се шегуваха, че ставам за кръводарител. И двете ми деца се родиха с нормално тегло, нормални показатели. Кърма също си имах в изобилие.

Единственото, което бих посъветвала, обаче - млечните продукти да са от козе мляко (или да не се прекалява с тях). Тъй като прекалената консумация на продукти от краве мляко би могла да доведе до АБКМ (алергия към белтъка на кравето мляко).

А относно мнението, че вегетарианците твърдели, че техният начин на хранене е по-здравословен - това изобщо не го твърдя. Можеш да си вегетарианец, и да ядеш супер нездравословно (например, пържени картофи, пица, сладко и прочие). Но си е въпрос на личен избор кой какво да яде, в крайна сметка. Малко са хората, които ядат абсолютно всичко, така или иначе.

# 34
  • Мнения: 587
При правилен начин на хранене човек може да набави всичко нужно му без да яде споменатите.
Всеки бива да намери своя начин на хранене.
На мен лично като мина край месарница ми смърди на мърша. Пък кой каквото иска да яде.Simple Smile
Правилно, "При правилен начин". Нямаше да е зле да се пита момичето какви хранителни навици има и дали е наясно с какво може да замести липсите. Иска се не малко четене по темата, така че за да се предприеме такава промяна е нужна някаква подготовка, а не само някой да ти каже "нищо няма да ти стане, не яж месо".

# 35
  • Мнения: 10 256
При нея проблема беше че ѝ се гади. Не че не знае, какво трябва да яде. Доколкото разбрах, не е била вегетариянка. Така че няма какво да ѝ се пробутва вегетариянство. Ако е много зле (повръща имам в предвид), най-добре да хапва от каквото не ѝ се гади в момента.

# 36
  • Мнения: 683
При промяна на диетата, особено в такъв момент, е много важно и да следиш нивата на основни показатели. При мен например белтъкът в кръвта беше супер (ям си всичко), но и на мен спряха да ми се ядат месо и яйца. Белтъкът започна да пада, аз почнах да хрупам богати на протеини храни, без месо и яйца, но продължи да пада. Взех си протеин на прах - оправиха се нещата, след време почнах да си ям месо и яйца, спрях протеина и всичко е супер. Желязото също ми падна под 120, почнах да пия желязо - оправиха се нещата. В никакъв случай не казвам, че е хубаво да се стига изобщо до дефицит, но трябва да се пускат изследвания в плюс на тези по здравна каса и да се следят нещата, за да коригират на време.

# 37
  • Мнения: 587
При нея проблема беше че ѝ се гади. Не че не знае, какво трябва да яде. Доколкото разбрах, не е била вегетариянка. Така че няма какво да ѝ се пробутва вегетариянство. Ако е много зле (повръща имам в предвид), най-добре да хапва от каквото не ѝ се гади в момента.
Ама после май й е минало гаденето, но се е филмирала от четенето на щуротии в интернет за разни болести и т.н. и съвсем е спряла.
А като знам какви "зловещи" неща пишат за месата и млеката.. направо се чудя как съм жива още с това ядене на месо.

Oh!Carol, аз също бях така с месото и сирената около 2 до 4 месец, но пък всичко ми беше в норма. Сега, когато вече отново си ям всичко, пак нямам проблеми.

# 38
  • Мнения: 548
Никой не видях да каже, че по време на бременността,  втори триместър особено, а може и по-дълго,  може да се пояеи нежелание за прием на протеин. Аз го изпитах и бях в шок, защото цял живот съм налитала на меса и пържени яйца.  Накрая се оказа,  че е проявление на бременността.  Около месец беше при мен.  За това време компенсирах със сирена. Не е ок да се изключва месото,  а да се набляга на количество "сезонни плодове". Да не кажа, че е безотговорно да го препоръчваш на бременна...Истина е, че приемайки голямо количество вьглехидрати, ние пречим на тялото си да използва складираните в него мазнини. Причината за това е високия инсулин.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 695
Никой нищо на никого не препоръчва. Всеки споделя опит и мнение!
И организмът на всяка бременна  реагира  различно. Има глава на раменете всеки , пълнолетен е и си решава.
Да според мен е гадно месото и специално на мен не ми се отразява по никакъв начин. След две нременности и кчени над 20+ кг и двете в момента съм както винаги съм била - във форма. Показателите са ми в норма.
Има достатъчни хеани кимоенсиращи чудните протеини дето уж само месото ги има.
Спорът и превръщането на темата за и против е абсплютно безпредметно.
По- ценно ще е да с дава конкретно инфо и да се споделя, а не нападки, обиди и на финала ключ.

Честит ден на детето!

# 40
  • Мнения: 9 196
Никой нищо на никого не препоръчва. Всеки споделя опит и мнение!
И организмът на всяка бременна  реагира  различно. Има глава на раменете всеки , пълнолетен е и си решава.
Да според мен е гадно месото и специално на мен не ми се отразява по никакъв начин. След две нременности и кчени над 20+ кг и двете в момента съм както винаги съм била - във форма. Показателите са ми в норма.
Има достатъчни хеани кимоенсиращи чудните протеини дето уж само месото ги има.
Спорът и превръщането на темата за и против е абсплютно безпредметно.
По- ценно ще е да с дава конкретно инфо и да се споделя, а не нападки, обиди и на финала ключ.

Честит ден на детето!

Кои са те? А коя храна с растителен произход "компенсира" Б12?
Никакви растения не заместват храните с животински произход. А това, че си качила 20 килограма изобщо не е плюс. Във форма - също не означава нищо, просто бебетата са използвали запасите ти, от което ти ще усетиш негативен ефект след време.

И ... организма на човека не реагира различно на генерални неща, като храненето, в частност - предизвикана липса на огромна група храни.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Бадемово мляко, кокосово мляко, соево мляко, соево сирене, зърнени закуски за вегани с добавено б12. Повечето веган млека и т.н. ги правят с добавен б12.
В нейния случай тя даже не е веган, само не яде месо и яйца, може с други млечни да си набави- кисело мляко, сирене, извара...
Б12 ми беше винаги в норма през бременността.
Човек трябва да се храни разнообразно.
Ето една много интересна мама, може доста идеи за хранене да се почерпят от нея, тя е веган, и докато беше бременна кърмеше, сега кърми 2 деца и бебе (за по- голямото не съм сигурна дали все още) и отделно дарява много кърма на нуждаещи се. https://www.youtube.com/user/MangoIslandMamma1/videos

# 42
  • София
  • Мнения: 18 695
Какви запаси бр. Аз нямах такива. Аз съм 50 кг ма над 170 ръст. С родени бебета бад 4 кг и иколоплодни води в горна граница.
Крос ти е обяснила достатъчно ясно. И риба не консумирам.

# 43
  • Мнения: 9 196
Да, обяснила ми е. Не ядем месо, но взимаме добавки. Иначе се водим вегани. Това ми е любимото обяснение. Simple Smile

Човека няма нужда от животинските продукти, но пък има нужда от заместващите ги добавки. Логика.

Бебетата са по 4 кг от въглехидрати - тъпкането с плодове. Няма нищо общо със запасите.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 695
Виж сега. Не ми се спори щот е брзмислено. Няма да вденеш така или иначе.
Нито  съм се тъпкала с въглехидрати нито с добавки. Хранех се както обикновено.
Това се отнася за моя прганизъм на друг може да не му е ок.
И да отбележим, че не приемам лекарства , здрава съм , движа се супер много.
Дай да не разваляме темата.

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Дефицита на Б12 първо изобщо не е задължителен.
И второ всеядните ако имат дефицит не им изписват пържоли, а добавка.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 817
Растителни източници на витамин В12 са морските зелени храни и водорасли (като Келп),синьо-зелените водорасли, дрожди (пивоварните дрожди) и ферментирали растителни храни (като мисо или тофу).

Отделно: има разлика между веган (който не яде нищо от животински произход) и вегетарианец.  Освен това, много хора, без да са вегетарианци и вегани, вземат допълнително някакви витамини. Има достатъчно избор на пазара с добавки от веган произход (включително Б12). Да, може и да е трудно човек да си го набави само с водорасли и тофу.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 630
Момичета не спорете моля ви . Нека темата да бъде от полза набременните!
Вит в12 или недостига му рядко причината е в недостатъчен прием- а в неусвояването му , но това е друг въпрос. И да има неживотински източници и алтернативи.
Колкото до месото - има само една от незаменимите аминокиселини които се намира само и единствено в месото , всички останали имат и растителна алтернатива. Въглехидратите по време бременност трябва значително да преобладават над белтъчините. Не забравяйте, че крайните продукти от обмена на белтъчини силно затормозява бъбреците , които и без това са допълнително натоварени от самата бременност. Ако организма се отвращава от дадена храна , това е сигурен индикатор, че не трябва да се приема. Доверете се на тялото си- то ви говори и се опитва да ви предпази!
Няма да зачеквам въпроса относно качеството на месото от магазините и дали не е по- добре без него?! Преди години в една лаборатория , напълно с любителска цел проведохме доста изследвания и вярвайте ми тогава нямаше ни едно от месата да е “ чисто”!!!!!
П.с. Не съм нито веган , нито вегетарианец.

# 48
  • Мнения: 18 420
Едно е вегетарианец, който знае как да се храни здравословно, друго е бременна, чела-недочела за токсоплазмоза и салмонела, изключила от раз яйца и месо, без идея с какво да ги замени. Защото за Миднайт, която обръща голямо внимание на храната като цяло, нямам съмнения, авторката на темата обаче хич не е наясно според мен.

# 49
  • Мнения: 9 196
Момичета не спорете моля ви . Нека темата да бъде от полза набременните!
Вит в12 или недостига му рядко причината е в недостатъчен прием- а в неусвояването му , но това е друг въпрос. И да има неживотински източници и алтернативи.
Колкото до месото - има само една от незаменимите аминокиселини които се намира само и единствено в месото , всички останали имат и растителна алтернатива. Въглехидратите по време бременност трябва значително да преобладават над белтъчините. Не забравяйте, че крайните продукти от обмена на белтъчини силно затормозява бъбреците , които и без това са допълнително натоварени от самата бременност. Ако организма се отвращава от дадена храна , това е сигурен индикатор, че не трябва да се приема. Доверете се на тялото си- то ви говори и се опитва да ви предпази!
Няма да зачеквам въпроса относно качеството на месото от магазините и дали не е по- добре без него?! Преди години в една лаборатория , напълно с любителска цел проведохме доста изследвания и вярвайте ми тогава нямаше ни едно от месата да е “ чисто”!!!!!
П.с. Не съм нито веган , нито вегетарианец.

Пълна глупост.

# 50
  • Мнения: 754
Зависи!!
 Ако мацката говори в грамове и определя храната в макронутриенти? Simple Smile  Според най-популярната формула, протеинът се определя по телесно тегло (0.8 x паунд телесно тегло - на повечето жени им идва трудно така или иначе да ядат по толкова!!), а остатъкът се разпределя между въглехидрати и мазнини (в проценти и по предпочитания, да речем).
Да не забравяме и че, когато чуят въглехидрати, хората автоматично си представят баничка и се стряскат. А въглехидрати, при това хубави и необходими, са: плодовете и зеленчуците, бобовите и варивата...
P.S. говорейки в грамове и макроси, моите са: В - 225 гр., П: 90, М: 60. Излиза, че и ям високо-въглехидратно, но всъщност ям доста балансирано. Wink

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 23:14 от Celesté

# 51
  • Варна
  • Мнения: 630
Кое е глупост ?! Това се отнася и за останалите хора . Най- голямо е процентното отношение на въглехидрати, следват белтъчините и накрая мазнините. Тук не говорим за специални режими на хранене , а за нормално балансирано хранене.  !!!!! Интернет не е място за достоверна информация!!!  Казвам го в качество На човек с две медицински образования и няма да навлизам в подробни дискусии!

# 52
  • Мнения: 12 742
Вече съм в началото на 8-ми месец, но сега притесненията ми са други. Дали пък не съм навредила на бебето като съм го лишила от месо и яйца Sad. Теглото му е нормално според моята гинеколожка даже е по-голямо.
Моля ви споделете има ли някоя майка или бременна като мен, която не яде месо и яйца и дали има някакви последствия за бебето от това? Притеснена съм на финалната права.
Благодаря предварително. Simple Smile

Миличка, не си втълпявай такива неща. Каквото ти се е ядяло, това си яла. Това с токсоплазмозата и пр. и ти си видяла, че е напълно безсмислено.
Запази спокойствие, иди при личната си лекарка и се посъветвай за диетата до края на бременността. И не се притеснявай, а гледай да се порадваш на факта, че носиш едно малко същество в теб. Това ти е най-хубавото време, не го пропилявай с някаква несъстоятелна информация, кой знае от къде събрана.

Общи условия

Активация на акаунт