Детска градина през лятото - сборни групи

  • 5 119
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 400
Какви са недостатъците детето да ходи лятото на сборна група 3месеца на детска градина?
Това е темата. Ясно ми е, че ако има кой да го гледа, е по-добре да не ходи.
Просто в нашата ДГ от рано се започна - помислете какво ще правите, по 30деца ще са в група - при положение, че отдавна съм казала че ще ходи. Нямаме друг вариант сега.

# 1
  • Мнения: 46 403
Така или иначе си бяха по 30+ деца.
Не е имало недостатъци при нас. Дъщеря ми много ги обичаше, защото играеше с нови деца, а режимът беше по-свободен.

# 2
  • Мнения: 8 850
Градина като градина. С учителки на други деца, които вършат същата работа навсякъде, базата навсякъде е идентична. Лятото не виждам проблем в многобройните групи, като те по цял ден са навън, освен когато спят и се хранят.

# 3
  • Мнения: 11 658
И дъщеря ми ходеше без проблем на сборни групи. То и през учебната година по месец-два поне бяха на сборни - де малки ваканции, де грипни, де лошо време, карантина... Паднат ли децата в някоя група и сливаха или разпръскваха по другите групи. Не е имала проблем нито с други деца, напротив намиераше си приятелчета от другите групи, нито с учителките, че не са нейните.
Малкият е в друга градина. До сега сборни групи са правили само през зимната ваканция и великденската. И сега през лятото ще е два месеца на сборни групи, от септември - пак.
Недостатъци не виждам. Напротив, на по-малките им се отразява добре общуването с по-големи деца.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 430
За мен няма недостатъци. Даже е по-весело, защото нямат занятия, само играят. Учителките така или иначе ги познаваме всичките, защото си дават взаимно почивки, отпуски, болнични и за три години в градината щерката ги е опознала до една. Радва се на новите деца. И не знам защо казвате, че ако има кой да го гледа детето е по-добре да не ходи. За мен не е така. Моята има кой да я гледа, но сама вкъщи с баба си и дядо си издивява. Хубаво й е ден или два и толкова. После без деца скучае. Определено лятото ходи с огромен ентусиазъм на градина, та те по цял ден дивеят навън.

# 5
  • Мнения: 539
Градина като градина. С учителки на други деца, които вършат същата работа навсякъде, базата навсякъде е идентична. Лятото не виждам проблем в многобройните групи, като те по цял ден са навън, освен когато спят и се хранят.




То от страни изглежда лесно но я на вас да ви връчат 30 щъкъщи деца като се има в предвид че у-те не познават всички и тогава ще разберете...И ако мислите че на децата не им пиква да ходят на ДГ  жестоко ке лъжете винаги има вариянт децата да си останат вкъщи просто родителите им е добре така😊😊😊😊 Ама какво пък толкова то е супер в многобройните групи  но на чужд гръб и 100 тояги малко...

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 00:08 от aleks..

# 6
  • Мнения: 46 403
Не обобщавайте така. Дъщеря ми ревеше, ако не я заведем. Въпреки че можех да си я гледам вкъщи, ходеше на сборни групи по тази причина. Умираше за градината.
Имам близки жени, учителки. Не са се оплаквали от сборни групи. Даже са по-кротки, защото е нещо ново и още го опознават. Освен това режимът е по-лек и не се изморяват толкова, основно игри, ядене и спане.

# 7
  • Мнения: 8 850
Цитат на: aleks.. link=topic=1039974.mАко sg36799896#msg36799896 date=1527454971
Градина като градина. С учителки на други деца, които вършат същата работа навсякъде, базата навсякъде е идентична. Лятото не виждам проблем в многобройните групи, като те по цял ден са навън, освен когато спят и се хранят.




То от страни изглежда лесно но я на вас да ви връчат 30 щъкъщи деца като се има в предвид че у-те не познават всички и тогава ще разберете...И ако мислите че на децата не им пиква да ходят на ДГ  жестоко ке лъжете винаги има вариянт децата да си останат вкъщи просто родителите им е добре така😊😊😊😊 Ама какво пък толкова то е супер в многобройните групи  но на чужд гръб и 100 тояги малко...

Кой е тоя вариАнт?

# 8
  • Мнения: 11 658
Като се събуди синът ми в почивните дни първият му въпрос е:
- На градина ли съм? - и като му кажа, че е почивен ден и градината не работи хленчи:
- Ииии, защо няма да ходя на градинааааа?
На ясла не е ходил, гледаше го баба му, която не е в състояние да го извежда (прекалено стара и болна е). Детегледачка на пълен работен ден не мога да си позволя, още повече, че от 1 юни и кака му си остава вкъщи, а аз преди 15 юли не мога да изляза отпуска. Добре, че му харесва, защото варианти да не ходи - нямам.
Учителите от другите групи не познават децата първия път, до лятото вече са ги опознали. Е, при нас са две сгради и ако са от другата сграда е нормално в началото да не познават всички деца, но са тренирани и бързо се ориентират.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 430
И вие не обобщавайте така. Не познавате всички градини и учители за да ги слагате общо в кюпа, нито пък всички деца. Приемете, че има и такива учители, които мотивират децата да ходят с удоволствие на градина, както и деца, които искат да си играят с приятелчетата там, защоти вкъщи им липсват други деца. Ние имахме щастието да попаднем на точно такива учителки, а дъщеря ми е супер общителна, сутрин влиза на бегом в градината. Така че има случаи и случаи, тук всеки казва за себе си и своето дете.

# 10
  • София
  • Мнения: 409
На моите деца в началото на сборните групи не им харесваше, искаха си техните госпожи и деца, но в последствие винаги са ходели с желание. Аз друг вариант за лятото нямам, така че искат - не искат, са там.

# 11
  • Мнения: 1 400
A мислите ли, че се разболяват повече, затова, че са повече деца например?
Моето дете почна, но е доста стресирано, реве Sad на 3г. е.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 430
Не, не мисля. Точно лятото моята не ми боледува. Какво като са повече деца? За сметка на това половината ден го изкарват навън на въздух, а не затворени в стаята да си дишат в лицата. А за болестите аз съм по-инакомислеща. И вкъщи ми се е разболявала, без да е на градина. Че то и аз нося бацили вкъщи. Моят организъм е здрав и им устоявам, но нея може да я тръшне. И в магазина може да минем за пет минути и от там да лепне нещо. Детската градина далеч не е чак такъв развъдник на болести както си мислите. Просто децата са по-уязвими, но както се разболяват там така се разболяват и на детската площадка примерно.

# 13
  • Мнения: 653
Моите двете за първи път ще са на сборна градина, само за 2 седмици (ще ремонтират нашата градина почти цяло лято). Та да видим как ще е... от групата на баткото ще са 6 деца в тази градина, но малката ще е сама, дано да си намери приятелчета, че тя не е много лесна в това отношение.

# 14
  • Мнения: 475
Моето дете (на три години и половина) също ходи ентусиазирано в сборната група, ходи една седмица и донесе от гадния зелен градински сопол. Юни месец е, време за игри, а мама сополите ми пак цери. Другото ново са думичките, които научи от по-отраканите деца. Безценно е като ме адресира като "глупаво" мама.

Общи условия

Активация на акаунт