Болезнено стягане на прасците?!?

  • 11 082
  • 140
  •   1
Отговори
Здравейте на всички Hug.Имам следният въпрос:случвало ли ви се е по време на сън да ви се схване мускол на крака и по точно прасеца?Тази нощ някак си се завъртях и получих схващане което не мина през целият ден а  е адски гадно и много боли Tired.Вие имали си сте подобен случай.

# 1
  • Мнения: 3 089
да, по време на бременност често се случва да имаш спазъм на мускула.

# 2
  • Мнения: 163
Не се притеснявай и аз докато бях бременна ми се схващаше прасеца през ноща ама ми се оправяше след известно време много е неприятно но мисля че за да си по спокойна говори с док

# 3
  • София
  • Мнения: 94
 Докато бях бременна - особено последните месеци - почти на всяко полягване ми ставаше така  #Crazy Ужасно ме болеше и доста си поревавах  Tired Накрая вече спях почти неподвижно, доколкото изобщо можеше да се говори за спане - имах зверски киселини, боляха ме тазовите кости ужасно и т.н. "хубавини"

# 4
  • Мнения: 271
и на мен ми се е случвало в последните месеци.мъжо ми разтриваше прасеца,докато не се отпусне мускула Mr. Greenмного е гадно наистина

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Нормално е като си бременна! Peace
Някъде четох, че е от липса на магнезии! Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 598
И на мен ми се схващат прасците докато спя. Много неприятно и болезнено. Чак събуждам таткото със стоновете и той ме разтрива. После и през деня усещам лека болка докато си раздвижа крака. Надявам се след раждането да престанат тези схващания.
Лека бременност.

# 7
  • Мнения: 271
И на мен ми се схващат прасците докато спя. Много неприятно и болезнено. Чак събуждам таткото със стоновете и той ме разтрива. После и през деня усещам лека болка докато си раздвижа крака. Надявам се след раждането да престанат тези схващания.
Лека бременност.
и аз мисля,че ще престанат.поне при мен престанаха

# 8
  • Мнения: 1 128
Ммммм,да.Много боли.Наи ме е страх да не стане докато карам колата,4е многокилометра въртя по магистралата.Опитвай се да направиШ контраШпиц,за да се разтегне мускула.Веднъж заспах в хола на канапето и се събудих от страШната болка.Сама не успявах да изпъна мускула и като запо4нах да креШтя с все глас ,за да събудя мъжлето,прелетя от спалнята за две секунди много уплаШен какво става.Като ме видя му стана ясно заШтото при мен се слу4ва 4есто.Добре 4е беШе тои да ми изпъне крака в контрШпиц.При бременност се появявя много и 4етох 4ебилодобре да се ядат банани.

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
При бременност се появявя много и 4етох 4ебилодобре да се ядат банани.
Аз пък чух, че ягодите помагат!  Peace

# 10
  • Мнения: 46 429
Обади се на лекаря си, най-вероятно ще ти изпише магнезий Grinning

... Опитвай се да направиШ контраШпиц,за да се разтегне мускула ...

Това действа светкавично, щом усетиш, веднага го направи и схващането спира на секундата, аз правех грешката да изпъвам крака и болката ставаше ужасна, но това наистина действа!!!!

# 11
  • Мнения: 1 671
Вече ми се случи 2 пъти, ама не се бях замислила дали има връзка с бременността.   newsm78  Ставам веднага да походя и след 10-15 минути болката преминава. И все на сън ми се случва.  Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 281
и на мен ми се случваше, но ти кажи на лекуващия ти лекар, за да ти изпише допълнително желязо. помага!

# 13
  • Мнения: 748
Нормално е като си бременна! Peace
Някъде четох, че е от липса на магнезии! Rolling Eyes
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 242
Да, до края на бременността ми се схващаше и то болезнено, а мъжът ми спи много леко и само да изохках и той скачаше да ми разтрива прасеца. Не знаех, че приемът на магнезий или желязо помага.

Общи условия

Активация на акаунт