Сватба 2018 - IX част

  • 41 888
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 846
Звъннах в обредния дом ,казаха ми че заверка от психодиспансера не ми трябва,това се прави при преценка от личния лекар. Въпроса ми е освен Васерман други изледвания трябва ли да се правят?

Кръвните ни изследвания бяха Васерман (сифилис) и СПИН. В лабораторията си бяха в пакет "Брак"  Mr. Green

# 661
  • Мнения: 156
Момичета помагайте,за медицинското освен изледвания за Васерман друго трябва ли? Никой нищо не ми казва,обикалям по кабинетите като луда и чесно полудях вече....
Звънни в обредния дом и питай. Психиатърът е скъп и по-добре да не минаваш, ако не трябва.

На нас ни искаха заверка от Психодиспансер, по 5лв на човек платихме.
Ние платихме по 30лв. на човек (общо 60 лв.) в Психодиспансера, в гр. София. Затова предупреждавам. Simple Smile Оказа се, че не го искат.

# 662
  • Мнения: 161
Здравейте, чета какво пишете относно декорацията от флористите и най-вече цените, които са Ви предложили и направо се изумявам от моя "късмет"-искат ми по 90 лв. букет на маса и 440 лв. за младоженската. Scream Вижда ми се много, не знам защо, нито искаме някакви по-специални декорации, нито нищо, казала съм само цветовите ни предпочитания. За София става дума.
440 лв за украса на маса?! Елизабет II лично ли ще ви я украсява?!

Абсолютно същото казах и аз. С риск да се повторя, не сме имали никакви специални желания, че цената да се покачи толкова, затова съм и толкова изненадана. Бих казала и агенцията, но чета, че мнозина са доволни от нея, та не искам да правя реклама-добра или лоша.
Да попитам момичетата, които вече са минали през медицинското изследване-за София-съществува ли още това място на Пиротска 10, където може да минем без особени формалности? Ако ли не, откъде най-добре да си го извадим. Благодаря

# 663
  • Мнения: 327
ММ туко що се уреди с готово. От регистратурата му го направиха,въпреки че  даде кръв. За 30мин свърши работа,от регистратурата сами са му предложили. А аз ще си обикалям....утре ще ми е готов резултата от Васерман и после при личната лекарка...

# 664
  • София
  • Мнения: 233
На нас ни искаха само Васерман и личните си издадоха медицинските срещу потребителска такса.
Ето още малко снимки от мен



Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 18:32 от iveto_y

# 665
  • Мнения: 132
Ivety_y - Тортата изглежда чудесно! Heart Eyes

Аз днес успях да свърша малко полезна работа. Най-накрая направих буркана за пожелания. Ще си поиграя малко с шрифта, че искам нещо малко по-различно. Написала съм, че ще четем пожеланията на първата ни годишнина, която по случайност се пада именно деня след сватбата Joy
Подредих снимките ни, сложих бижутата и жартиера в кутия и си поръчах рокля за през деня, докато трае подготовката. Заедно с нея поръчах и на дребчо ментови панталонки, които ще се връзват идеално с папионката и тирантите. Ще му взема бяла ризка и сандалки и е готов и той за сватбата на мама и тати. Simple Smile
Ето ви и малко снимчици. Отново само моля не ме цитирайте, за да ги изтрия по-късно.

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 11:56 от Mariya_483911

# 666
  • Мнения: 485
Иве украсата и тортата са супер.
Мария много добре си се справила(между другото нашите мъже са адаши Grinning).

# 667
  • Мнения: 538
Момичета, ще ви си оплача... Вчера си причиних мини драма, почти без нищо. При цветове розово и сиво, шаферките ми си купиха лилави рокли, шаферите лилави папионки. Примирих се някак си, НО вчера гениалното ми момче си купило костюм с розова риза и ЛИЛАВА папионка. Вероятно не е голяма драма, но сега изглежда все едно само аз не съм с темата... ще сложа някакви лилави цветя в букета... Иначе пък костюма е страхотен.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Розово и сиво ми е любимо съчетание. А защо шаферките не са с розови рокли? Аз на моите им казах сини. Нямам претенции за точния цвят и кройка, но поне да са в една гама.

Иве, много хубава украса и торта.

# 669
  • Мнения: 1 691
А как така шаферите и шаферките си купуват без да те питат? Ти предполагам си им казала темата и цвета. Аз бих се почуствала много кофти. Така че не е мини драма, ами си е направо за голяма драма.
Относно бъдещия съпруг защо не опитате да смените папионката?

# 670
  • Мнения: 806
И аз смятам, че не е редно да купуват рокли без да ги обсъдят с булката, още повече като имаш определен цвят на сватбата. С моите шаферки постоянно обсъждаме какъв да е цвета, модела на роклите, макар че нямам точен цвят на сватбата. Но момичетата много се стараят и искат аз да съм щастлива в деня, от своя страна аз не им поставям никакви ограничения - достатъчно ми е да са в един нюанс.

# 671
  • Мнения: 884
Аз щях да откача,ако бях им казала един  цвят,а те всички се изтипосат със съвсем друг. А твоето момче пък защо си е взело такъв цвят Grinning Добре че си държа на традиционното и си имах шаферчета.

# 672
  • Мнения: X
Чета ви, но нещо не ми оставаше време да пиша. Grymp4e, много интересно се е получила сватбата ви по стара българска традиция. Много сте усмихнати и весели Simple Smile Пожелавам ви и още по-прекрасна модерна сватба.

Ивето, и вие сте били чудесни. Бъдете щастливи заедно дълги, дълги години.
Тортата ви и всичко е била страхотно. Единственото, което на мен ми боде очите и на мястото на управителя на ресторанта или на агента, който ви е правил украсата, бих настоявала е покривката на масата да се изглади, за да не си личат ръбовете от сгъването.

Относно роклите на шаферките....ето затова реших, че няма да се занимаваме с подобно нещо. Всеки цвят се възприема различно от хората. Ето аз, например в много светло розово никак не се възприемам. Ами...хич не ми отива. Та...и две да са само шаферките, пак не е сигурно дали ще им допадне определен нюанс, модел и пр, та камо ли ако са 5 или повече.  Странно защо като са ги поръчвали, не са ги показали първо на dchalova, при положение, че за нея това е важен въпрос. Да не би да са поръчвали от нета и при получаване на роклите да е имало разминаване в цветовете. Понякога на снимка цветът изглежда съвсем различно от реалния.

# 673
  • Мнения: 538
Те помежду си били решили, че не ги кефи розовото, пък сивото изобщо не го отразили. Тогава бях побесняла и се бяхме изпокарали. Да не били покривки, че да съм им НАРЕЖДАЛА какво да обличат. Накрая се примирих и реших да не правя голяма драма. Вчера обаче като го видях и тоя лудия човек с лилава папионка щях да му скъсам врата... някак си се сдържах, но ясно ми е личало какво си мисля и той идва съвсем миличък и по-нисък от тревата и ми вика "ако искаш ще ги сменя, просто ми хареса много как стои". Хем не искам да съм тартор и да нареждам кой какво да прави, хем ми е зверски криво, че не се съобразяват с това което сме решили. Само кумовете казаха "това си е вашия ден като сте казали розово и сиво, значи това ще носим".

# 674
  • Мнения: 123
dchalova_ направо си е драма и според мен. Големите ми шаферки ги питах дали са ок с така нашумелият напоследък цвят "бургунди" или по старо му "бордо" "винено червено" и т.н., тъй като той че е основен в сватбената украса, те казаха, че им допада. След това им изпратих няколко модела дълги рокли, които на мен ми допадат, те си избраха единодушно един от тях и поръчвах 3 такива рокли. На малките шаферки отново в същия цвят ще се вземат рокли, като преди това обсъдих модела с майките им. На шаферите (които въобще нямаха претенции и идея какво точно ще правят - казах им че ще красят снимките и ще стоят до шаферките), им взехме папионки и тиранти пак в същия цвят. Всички неща освен роклите на малките шафери са от ebay и съм супер доволна като цвят, материя и цена.
.....но определено мисля, че минах без нерви и драми с организацията на шаферите Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 юни 2018, 10:43 от G_amore

Общи условия

Активация на акаунт