По колко пъти на ден кърмите 2 месечните си бебета?

  • 2 109
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте!
Алекс е вече почти на 2 месеца. Минахме през фазата на усилен растеж. Сучеше почти непрекъснато, после започна да суче по-дълго само понякога през деня. От няколко дена май успяваме да издържим по около 2-2,5 часа между храненията. Е има и междинни похапвания, но май вече не е толкова зле. Не го ограничавам суче когато поиска. Та въпросът ми е какъв е режима на хранене на Вашите 2 месечни бебета? Знам, че при всяко бебе е различно, но все пак...

# 1
  • Мнения: 2 631
ние нямаме още 2 месеца, но нашият Алекс папка 7 пъти и си има режим, сам си го наложи, но още става в 3 през нощта, а не яде в 12 вечерта, а продължаваме да растем с пълна пара Hug

# 2
  • Мнения: 8 917
Ами хапваше си по 8 пъти Wink

# 3
  • Мнения: 364
Нямаме установен режим , кърмим се на поискване , като понякога и Стела издържа по 2-3 часа , но много често особено предиобед се храни на един час , а дори и по -малко.За сметка на това вечер , като заспи около 20.00 часа и се събужда чак в 5 часа , е понякога и междинно към 2 часа. С две думи - никакъв режим , но какво да се прави.Днес например успях да преброя 13 хранения ( включвам и похапванията).Но защо ни трябва да броим - да папкат когато поискат , че трябва да растат Grinning

# 4
  • Мнения: 2 897
Нека да папка когато поиска,режимът се формира по-късно постепенно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 670
До края на шестия кърмех по 8- 10 пъти на денонощие.

# 6
  • Мнения: 4 242
По това време ни се вързваха около 14-15  кърмения в денонощието LaughingМного хубаво правиш, че даваш на поискване, продължавай все така да си слушаш бебчето! Сега в жегите може би ще увеличи значително броя на посукванията, за да си набави нужната водичка.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Aми като при вас беше - начесто по малко Laughing

# 8
  • Мнения: 791
През втория месец от 7 минахме на 6 хранения. А сега пак са 7, беба си ги определя, не й налагам режим. Уточнявам, че сме на кърма! Наддаваме съвсем нормално и аз не се притеснявам, ако трябва и повече пъти ще й давам, ако реши, че не й стига!  Peace

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Давах колкото поиска, никога не съм ги броила Grinning Сучеше на час и половина-два обикновено.

# 10
  • Мнения: 481
Само кърма - без вода. На 2-3 часа. Режима не се нарушава през ноща. По едно време бях на автопилот - толкова ми се спеше. Вече е на 3м. и половина и се буди само 1 през ноща към 3 часа и спим почти нормално.

# 11
  • Мнения: 1 503
Първия месец сучеше на час и половина.След това започна на 2(с моя помощ) и така сме на поискване.Папка различно.На интервали от 2,2.30,3,3.30....различно.Паузи прави понякога(нощни).Имаме само една от близо 6 часа.Оставчм го сам да определя.Дете с характер.Иначе мисля ,че папа м/у 7 и 10 пъти.Зависи newsm78

# 12
  • Мнения: 5 026
 Преди втория месец сучеше когато си поиска.След това постепенно сам си изгради режим. Сега ще прави 4 месеца. Яде по 6-7 пъти на денонощие, през 2,5-3 часа. Пследното ядене за деня е към 20-21 часа и после чак към 4-5 часа сутринта. Райско наспиване! smile3524

# 13
  • Мнения: 326
много Ви благодаря за отговорите. Явно и при Вас е така.
А случвало ли се е на някой бебо да не яде 4 и повече часа през деня. Понякога като заспи ... и забравя да се събуди. Е после като се събуди си наваксва. Случва ни се понякога през последните дни. Чудя се дали такива големи паузи могат да намалят производството на мляко.  ThinkingСамо да кажа, че не се цедя изобщо.

# 14
  • Мнения: 288
kony   Моето двумесечно бебче си прави паузи и от по 5 часа сън през деня и то от около месец така...За сметка на това нощно време си яде минимум 2 пъти. За щастие не съм забелязала кърмата да ми е намаляла, а се отрегулира спрямо нуждите на бебето.
Аз се извинявам, че е възможно да разводня темата, но за да не пускам нова бих попитала кои хранения по-точно броите, тъй като при нас има такива с по около 20 минути продължителност, които аз смятам за основни, и между тях има сучения за по около 5 минутки - някакви междинни, при неразположение на бебко или нещо такова. Ако броя всички заедно, ми те се събират някъде към 15-20 на денонощие, ако броя само основните ... ми те са някъде към 5-6  Rolling Eyes
Извинявай още веднъж, че се намесвам в темата ти и благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт