Майчин дом Варна - тема 10

  • 68 989
  • 789
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 683
Мисля, че е толкова не зависимо дали си за 2 часа или 24часа Wink
Обади се, утре и питай на регистратура.

Аз като лежах там единия ден имаше момиче на вливка за 2 часа  и ми каза че плаща 55лв, после спомена, че майка й е лежала в ортопедията няколко дена и пак каза 55-60 лв мисля.
55 лв.съм плащала за вливка за няколко часа.Искаха да ме вкарат в болницата по здравна каса за 3 дни заради болничен и ми казаха 70 лв. на ден.Просто питах от любопитство недай си Боже но след тези три дни ако се наложи колко се паша.

# 151
  • Мнения: 56
Здравейте!
Искам да попитам дали има сред вас майка с 3 раждания със секцио? Защото на мен ми предстои 3-то секцио и съм доста притеснена. Знам, че е малко рисково.

Три пъти раждах секцио, нито веднъж доктора не каза, че е рисковано. Бях спокойна, имам му пълно доверие и знам, че и предходните са направени перфектно ( това от други лекари е констатирано). Не се притеснявай, първото ми секцио беше като бях на 24, а 3-то на 34 години. Възстанових се бързи , а самото то протече леко.
[/quote

Ще споделиш ли при кой лекар си била?
Всичко хубаво ти желая Simple Smile

# 152
  • Мнения: 5 241
pavly, бях при д-р Яков.

# 153
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Да,знам че има свиждане,но аз съм от Бургас и няма кой да ми идва на свиждане,за това да си подготвя всичко нужно Simple Smile
Нещо,което ви е трябвало през престоя,но сте забравили да се сещате?Тъй като аз посещения няма да имам,ще пращам мъжа да оправя в къщи Simple Smile И се чудя ако ми потрябва нещо...ако е от аптеката,то долу има,но нещо друго...не знам Simple Smile
Вземете ръкавички за бебето, помпа за кърма ако имате! Искате не искате всеки ден от 3 до 4 следобяд имате посещение 😀, дори и ако сте в реанимация! Всичко друго Ви е осигурено!
Тогавс си вземи и солетки, бисквити! На мен мн ми се преяждаха😉 Нощници 4 бр. И дълбоки гащи от 100 % памук поне 5 чифта, може и еднократни за секцио!

# 154
  • Мнения: 60
Момичета, някой, който е раждал нормално, би ли споделил как е минало? Доволни ли сте?

# 155
  • Мнения: 2 721
Всяко раждане е различно. Моето беше супер бързо , но то е до организъм мисля . Най -важното е да слушаш доктора си и акушерката и да правиш каквото ти кажат, така раждането ще мине по лесно и бързо , и безболезнено.
Моето не е база за сравнение , защото докато се качих на магарето и слязох😃.
При кой лекар се следиш, и кое точно те интересува?🙂

# 156
  • Мнения: 60
Всяко раждане е различно. Моето беше супер бързо , но то е до организъм мисля . Най -важното е да слушаш доктора си и акушерката и да правиш каквото ти кажат, така раждането ще мине по лесно и бързо , и безболезнено.
Моето не е база за сравнение , защото докато се качих на магарето и слязох😃.
При кой лекар се следиш, и кое точно те интересува?🙂

При Друмев съм. Ами интересува ме основни как се отнасят всички и дали са адекватни при недай боже усложнения на майката или бебето. Първо раждане ми е и съм доста притеснена, затова исках да чуя при вас как е протекло.

# 157
  • Мнения: 2 721
Аз в деня на раждането бях просто на консултация, но се оказа ,че мехура се е пукнал от към ребрата високо и водите изтичат леко. В приемния кабинет ми доспукаха водите и започнаха да ме потготвят. Самото раждане мина леко и бързо, контракциите са друга работа, там наистина болеше, но имах епидурална и значително болката намаля. Спряха я малко преди да се кача на магарето и вече при напъните трябваше да слушам какво ми казват, как да напъвам и кога. Аз бях при Корновски, за Друмев нямам информация.
Вече има педиатрия, били сме със сина ми пациенти и там наскоро.
 Та имат готовност във всеки един момент, ако нещо не дай си боже се случи, и могат да реагират веднага. Когато раждах имаше родилка на която бебчето и го закараха в АГ, но с това крило което направиха решиха този проблем и вече имат неонатология.

# 158
  • Мнения: 188
Момичета,а до колко време се издава акта за раждане и от къде се взима? Simple Smile

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
От Общината. Май ден след подаването е готов. Моят съпруг го взе сутринта на изписването. Документите ги подготвят от болницата.

# 160
  • Мнения: 188
Благодаря Simple Smile
От Общината. Май ден след подаването е готов. Моят съпруг го взе сутринта на изписването. Документите ги подготвят от болницата.

# 161
  • Мнения: 60
Момичета, които са се следили в МД, колко често ходихте на запис на тонове?

# 162
  • Мнения: 2 721
До 9ти месец по веднъж месечно , а в 9тия всяка седмица .

# 163
  • Мнения: 18
От Общината. Май ден след подаването е готов. Моят съпруг го взе сутринта на изписването. Документите ги подготвят от болницата.
Плаща ли се нещо допълнително за тези документи? Знаете ли дали за родители, които нямат сключен брак са нужни други документи, освен личните им карти?

# 164
  • Мнения: 2 721
Ние като родих все още нямахме брак и абсолютно нищо освен ЛК не са искали. Щом бащата се е подписал още в родилното , не се изискват подобни неща. За такса незнам, мъжа ми оправя документите .

Общи условия

Активация на акаунт