Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте, следя нещата на имотния пазар от известно време- първо като продавач, а сега като наблюдател. Имам усещането, че след момент на "реално раздвижване" на пазара сега настъпва не просто момент на изчакване, а по-скоро момент на затлачване. От рекламите виждам един опит да се изчистят боклуците, защото видите ли имало ръст на цените; както и купуване на "проблемни" апартаменти на ниски цени и лъскането им до "блестящо старо сребро" от дизайнери и маклери. Това обаче, което реално липсва и затова не мисля, че пазара реално се развива е добри жилища на сносни цени, така че като ти отеснее своето да се озърнеш и да намериш подходящо по-голямо или обратното - като пораснат децата да разкараш голямото и да вземеш по-малко и малко кеш за старини. Дали поради народопсихологията ни - щом е имот да го кътам - но имота не се третира като средство,което да улесни живота ни, а ката нещо дето непременно трябва да се предаде в наследство....а дотогава може и да се срине ако не ми трябва. Вие какво мислите?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мисля, че са адски надути цените в момента и нищо на света не може да ме накара да купя нещо. Месеци наред се оглеждам и виждам само как се опитват с трици маймуни да ловят. Не бързам, имам време да чакам.

# 2
  • Мнения: 4 808
Мислите, че цените ще паднат?!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мислите, че цените ще паднат?!

Ще паднат, като няма кой да им купува на такива цени.

# 4
  • Мнения: 4 808
Мислите, че цените ще паднат?!

Ще паднат, като няма кой да им купува на такива цени.
Ами нали все говорят и пишат за увеличение с по 8-10% на година и аз се бях замислила да купувам, май по тази логика е по-добре да не бързам. И без това не съм съвсем готова, значи няма смисъл да пришпорвам нещата.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Много хора изчакват. И аз изчаквам, нереално високи са тези цени за някакви супер маломерни жилища или пък за много стари жилища в състояние тотал щета.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 116
И ние изчакваме.
Тия дни си говорих с позната - това, което искам сега е 85-90 х е, а тя го е купила преди 5 г за 55-60 х е.

# 7
  • Мнения: 1 297
Изчакайте. Сега е пикът. Само качественото ново ще задържи цена. Старота тръгва надолу. Предлагането надхвърля търсенето, при толкова хиляди квадрати излизащи на пазара ново строителство. Пазарът на старото ще се срине. Но и мислете какво старо купувате. Ако е над 50 години, все едно купувате право на строеж.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 590
Пазарът на старото ще се срине. Но и мислете какво старо купувате. Ако е над 50 години, все едно купувате право на строеж.

Да бе, затова в центъра на Париж и някои други стари столици се продава старо (в 200-300 годишни сгради) за 5 пъти по-скъпо от кварталите ...

# 9
  • Мнения: 294

Центъра на Париж е едно,държава от Третия свят съвсем друго.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 116
Аз искам просто старо епк.

# 11
  • Мнения: 13 024
Simple Smile Кое старо, има места където друго няма, новото строителство почти липсва, има локации, където даже и не излиза за продажба, а има търсене. В по старите квартали не остана и петно като носна кърпичка за застрояване, място няма - тенденцията не се е обърнала от столицата към провинцията
Пазара на недвижими имоти е многопластов и различен по места. Колкото повече се дига критерия, толкова по-висока цена върви с него.

# 12
  • Мнения: 18 210
Чудесна тема )))
Чакам старото строителство по ул. В. Търново да падне с 200 и повече процента, както беше обещал един, дето много ги разбира нещата )))
Ще взема само два апартамента от по-големите, не съм алчна.

# 13
  • Мнения: 294
Чудесна тема )))
Чакам старото строителство по ул. В. Търново да падне с 200 и повече процента, както беше обещал един, дето много ги разбира нещата )))
Ще взема само два апартамента от по-големите, не съм алчна.
Ще вземеш ти ,нямаш 15 лева в джоба свободни ,ще вземеш Ill
Дойде ли това време,и банката няма да ти даде кредит.Банките само ще продават ипотекираните кочини на безценица на тези с кеша.
А и дойде ли това време,всички такива пишман "инвеститорчета" (само на думи) като теб ,които " много разбирате" ,не само че няма да искате да купувате,а в паниката ще продавате всички ипотекирани коптори който сте взели за без пари,за да може да си погасите ипотеката поне,а не банката да ви го вземе и да дължите още пари Laughing
И не разбрах каква е тази ул.В Търново ,че е толкова престижна ? в Ню Уорк ли е,или е в Лондон или Токио ?

# 14
  • Мнения: 18 210
За какво ми е кредит, нали обещаваш да паднат с 200 процента и дори с повече ))) Нали щяхме да купуваме с джобни пари?

Общи условия

Активация на акаунт