За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 64

  • 33 572
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е, за по-нататък е супер. Мойто и досега яде кисело мляко с бисквити за дояждане или за следобедна закуска. И на мен като малка ми беше мноооого любимо.

# 646
  • Мнения: X
Виждам, че говорите за бисквити и се зачудих захар кога се въвежда? Или има бисквити без захар?

# 647
  • Варна
  • Мнения: 25 236
купешки бисквити без захар няма, поне аз не се сещам. Дори т.нар. бебешки имат. Захар преди 1 година е силно нежелателно да се дава. Вариант е да правите бисквити, има разни рецепти за бебешки бисквити из нета, подслаждат се с банан и други сладки плодове.

# 648
  • Мнения: X
Бебешките бисквити из магазините наистина са пълна скръб откъм състав, аз правя на малкия домашни по тези рецепти : https://otmamazamama.bg/домашни-бисквити/

# 649
  • Мнения: 6 215
Да бе ще го пипат,само да се доближи някой и веднага предупреждавам да не се пипа.Педиатърката му се мие старателно пред мен при прегледи без дори да съм я молила.Аз и баща му също се мием доста често,той работи с много хора и след работа задължително душ и преобличане преди да го гушка и да си играе с него.Не съм педантка,но хората са нечистоплътни.Прабаба му идва на гости преди няколко седмици и веднага от вратата тръгна да го взима да го целува,помолих си я най-културно да се измие и тогава и ръцете да не му ги пипа,че постоянно ги навира.Това са си вашите деца вие си решавате кой да ги докосва и като не ви е приятно казвайте си.

# 650
  • Мнения: 316
Момичета, обръщам се за съвет към вас. Спешно трябва да купя помпа за кърма за дъщеря ми. Спряла съм се на марката Медела, но се колебая за модел. Ръчната двуфазна Harmony върши ли работа или да се насочвам към електрическа? Ще взимам втора употреба, на какво да обърна внимание? Благодаря на отзовалите се.

# 651
  • Мнения: 499
Да, Жана е запомнила, на 7,5 месеца е малкия. И аз мислех грис да му правя, но пък той е доста едър ( вече е 10кг) и дали няма да качи още повече.

# 652
  • Мнения: X
По принцип бебетата доста качват от АМ и инстантни каши. От грис, направен с вода и даден с плодово пюре едва ли ще качи много. Но само предполагам, не съм на 100% убедена в правотата си.

# 653
  • Мнения: 283
Момичета, обръщам се за съвет към вас. Спешно трябва да купя помпа за кърма за дъщеря ми. Спряла съм се на марката Медела, но се колебая за модел. Ръчната двуфазна Harmony върши ли работа или да се насочвам към електрическа? Ще взимам втора употреба, на какво да обърна внимание? Благодаря на отзовалите се.
Медела Суинг, електрическа е. Аз съм много доволна

# 654
  • Мнения: 35 109
Аз онзи ден направих кисел за сефте. Боги го опатка за нула време.
Значи, само някой да се навре в количката и издивявам. А като кажа на някой, че спи и пак се навре гриза през врата. Б@си несъобразителните хора!

# 655
  • Мнения: 499
Едната баба, на своя глава, ни беше записала на кухня и взела пробно меню ( аз естествено откачих) и кисела категорично бе отказан. Може ли да споделиш как го приготвяш?
Другото, което ми направи впечатление в държавната кухня беше безумно малките количества. Супата беше около 90-100гр.. не знам как едно 9-10 месечно бебе би се нахранило. Моето сега изяжда около 200-250гр.. не ми се мисли за после.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 23:30 от glamz

# 656
  • Мнения: X
Аз ето така правя кисел, става буквално за 3-4 минути максимум :


Предварително си правя плодовото пюре и като заври нишестето директно добавям пюрето към него, оставям да поври минута-две и махам от котлона.
Като изстине и се сгъсти става точно като класически десертен крем от нишесте, само дето не е толкова сладко.

# 657
  • София
  • Мнения: 18 697
Никой не се навира в количката. Аз не давам, а брат й ги бута директно Simple Smile
Ще регулира количествата. Нали не мислиш, че сега като яде 200-250 на 1,6 г ще яде по 500 гр.
Това кисела ми е винаги гадно било Simple SmileSimple Smile

# 658
  • Варна
  • Мнения: 25 236
а кой е казал, че трябва да се наяде със супа? Само 100 гр супа ли дават в тая кухня, няма ли основно и десерт? Всичките са за едно ядене, а не за цял ден. Даже са големи порциите, супата по спомен трябва да е около 50 гр, тя е за отваряне на апетита и активиране на стомашните сокове, не за наяждане.

# 659
  • Мнения: 35 109
Точно така направих и аз кисела. Не съм го опитвала. Аз нищо не опитвам Wink каквато съм злояда, ако ме види дребен няма да куса ни едно пюре.
Моя приятелка с дете на година и 8 месеца процедира така: на обяд дава супата и десерта, а за следобедна дава основното от кухнята.
Аз имам още неща за въвеждане. Тия дни мисля сиренце да дам.  Е знам що ми е такъв зор да яде сирене , но искам да го почна.

Общи условия

Активация на акаунт