Дата на раждане

  • 3 684
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте. Интересувам се как от ЕГН на деца, родени 2010 и 2011 мога да разбера датата и месеца на раждане.

# 1
  • Мнения: X
Родените след 2000 година имат добавена четворка като трета цифра. Когато става въпрос за октовмри-ноември-декември тя става петица. Мисля, че формулата беше добавяне на 40 към месеца на раждане.

# 2
  • Мнения: 134
Незнам защо не успявам, ето примерно 1003968645 Как да смятам?

# 3
  • Мнения: X
Това ЕГН е грешно. За лица родени от 2000 г. насам, третото число винаги е 4 за месеците януари-септември, а за октомври-декември е 5. Отделно и месеците нямат 96 дни.

# 4
  • Мнения: 11 990
Не е грешно ЕГНто, това е ЕГН на дете, родено в чужбина доколкото помня.

# 5
  • Мнения: 3 676
Месторождението също е кодирано в ЕГН-то.

# 6
  • Мнения: 11 990
Ако детето не е български гражданин и има личен номер на чужденеца по него нищо не може да се разбере. Виждала съм такива на ученици, чужди граждани в България. Започваха с 1.

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: Mama Ru link=topic=1041548.msg36836816#msg36836816 8date=1528099863
Не е грешно ЕГНто, това е ЕГН на дете, родено в чужбина доколкото помня.

Няма значение къде е родено детето. Ако е български гражданин му се генерира ЕГН, при което първите шест цифри винаги отразяват датата на раждане. ЛНЧ не е ЕГН, а авторката пита за ЕГН на дете родено след 1999.

# 8
  • Мнения: X
На няколко пъти съм се сблъсквала с личен номер на чужденец. Те обикновено започват със 100 или 1000. Ако има българско гражданство ще бъде година - месец - ден. Ако е дете, родено след 2000 тогава трета цифра е задължително 4 или 5. В предния си пост обясних защо и как.

# 9
  • Мнения: 11 990
Точно, а въпросното, за което питат започва с 100396... И на мен ми прилича на ЛНЧ.

# 10
  • Мнения: X
Именно. Може да има гражданството само на другата държава.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
И за мен е ЛНЧ. Шести и седми знак означават месторождение. 86 не съм срещала, като цифри на дадена област или община. Например за София тези цифри варират от 70 до шейсет и нещо. Моите са 68, на синът ми 71.

# 12
  • Мнения: 1 661
Това е ЛНЧ.

# 13
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Не е грешно ЕГНто, това е ЕГН на дете, родено в чужбина доколкото помня.

Асолютно грешно е!! Доколкото въпросните цифри са посочени като ЕГН! ако това е личен № на чужденец това е друга работа!!На децата на български граждани, родени в чужбина при пресъставянето на акта за раждане се дава ЕГН, а не личен № на чужденец!

П.П А виждам, че вече е отговорено.

# 14
  • Мнения: X
Ако детето е родено примерно в Щатите, майката е българка, а примерно бащата французин и детето има американско и френско гражданство, в България ще му издадат ЛНЧ, защото не може да има повече от две гражданства. Варианти много, просто и това ми хрумна.

Общи условия

Активация на акаунт