Помощ Адаптирано мляко

  • 5 440
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Бебето ми е на 6 месеца (без четири дни) . Не е наддал нищо почти за 1 месец . Педиатъра предложи Нан или Фризолак . Тук четох лоши коментари и за двете . Ако ги изключим , какво бихте препоръчали. Знам , че е индивидуално и може и 5 вида да сменим докато намерим неговото .. Също мога ли му дам млякото и после да го кърмя ( препоръката е обратна последователност ) , но така заспива сучейки. Моля Ви , информация и мнение . Благодаря.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 208
Моето дете изкара само на Аптамил.Добре му се отразяваше и ми се струва,че е едно от добрите млека на българския пазар.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Фризолак за мен е едно от най-добрите млека на пазара, но пък всяко дете е различно. Моето дете беше до 6 месец на кърма, после малко дохранвах с фризолак, а сега си е само на него (и твърда храна).

# 3
  • Мнения: 10 476
Аптамил.

На въпроса:

Последователността в обратен ред ще предразположи постепенно намаляне на кърмата. Помисли си дали искаш това. До къде стигахте със захранването?
Всички АМ започващи с "фризо-" имат по-специални формули. Обърни внимание, дали се препоръчва при запек въпросния "Фризолак".

# 4
  • Мнения: 146
Тиква , морков , ябълка .. последно с ябълката 12лъжици и днес тиква 5 , но педи каза да давам вече по цяло ..

# 5
  • Мнения: 10 476
Тиква , морков , ябълка .. последно с ябълката 12лъжици и днес тиква 5 , но педи каза да давам вече по цяло ..

Шегуваш ли се? Та преди седмица питаше за първо пюре какво и как да дадеш. Как така си въвела 3 пюрета за 1 седмица и вече ще даваш по цяло? Едно по едно трябва да ги въвеждаш. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 146
Давам морков 4 дни , после тиква 4 дни , после морков и тиква 2 дни и сега ябълка 4 дни. Ще пратя снимка .. За това не искам да му давам цяло и няма да го направя. От три дни се напъва зверски , ака си нормално . Сменихче пробиотика от Био гая на Флора бимби и само напъва постоянно . Ако продължи и утре така ще го закарам някъде другаде да кажат мнение . Нашата педиатърка вика нищо му няма.

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 19:25 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: 46 403
Бебето ми е на 6 месеца (без четири дни) . Не е наддал нищо почти за 1 месец...
Колко точно е наддал?
Колко кг е роден?
Колко тежи сега?

# 8
  • Мнения: 146
Роден е : 3 260 , сега е 6 740 . Наддал е за последните 31дни 230грама . Само на кърма , а от месец пие по 100мл вода (+ - 20-30 нагоре- надолу . Малко са ми се струва , сега купих този фризолак . Страх ме е даже да му го направя, правила съм 3 дни след родилното и това беше.

# 9
  • Мнения: 46 403
На 6 месеца детето трябва да е удвоило теглото си, при вас се е случило.
Също така меренето до грамче е много относително, може детето да не се е били изходило предния път, да е мръднало и т.н.
Също така при захранването също е възможно да има застой, пюретата имат по-малко калории от млякото и не се усвояват така пълноценно.
Водата и тя е фактор, това са 120-130 грама по-малко мляко, съответно калории.

Според мен педиатърът ви е дал грешен съвет, потърсете второ мнение преди да го последвате.

# 10
  • Мнения: 146
Добър съвет , благодаря. ММ каза абсолютна същото . Утре ще го заведа при друг доктор .

# 11
  • Мнения: 11 657
Синът ми беше на Хумана в началото обикновена, а от петия месец на антирефлуксна. Наддаваше си добре, въпреки че го захраних рано и на 8 месеца имаше само две млечни хранения (първото и последното). Не е имал запек, напротив до 2,6 години акаше доста меко. Пробиотик съм давала Био баланс бейби, а сега вече при нужда давам Ре комфорт.

# 12
  • Мнения: 146
Mama Ru , да попитам вкуса на млякото много ли е неприятен. Двете които опитах , бяха меко казано отвратителни , аз не бих го пила .

# 13
  • Мнения: 46 403
Децата го усещат по съвсем различен начин, така че какво е според нашия вкус няма значение.

# 14
  • Мнения: 10 476
Аптамила има лек дъх на риба - единицата и двойката. От 3 нагоре има вкус на ванилия и става за пиене от възрастен. Simple Smile

По вашия казус моето мнение е НЕ на този Фризолак, тъй-като е по-специална формула. Детето ти се храни ок, и апетит има. Вместо да го тъпчеш с пюрета (както педиатърката е препоръчала), заложи на дохранване с АМ. Вариантът е по-скъпичък от пюрета, но сигурността, че детето приема каквото трябва е друго нещо.
Моето дете е вече на 3 и половина г. Все още пие Аптамил за закуска с корнфлейкс. Не яде никакво месо и винаги съм притеснена, че му липсва желязо. Е, да, ама благодарение на Аптамила, който приема 2-3 пъти в седмицата има 138 хемоглобин (над нормата). Така че, залагай смело на АМ на този етап.
Не съм фен на Нестле, за това не съм се ориентирала никога към НАН, но това е най-разпространеното и евтино АМ. Като избираш АМ гледай да го има и в чужбина и да има и каши от същия производител. Даже по мнения за кашите можеш да се ориентираш и за избора на АМ.

Щях да забравя за "Бимби-то"... Grinning Нашата педи е фен на всичко завършващо на "бимби", така че сърдечно ти препоръчвам да си минете отново на Био гая. Най-отвратителния сироп за кашлица, който има в аптеката, се казва "Бронхо бимби" и след като се запознахме с него, не бих купила нищо друго завършващо на "бимби". Grinning

А, вода толкова много пак ли по препоръка на педи даваш?

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 16:29 от amy_nka

Общи условия

Активация на акаунт