притеснявате ли се постоянно за бебетата

  • 1 765
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
направо ме е яд на самата мен  Confused
непрекъснато нещо се притеснявам за малкия и да не ви казвам какви мисли ми минават през акъла, дори от най-малкото по-различно нещо при дарко   Outta Joint
нормално ли е това, или аз нещо съм сбъркана  Sad

# 1
  • Мнения: 200
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!

# 2
  • Мнения: 3 116
Ела да ме видиш мен  Crazy На моменти съм ужасна с тези мой притеснения, но си давам сметка че така повече не бива  Rolling Eyes

При мен положението е малко по-сложно защото Мая я гледа детегледачка, но ...  Whistling

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз се притеснявам винаги да не му се случи нещо.Постоянно като заспи го проверявам дали диша и тем подобни,но мисля,че е нормално за една майка.

# 4
  • София
  • Мнения: 167
Да! Притеснявам се ужасно много от всякакви неща! Вече даже околните се чудят какво ми става, когато споделям притесненията си! Та затова спрях да ги споделям...
Страх ме е и да не полудея съвсем от тези страхове... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 8 917
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!
Това щях да кажа и аз Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 600
много и през цялото време. все ме е страх да не се разболее и други такива. а до скоро все я слушах дали диша докато спи. май е нормално, ще мине постепенно.

# 7
  • Мнения: 114
Миналата седмица 2 пъти ми се задави и я обръщах с главата надолу и сега още повече се притеснявам, ходя постоянно да я проверявам докато спи.

# 8
  • Мнения: 698
Притеснявам се, да. Направо не мога да се позная - откакто се е родил Борис, от мъжко момиче се превърнах в истерична паникьорка.  #Crazy Нещо, с което хич не се гордея...  Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 621
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!

 newsm10

# 10
  • Мнения: 11 529
Мисля,че е нормално.Аз също се притеснявах много  в първите месеци.Сега като че ли не съм толкова паникьосана. Peace

# 11
  • Мнения: 667
Много се притеснявах.  Като плаче "защо плаче?" Като не плаче "Защо не плаче?"
Сега е на 8 и не съм спряля да се притеснявам за нея.
Промених се след раждането, но считам, че е нормално.

# 12
  • Мнения: 1 489
Има ли майка ,която да не се притеснява?Това си е напълно естествено и е заложено в нас.

# 13
  • Мнения: 2 957
направо ме е яд на самата мен  Confused
непрекъснато нещо се притеснявам за малкия и да не ви казвам какви мисли ми минават през акъла, дори от най-малкото по-различно нещо при дарко   Outta Joint
нормално ли е това, или аз нещо съм сбъркана  Sad


Същата работа съм ,че даже и по-зле.И мен много ме е яд,че вместо да се радвам на детето си аз си мисля разни простотии и такива ужаси,че чак сама се натъжавам и ми става страшно.
Даже съм решила повече да не чета постинги и каквото и да е свързано с разни трагедии и нещастни случаи.Вчера четох за майчето от Стара Загора и не съм спряла да си мисля за това.Вчера докато бяхме на разходка през цялото време стисках дръжките на количката сякаш някой може да изкочи и да я грабне.

# 14
  • Мнения: 1 541
Това си е част от харатеристиката на професията. Разбира се, че е нормално  Laughing

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Притеснявам се и още как. Но както педито казва: "На теб това ти е работата-да се притесняваш. Нали си майка." Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 381
Oпределено ДА.Но не ме притеснява това, че се притеснявам за бебка.Напълно нормално  Grinning

# 17
  • Мнения: 7 186
И аз съм в клуба. Crazy

# 18
  • Мнения: 22 732
не съм се притеснявала излишно.И сега не го правя.

# 19
  • Мнения: 3 089
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!

 newsm10

# 20
  • София
  • Мнения: 44 017
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!

всъщност не му се притеснявам чак толкова много - поне не и като няма причина за това, не мисля, че и за детето е добре да изпадаш чак в такива притеснения и истерии - те усещат, най-много да стане и то по-раздрезнително и несигурно Wink

 newsm10

# 21
  • Мнения: 552
Ами явно е нормално... Аз още не мога да се отърва от това да се будя и да го слушам дали диша  Embarassed
Иначе сутринта много се шашнах, защото през нощта бащата, като е сложил детето да спи, е забравил да му закопчае спалния чувал и то се беше отвило... а беше доста хладно през нощта - сега се притеснявам да не е настинало ooooh!

# 22
  • Мнения: 670
Притеснявам се, но в рамките на нормалното. Постоянна паника и суетене не помагат на никого. Дори и бебетата се изнервят от неспокойните мисли на майката.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 932
В началото да......с второто живот и здраве ще си спестя мнооого излишни емоции....

# 24
  • Мнения: 686
И аз постоянно имам лоши мисли и се мразя, когато ми дойдат такива, но явно така съм си устроена. Направо не ми се изговаря (изписва) колко страшни неща си мисля. Така че поговорката, дето я цитираха по-горе, я разбирам напълно  Peace
И също като други мисля, че детето обаче не трябва да усеща постоянните притеснения. Аз израстнах в семейство на хора, които са, да са ми живи и здрави, големи фаталисти. И, честно казано, постоянните им огромни притеснения ми докараха психически проблеми - фобийки разни например  Crazy Много ще внимавам да не предам фатализма си на детето. Предпочитам да е по-спокоен от мен, но, разбира се, разумен.
Честит празник  Hug

# 25
  • Мнения: 748
Oпределено ДА.Но не ме притеснява това, че се притеснявам за бебка.Напълно нормално  Grinning
newsm10

# 26
  • Мнения: 1 040
Разбира се, че се притеснявам - то е нормално PeaceНо като че ли като съм с него и съм много по-спокойна FlutterАма не съм ли CrazyНаправо се подърквам от притеснение Whistling

# 27
  • Мнения: 495
Охоооо, и още как Cry! Не го оставям на никого да го гледа, защото "мама знае най-добре" Flutter!

# 28
  • Мнения: 46 477
Най-лошото е, че с времето се засилва  Confused

# 29
  • Мнения: 529
Цитат
Най-лошото е, че с времето се засилва 

e ти добре ме успокои  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 416
С всички ни е така, за съжаление...  Cry

# 31
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И мен ме запишете в клуба. Притеснявам се дали му е топло, дали му е студено, гледам всяка пъпка, хваща ме шубето като гледм децата по катерушки, люлки и пързалки... а не бях такова момиче...
Подозирам че цял живот ще е така...

# 32
  • Мнения: 1 327
и аз проверявам мойта дали диша  Embarassed това за проверката дали му е студено, топло и тн си мисля, че е абсолютно нормално, ама това с проверката на дишането ми се струва прекалено.... но ми олекна, че има и много други като мене  Laughing

# 33
  • Мнения: 552
и аз проверявам мойта дали диша  това с проверката на дишането ми се струва прекалено.... но ми олекна, че има и много други като мене  Laughing
Ами не знам дали е нормално, но мен това най-много ме ужасява... в смисъл, да не се задуши  ooooh! вероятно защото съм чувала такива истории за задавени бебчета... с щастлив край, но все пак  #Crazy

# 34
  • Мнения: 1 327
........... мен това най-много ме ужасява... в смисъл, да не се задуши  ooooh! ...........

точно това ме притеснява да я слагам да спи на възглавница! а днес бях при д-р Драганов на профилактичен преглед и той специално предупреди, че трябва да и се слага възглавница, на която да спи, за да не и се изкривят крачетата. обясни, че тъй като разстоянието от главата до рамото е голямо и все пак трябва да се запълни с нещо. в противен случай детето ляга и си промушва ръчичката, така се обръща по корем и понеже и е трудно да диша вдига дупето нагоре и слага крачетата настрани...  Thinking

# 35
  • Мнения: 47 956
и аз много се притеснявам,за всичко,и с първото,и с второто...майчински инстинкт явно

# 36
  • Мнения: 6 164
Само когато не е с мен, което се е случвало 2 пъти досега.

# 37
  • Мнения: 1 237
И аз съм от тези дето се притесняват прекалено.Знам,че не трябва така,но не мога иначе.Проверявам дали диша,притеснявам се като я намеря отгъната,като кихне 2 пъти....... Tiredи още колко.

# 38
  • Мнения: 683
много и през цялото време. все ме е страх да не се разболее и други такива. а до скоро все я слушах дали диша докато спи. май е нормално, ще мине постепенно.
Май всички минаваме от тук. Така е докато са по-малки. След това ще се притесняваме за други неща... и така винаги.

# 39
  • Мнения: 5 391
Има ли майка ,която да не се притеснява?Това си е напълно естествено и е заложено в нас.
Peace

# 40
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
не съм се притеснявала излишно.И сега не го правя.
Аз също Peace!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз май малко преувеличавам.Имаме си бейбифон,обаче все оставям вратата отворена да я гледам като спи-дали е завита,отвита,изчекната на една страна,цялата покрита с одеало...и все влизам и оправям.Понякога я събуждам и се заричам да не го правя,но до следващия път...

# 42
  • Мнения: 120
Постоянно! Още от време на време го слушам дали диша докато спи. Не смятам, че е ненормално.Всяка майка се притеснява за детето си.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нали знаеш поговорката: "Дано не ти се случи това, което майка ти мисли". Не се притеснявай, нормално е, майка си все пак!
Точно

# 44
  • Мнения: 2 271
Коя майка не се притеснява?Ето аз днес се ошашках много.Вероника изяде 2 копчета на детското телефонче.Гумени са,но утре ще чакам над гърнето.Дано не заседнат по червата някъде! PraynigНе искам и да си го помисля,че по- надолу са го казали(за лошите мисли на майката).Така,че си повтарям,че ще търся акани цифри 6 и 9. ooooh!

# 45
  • Мнения: 4 392
Ами аз направо съм си параноичка ooooh!
Ако за момент я изпусна от поглед и тя издаде звук ,подскачам като ужилена,защото звучи по един и същ начин ,ако се прехласне по някоя играчка и когато започва да плаче от болка #Crazy Или поне на мен така ми звучи ooooh!

# 46
  • Мнения: 294
Аз съм същата умирам от притеснение за моята бебка.Сега е болна и направо съм в депресия.От понеделник започна да ми намирисва на настинка и от тогава доктора е идвал  3 пъти.И като се притеснявам ми става лошо повръща ми се и ми се подкосяват краката.Какво да кажа не ми е гордост че съм такава но за съжаление е факт. ooooh! Whistling

# 47
  • Мнения: 2 040
И аз съм с вас в отбора ... притеснявам се непрекъснато, направо какви ужасяващи неща ми минават през главата, не ги пожелавам на никого ...
Ето сутринта слизаме по стълбите от 5 етаж, като я нося и тя ме закача и се върти и ми барабани по главата , а аз си мисля: Мале, ако ми се закачи тока на стъпалото и падна по очи надолу по стълбите ... а детето???  ... и като се почна от тук, фантазията ми направи филм на ужасите за Оскар  #2gunfire ... Да пази Господ!  Praynig
Аз непознавам майка де не се притеснява, ама мойто прекалява  #Crazy

# 48
  • Мнения: 3 929
Забелязах, че колкото повече се притеснявам, като че ли дърпам дявола за опашката- все нещо неприятно се случва. Напълно нормално е да се притесняваш, но не изпадай в ужас.

# 49
  • Мнения: 619
ами нали сме майки-явно всички се тревожим по множко...и аз съм с вас-все я гледам малката и си викам всичко ли е наред,добре ли се справям,тя добре ли е....

# 50
  • Мнения: 3 760
Ако не се притесняваш - значи нещо не си наред!  Laughing

# 51
  • Мнения: 680
и аз много се притеснявам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт