Трудно проговаряне - тема 24

  • 88 656
  • 800
  •   1
Отговори
# 480
  • London
  • Мнения: 6 732
La Catrala, наистина е така. Ако нещо не го интересува не можем да го накараме каквото и да е. С цифри обаче може да се занимава много, много време. Много ми се иска да прочета нещо повече за индивида, за който говориш Simple Smile

Ами това е типично за горната граница на спектъра.....Аспергер, едва ли ще те изненадам с това! Ако имате и разни мании, специфични интереси, разни ритуали е това на 100%.

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 23:32 от La Catrala

# 481
  • Мнения: 4 692
Веднъж и аз да се похваля в тази тема: на самостоятелната работа по математика, детето ми има Отличен. Решил е всички задачи без грешка.
Сега трябва да упражняваме писането. Четенето е все още на ниво 0.

# 482
  • Мнения: 3 526
Браво на детето!
Йоко, твоето дете нали сега е първи клас? Моето дете тръгна на училище без грам да разбира от срички, концепцията за сричка и четене беше нещо извънземно. Познаваше буквите, не можеше да пише нищо, никакво ченгелче. В края на първи клас можеше да срича. За първия учебен ден на втори клас четеше вече гладко и то без много, много труд го постигна. Явно тогава и е било времето.

# 483
  • Мнения: 4 692
Да, първи клас е. Днес навърши и 7 г.
Не познава още всички букви, отделно заменя звуци (Х вместо К). От другия срок започват текстови задачи и това изисква вече да могат да четат. Трудно му е четенето и писането.

# 484
  • Мнения: 13 786
Моето дете четеше още преди да навърши 6 но четенето е едно а разбирането е друго. Много ми помогнаха разни помагала за четене с разбиране. След втори клас нещата много се отпушиха. Сега е прахосмукачка за книги.

# 485
  • Мнения: 199
Моето дете четеше още преди да навърши 6 но четенето е едно а разбирането е друго. Много ми помогнаха разни помагала за четене с разбиране. След втори клас нещата много се отпушиха. Сега е прахосмукачка за книги.
Браво на твоето детенце! Аз на моето постоянно му чета и се надявам да попие и да има и у него интерес към книгите.

# 486
  • Мнения: 3 526
Йоко честит рожден ден на детенце! Да е живо и здраво и много да ви радва!
 Твоя син е точно 1 г. и 1 месец по- малък от моята дъщеря. Моето момиче до началото на втори клас бъркаше звуци. Четеше обратно срички, например пише "от", тя чете "то".  И като магия започна втори клас с идеално четене.
На нея проблем все още е писането. Изпуска звуци, пише слято. Дано, надявам се да го оправим до поносима степен.

# 487
  • Мнения: 13 786
Йоко
Да ви е живо и здраво детето! Весел празник!

# 488
  • Мнения: 4 692
Какво представлява това помагало за четене?

# 489
  • Мнения: 13 786
Какво представлява това помагало за четене?

Има на различни издателства. Води се - четене с разбиране. Ние имахме занятия с класната всяка седмица по фкру и тогава правехме такива задачи. Ето лист от такова помагало

# 490
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
На мен ми се реве като се замисля за първи клас. Моята щерка е вече на 7 г. и половина почти и е за втори път предучилищна група, защото я отложих за 1 година. Ние със всичко сме зле Disappointed
Разпознава около 10-12 букви и то само ако са печатни разбира се, може да пише печатно само В и А, а за задачи да не говорим едвам се научихме да броим до 10, а може да отброява до към 5-6. Това ченгели, бастуни и т.н абсурд защото с фината моторика е много зле. В говора бърка какво ли не букви, срички пропуска разменя, замества. Не винаги съгласува правилно по род и число, а пространствено-времевата ориентация е пълна скръб. А най-лошото е и че не разбира всичко. Много трудно се работи с нея заради ХАДВ-то, за повече от 5 минути не мога да й задържа вниманието. А Не е да не сме работили с нея от 4 години работи с логопед, от 3 с ресурсен учител, от 2 с ерго и с психолог, а с мен открай време.
Лошото е и че не мога да я натискам много, защото като се претовари и епилептичните пристъпи зачестяват.
Отделно и лекарствата ни пречат, защото подтискат мозъчната активност и често й се доспива или иначе казано или тичаме, или спим. Новите госпожи в градината не могат да се справят с нея, даже ресурсната и психоложката работят заедно с нея за да може психоложката да я озаптява да седи.
Вече и аз не знам какво да направя, какво ще правим в училище не ми се мисли.
Ако имате някакви идеи давайте.Hug

# 491
  • London
  • Мнения: 6 732
Освен за медикамент за концентрацията за друго не се сещам. Вече е голяма и сигурно може да й изпишат нещо или да пробваш хомеопатия или някакви добавки. Иначе едва ли има как да стане за жалост, ако е хиперактивна…..

# 492
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 752
Аз мога да ти препотъчам  хомеопатия, но при наистина добър класически хомеопат .Синът ми е подобен случай ХАДВ и гърчове .Доволна съм

# 493
  • Мнения: 209
На мен ми се реве като се замисля за първи клас. Моята щерка е вече на 7 г. и половина почти и е за втори път предучилищна група, защото я отложих за 1 година. Ние със всичко сме зле Disappointed
Разпознава около 10-12 букви и то само ако са печатни разбира се, може да пише печатно само В и А, а за задачи да не говорим едвам се научихме да броим до 10, а може да отброява до към 5-6. Това ченгели, бастуни и т.н абсурд защото с фината моторика е много зле. В говора бърка какво ли не букви, срички пропуска разменя, замества. Не винаги съгласува правилно по род и число, а пространствено-времевата ориентация е пълна скръб. А най-лошото е и че не разбира всичко. Много трудно се работи с нея заради ХАДВ-то, за повече от 5 минути не мога да й задържа вниманието. А Не е да не сме работили с нея от 4 години работи с логопед, от 3 с ресурсен учител, от 2 с ерго и с психолог, а с мен открай време.
Лошото е и че не мога да я натискам много, защото като се претовари и епилептичните пристъпи зачестяват.
Отделно и лекарствата ни пречат, защото подтискат мозъчната активност и често й се доспива или иначе казано или тичаме, или спим. Новите госпожи в градината не могат да се справят с нея, даже ресурсната и психоложката работят заедно с нея за да може психоложката да я озаптява да седи.
Вече и аз не знам какво да направя, какво ще правим в училище не ми се мисли.
Ако имате някакви идеи давайте.Hug

Пробвали ли сте някакви етерични масла за концентрация? Познавам майка на дете, която ползва. Също класически хомеопат би помогнал.

# 494
  • Мнения: 13 786
Романьол,
Това са възможностите на детето, какво да правиш,  направила си всичко възможно и продължаваш да го правиш - и ти и специалистите... но тук нещата вече не зависят от вас.

Общи условия

Активация на акаунт