За образованието

  • 2 446
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Или по-точно за разликата в образованието между мъжа и жената. Имате ли наблюдения - от личен опит или косвено. Аз имам впечатление, че мъжете често се дразнят, ако жената е с по-високо образование. Имах такав връзка - идеална във всяко отношение, но от време на време ми натякваше. Като си толкова учена....Въпреки че той изкарва повече пари от мен. Моя приятелка се омъжи, когато и 2мата бяха със средно. Но тя продължи да учи, завърши, кара следдипломна квалификация. Той няма никакво желание да учи, но си го изкарва на нея.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това си е чиста комплексарщина ooooh! За мен образованието на мъжа е без значение, но мъж, който се дразни от ниското си образование не може да ме впечатли и да привлече вниманието ми!
Вкъщи аз съм магистър, мъжа- бакалавър. За образование изобщо не си говорим.

# 2
  • Мнения: 6 892
Ние с приятелят ми по някаква невероятна случайност влязохме на едно и също място (е това не е невероятно, защото само там кандидатсвахме) с една и съща специалност...един и същи курс сме в момента. И средното ни е еднакво, така че засега такива проблеми нямаме Laughing

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 901
Моя мъж е  все още със средно военно училище, ама в момента учи за висше / сега му дойде музата  Simple Smile/ и никога до сега не ми е натяквал по какъвто и да е начин и сме нямали проблеми в това отношение.
Мисля, че всичко си е до човек, аз когато го карах да учим той неискаше- е дойде момента, в който сам реши да продължи с образованието си  Grinning.

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 13:32 от НелиСА

# 4
  • Мнения: 1 616
Моят мъж също е със средно образование, но това не го комплексира и никога не е било повод за дразги помежду ни. Още повече, че печели повече пари от мен. Wink Ако е живот и здраве, някой ден ще учи - мъничък е и има време!  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 107
Имам наблюдения, че нещата не вървят ако двамата са на различно интелектуално ниво, но това не винаги е обвързано с образованието.
Познавам висшисти, които са тъпи като гъзове, един смислен разговор не може да се проведе с тях, няма как да се получи нормална връзка Laughing

# 6
  • Мнения: 27 524
По-скоро съм го забелязала при някои наши познати, ако жената изкарва повече пари, не толкова образованието.

# 7
  • Мнения: 3 091
Баща ми не е имал намерение да завършва университет -бил е музикант, бохем. но се среща с мама, оженват се и за да изравни статуса - и той завършва. казвал ми е, че изобщо не съжалява - благодарен й е, че го е поощрила.

# 8
  • Мнения: 723
Имам наблюдения, че нещата не вървят ако двамата са на различно интелектуално ниво, но това не винаги е обвързано с образованието.
Познавам висшисти, които са тъпи като гъзове, един смислен разговор не може да се проведе с тях, няма как да се получи нормална връзка Laughing


Имам абсолютно същите наблюдения и познати Simple Smile
Колкото до нашето семейство-аз завършвам бакалавър и мисля да продължа с магистратура (поне), мъжът ми е със средно, няма никакви комплекси в това отношение, слава богу Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
честно казано, нямам наблюдения над познати, при които има разлики в нивото на образование. май всички са се намерили "еднакви" Simple Smile
при нас как е?
учихме по едно и също време и взехме една и съща степен. беше по времето на реформите в унсс и в дипломите ни пише "вишист-икономист", а към тях се прилага удостоверение, че това е равно на магистър. да, ама в моята катедра администрацията беше мудна, пък аз - недостатъчно настоятилна и си останах без това удостоверение. сега той е магистър, пък аз не знам какво съм... newsm78

за парите - имали сме дълги периоди, в които само единият от нас е бил на нормална работа. никога това не е било повод за напрежение. по едно време аз взимах доста по-добра заплата - отново това не е било причина за конфликти. сега неговата заплата е около два пъти по-висока от моята, но познайте кой намества парите в семейството Wink

# 10
  • Мнения: 66
Мойто лично мнение е , че е хубаво и двамата да са с еднаква степен на  образование.В противен случай, все единия ще се чуства не на място.Мнението ми е лично и не искам да обидя никой. newsm78

# 11
  • Мнения: 8 917
Или по-точно за разликата в образованието между мъжа и жената. Имате ли наблюдения - от личен опит или косвено. Аз имам впечатление, че мъжете често се дразнят, ако жената е с по-високо образование. Имах такав връзка - идеална във всяко отношение, но от време на време ми натякваше. Като си толкова учена....Въпреки че той изкарва повече пари от мен. Моя приятелка се омъжи, когато и 2мата бяха със средно. Но тя продължи да учи, завърши, кара следдипломна квалификация. Той няма никакво желание да учи, но си го изкарва на нея.
Не съм срещала подобни екземпляри и слава Богу. Това е комплексарщина Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 828
Мъжът ми е със средно образование, а аз с висше, нямаме комплекси и двамата от този факт   Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 109
Мъжът ми е със средно образование, а аз с висше, нямаме комплекси и двамата от този факт   Crossing Arms
Дано си права, всичко е много индивидуално, но по мои наблюдения, не е хубаво да има разлика в образованието, особено в полза на жената (не става дума за бакалавър и магистър, а за средно и висше). От няколкото познати семейства с такава разлика, повечето се разпаднаха, а другите уж се крепят, ама с много скърцане, проблеми и отстъпки, нали се сещате от кого Crossing Arms Мъжете обичат да са водещите във всичко, затова им е неуютно в такава ситуация. Особено ако пък тя е амбициозна, има желание за израстване в кариерата и, не дай боже, възможност за достигане на управленски позиции, тогава направо можеш да отпишеш такъв брак. Може би не би имало значение, ако жената няма много амбиции и претенции, работи си тихо и кротко някъде, при това с не много висока заплата, или ако той изкарва големи пари. Но и тогава... newsm78

# 14
  • Мнения: X
Да свидетел съм на семаейства, разпаднали се точно, поради тази причина. Смятам, че разликата, особено в полза на жената оказва влияние, естествено има и изключения, но те са рядкост. Като цяло, интелектуалната разлика, както и разликата в амициозността на двамата, рано или късно, почва да личи.

Общи условия

Активация на акаунт