Как да изкараме евтина морска почивка с ограничен бюджет

  • 41 383
  • 399
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 941
Имах познати преди време, които правеха така. Наемаха за 2 седмици квартира от евтините ( тогава по се намираше) в покрайнините на Созопол. Края на август, нач. на септември. Новия град, там най -най- нагоре. Обща баня. Прилична стая. Беше 5-10 лева на легло. Двама с отраснало дете. Имаха портативен котлон и готвеха по нещо вкъщи. На ресторант , веднъж или два пъти за целия престой. Плажуваха на Каваците , като идат сутрин, чак вечер си тръгват, с книга в ръка се излежаваха с часове по плажа. Всичко от магазина през целия престой. Смятам,  че даже с автобуса ходеха до морето, и после с маршрутките до Каваци за плаж всеки ден. Но сега предполагам са сменили дестинацията, Созопол стана доста скъп в сезона.

# 31
  • Мнения: 9 052
Yangdze  това е голяма играчка за мен за един ми ти плаж, но ако те са се чувствали ок то няма лошо. Ако и на мен ми пасваше и аз бих направила така. А не ми пасва по 2 причини> лежане на плажа по цял ден защото 2. ползвам транспорта . Не ми е удобно. Когато взимаме нещо то трябва да има кухня и да е близо или на плажа.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 941
О, за мен също не става. Но говорим за бюджетно море. За тях беше най -важно да е евтино и да могат да стоят дълго с малко пари. Но детето им беше голямо. Пък и те са крайно непретенциозни. Искаха обаче Созопол, понеже там си ходят от години Blush
( ходих им на гости в квартирата, и честно да кажа освен общата баня ( която не бих приела), всичко беше доста прилично и чистичко)  и то за 5 лева на легло преди години, сега да е 10 примерно. Thinking

# 33
  • Мнения: 9 052
И ние сме така искаме по-дълго, затова пък правим компромиси с лукса ... но с местоположението до плажа не подлежи на компромис.

# 34
  • Мнения: 6 301
Наши познати ходят в Ахтопол на бунгала, ядат предимно по заведения, където било много евтино, понякога си приготвят салати и ракии и скара, излиза им доста евтино.

# 35
  • Мнения: 47 974
Аз също залагам на ранно резервиране и бюджетен АИ или ФБ. За 8 нощувки в топ сезон за 5 възрастни/две двойни стаи , около 2000 лева. Не е малко, не е много. Децата ми са големи и се таксуват като възрастни. Водим с нас и бабата, тя милата доста се радва на АИ. Напомня й соц почивчиците с всичко осигурено. Иначе е ходила и на квартири, с котлончета, и на къмпинги и т.н. И ние сме правили експерименти...ами издирването на приемлив хотел с включена храна, басейн  паркинг и с климатик, с прилична хигиена и близо до плажа, не е мисия невъзможна. Има доста и са препоръчвани тук. Смятам,ч е са с поносима цена и си струват.
Единствено голям проблем е настаняването на 2 възратсни с 2 деца по нашето море. Никак не са гъвкави в офертите за такива случаи. Предлаганите апартаменти са доста скъпи, а две двойни стаи ако не са една до друга, е доста кофти.

# 36
  • Мнения: 2 395
Миналата година намерихме стая под наем в къща в Кранево за 15лв.на ден...Имаше тераса и готварска печка.Те си пазаруваха и си готвеха.
...
Тази година ни казаха,че са си намерили стая в къща в Царево за 100лв.за 15дни.
Абе хора, какви са тези цени 10 лева, 15 лева за стая, и то с печка Раховец - че то само печката щом готвят на нея, и бойлера да се къпят няколко души, ще изгори 5 лева ток на ден. Дето ще ви перат чаршафите после и ще чистят след вас, не си струва да дават въобще стаи под наем за толкова пари.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 941
Миналата година намерихме стая под наем в къща в Кранево за 15лв.на ден...Имаше тераса и готварска печка.Те си пазаруваха и си готвеха.
...
Тази година ни казаха,че са си намерили стая в къща в Царево за 100лв.за 15дни.
Абе хора, какви са тези цени 10 лева, 15 лева за стая, и то с печка Раховец - че то само печката щом готвят на нея, и бойлера да се къпят няколко души, ще изгори 5 лева ток на ден. Дето ще ви перат чаршафите после и ще чистят след вас, не си струва да дават въобще стаи под наем за толкова пари.
Хич не мисля че няма смисъл. Като им гледам големите къщи на по 3-4 етажа, едва ли от "няма смисъл" са направени
Говоря 10 лева на легло, грубо. Това са 30 лева на вечер за стая. Ама са три стаи с обща баня. Гонят 3 хил на месец само от единия етаж, а те имат по няколко етажа.  И това са доста семпли помещения без никакви екстри и големи вложения за интериор. Нито чисти някой всеки ден, нито бельото ще смени всеки ден. Едва ли са на загуба созополските баби  Flushed  Иначе варят сладко от смокини и се оплакват една на друга. Да !

# 38
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
В Шабла ходим на бунгала с всички удобства, има и съдомиялна, и джакузи, 75 лв.на вечер. Името им само бунгала, самостоятелни къщички.

# 39
  • Мнения: 18 969
Някъде прочетох 100 лева за стая на седмица - ами то може и на печалба да излезеш, ако си дадеш под наем за месец апартамента в София и наемеш стаята на морето.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Кукумицинка,не за седмица,а за 2 седмици-100лв.
Обаче къщата е на някаква баба и явно няма да има екстри.

# 41
  • Мнения: 18 969
Кукумицинка,не за седмица,а за 2 седмици-100лв.
Обаче къщата е на някаква баба и явно няма да има екстри.

То за 200 лева месечно стая (то за трима човека тока и водата сигурно са към 100 лева) оставаше и екстри да има.

# 42
  • Мнения: 813
 За хора, който нямат възможност да си запазят предварително препоръчвам да почиват юни или септември, да си носят материял за някоя филийка, за да не е само ядене навън и да се ограничават с пазаруването по улиците. Ние ходим юни, трима души, 15лв на легло в апартамент с всички екстри между новия и стария град в Созопол.

# 43
  • Мнения: 574
Ние тази година ще сме в Албена. Направих компромис със сезона, защото в пика ми се видя скъпо. За 7 нощувки през юни 1040 лв. Имаше и по-евтини оферти, но аз избрах хотел на първа линия. За да е изгодна офертата трябва да се направи някакъв компромис. Да в хотелите които се вмъквам в бюджета не са перфектни, но ги гледам като съотношение цена качество. И винаги съм се чудила на някои недоволни посетители как се оплакват от незначителни неща като, че ли вкъщи само хайвер ядът. За цената която плащам е ясно, че ще има някакви недостатъци. Но пък си почивам и не готвя.

# 44
  • Мнения: 12 752
Ние ходим на къща за гости и аз готвя неща като спагети и салати, хем бързо, хем малки разходи. Или навън на цаца и бира.

Общи условия

Активация на акаунт