Базедова болест - тема 7

  • 41 630
  • 745
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 393
При активен Базед, все ми беше топло, няма зима, няма лято.

# 466
  • Мнения: 490
И аз да се включа моите крака са вечно ледени ,на какво се дължи незнам ,но е много гадно

# 467
  • София
  • Мнения: 3 880
Фокси, и аз започнах на 6 т., после на 4, сега 3 (ама аз си ги намалих на 2, че много ми стана умряло и апатично, и студено, и хипо (така си мисля:)) и фт4 ми е 9 вече, така че що да съм на 3 хапа.
Аз имах гадни симптоми около 15-20 дни. Сърцебиене пак си имам отвреме-навреме. Още си пия 10 мг пропанолол сутрин, не смея да го оставя, въпреки препоръките на док да го спирам вече.
Моят фт4 се засили и падна много бързо за месец и половина лечение - от 42 на 9.
На края на месеца ми предстои изследване на трак, стартирах от около 3, май...абе, не беше високо много.
Радвам се, че пишете активно. Аз обичам да чета. Особено за подобрения и излекувани ☺😉

# 468
  • Мнения: 352
Здравейте и от мен. Установих проблема с ледените крака. Настинка температура 36,8 -36,9. Още от самото начало имах някакви съмнения и накрая се усетих. Симптоми се са: Втрисане, лека отпадналост, и дразнене в гърлото.
Започнах да пия оспамокс 1000-мг. Сутринта за 2-3 часа се почувствах добре след това айде пак. Чувам от съседи, случайни хора в автобуса  и т.н. Тази година или по-точно тази есен много хора са все болни. Даже и АБ пият и пак нищо..  Вкъщи имам болен член на семейството от 19-септември е така мине му за 1-2 седмици и после пак. Мен ме хваща  през месец.. Иначе продължавам да пия Детокса мисля,че няма проблем като го пия с Оспамокс..  Пък и въпросния детокс го пия само един път.. Вече се обърках от тези лекарства.. Това е засега Поздрави!

# 469
  • София
  • Мнения: 3 880
Angelov, прави ми впечатление, че пиеш много антибиотици. Дали не е в това причината за често повтарящи се настинки и грип? Имунната ти система е срината.
Като чета как го пиеш тоя Оспамокс като че ли е чай:) а то си е един от най-силните аб. ще си разбиеш стомаха, и не само.
Мисля, че трябва сериозно да помислиш за това.
Сега като са ти изстинали крайниците (моите са си все студени) това не е нищо особено, и в никакъв случай не е за аб, нито пък е от щитовидната. Много хора го имат. Ако ти е по-ниско кръвното, по-слабо кръвооросяването.

# 470
  • Мнения: 20 157
Ангелов, отключих Базеда след 7 антибиотика за 1 година...то не бяха тогава цистити и чудеса. Да не говорим, че си разбих корема отвсякъде.
Та, не ги пий като бонбонки.

# 471
  • Мнения: 11 735
Аз след 4 АБ и 3 месеца ваксини за цистита.

# 472
  • София
  • Мнения: 3 880
Ахх, наистина ли?
Аз се разболях от цистит в края на Юни т.г. и малко след това от Базедова болест.
Това е много интересна взаимовръзка.

# 473
  • Мнения: 20 157
Три зими все си карах цистит, последната година изтрепахме с антибиотици всичко в мен....и се почна Базеда.

# 474
  • Мнения: 352
АБ не съм пил един месец. Една седмица си карах така без хапове за настинки само нещо за гърлото приемах.
Член на семейството пи 3-ти опаковки Зинат през 2-3 седмици.Защото само това му помагаше.  Обикновените лекарства не   помагаха. Колкото до Оспамокса личния лекар ми каза,че е много слаб.
Членът от семейството в момента пие по-слабо лекарсво -  Хюмексгрип.  Полза много малка.
Ще ходя пак до личния лекар да видим какво ще се мисли. Последните два месеца октомври и част от ноември все настивам. Както казах и преди или от течение или нещо   друго. Това е Поздрави!

# 475
  • София
  • Мнения: 3 880
Lemy, как се оправи от цистита?

# 476
  • Мнения: 20 157
Трепахме с антибиотици, ако си спомням правилно.

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 22:28 от Lemy

# 477
  • Мнения: 66
Здравейте,наскоро ми откриха ендокринна офтамопатия,но хормоните и антителата са ми в норма,а имам екзофталм на едното око.Понякога много ме болят очите и главата,явно защото на скенера се видя,че са ми одебелени мускулите на орбитите.Има ли някой с подобни симптоми и какво е лечението?Аз все още чакам да ми назначат лечение.

# 478
  • Мнения: 11 735
При леки форми мисля включват лечение с котрикостероидни капки. Физиотерапия (която май не дава очакван резултат). И ако няма полза от първите две, май чрез вливания на кортикостероиди, но не съм сигурна в това, което пиша.

# 479
  • Мнения: 490
Здравейте,наскоро ми откриха ендокринна офтамопатия,но хормоните и антителата са ми в норма,а имам екзофталм на едното око.Понякога много ме болят очите и главата,явно защото на скенера се видя,че са ми одебелени мускулите на орбитите.Има ли някой с подобни симптоми и какво е лечението?Аз все още чакам да ми назначат лечение.


Как се открива това?И нямате проблем със жлезата така ли?

Общи условия

Активация на акаунт