Базедова болест - тема 7

  • 41 545
  • 745
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 11 726
От този на Родопско биле взимах доскоро: http://bile.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/
На около 2 лв в магазина. Но сега намерих по-евтин, на половин цена, пак плодчета, пак пакетиран в целофанов плик и имаше картонче, но забравих фирмата. Ако намериш насипен - пак е добре. Има и на листа, но плодчета май е по-добре в нашия случай.

# 511
  • Мнения: 4 976
От този на Родопско биле взимах доскоро: http://bile.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/
На около 2 лв в магазина. Но сега намерих по-евтин, на половин цена, пак плодчета, пак пакетиран в целофанов плик и имаше картонче, но забравих фирмата. Ако намериш насипен - пак е добре. Има и на листа, но плодчета май е по-добре в нашия случай.
Благодаря ти, ще трябва да се разтърся къде какво се предлага около нас. Може и да сьм засичала, но да не ми е правило впечатление. По добре глог на чай отколкото на хапчета си мисля аз.

# 512
  • София
  • Мнения: 3 880
Да ви питам, понякога въпреки лечението имате ли симптоми?

Аз около цикъл имам пак нощни изпотявания, чудя се дали е от щитовидната? Много е досадно, по 3 пъти се преобличам понякога.
И последнитв дни ме боли главата, кръвното ми е около 120/70, за мен то е много неприятно, защото цял живот съм с 90/60 макс.
И пулс пак имам леко завишен и ми е напрегнато.
Нормално ли е това?

# 513
  • Мнения: 11 726
При мен се е случвало и е на периоди. Да кажем, че няколко месеца, 3-4 дни преди МЦ се появява мигрена. Леко душене, напрежение и ускорен пулс.
Потене също е имало. После няколко месеца не усещам тези симптоми при идване на менструация, но ден, два след нея се появяват. Аз вдигам и кръвно.
Имало е месеци без никакви симптоми.
Играят хормоните. Сега и застудя и жлезата работи на по-бавни обороти. Та плюс тиреоснатик, може да е леко хипо и да дава симптоми при тези колебания.
Екстра се чувствам при тсх 1 и Т4 около 15-16. Мръднат ли нагоре-надолу и се започва със симптомите. И като няма корекция на дозата (както съм на 1 хапче), то симптомите си влача месеци, докато примерно не се стопли и сезонно лятото тсх да падне, защото лятото жлезата работи по-активно, и да изчезнат симптомите.
Лятото по принцип се чувствам по- добре, въпреки нетърпиматя жега, а би следвало да е обратното.
Но тъй като пием хапчета, състоянието е обяснимо.

# 514
  • София
  • Мнения: 3 880
Мери, благодаря за отговора!

Тези симптоми, които аз чувствам са малко или много на хипер. Последно фт4 ми беше 9? Та се чудя ако съм в хипо сега не трябва ли да чувствам понижено кръвно, забавен пулс, а пък аз чувствам обратното?
Като бях на 6-4-3 таблетки беше ок, сега на 2 не знам. Не би следвало да е от това, нали? Та кой ще седи на 3 таблетки на 3-тия месец.
Бях доста добре до преди няколко дни като преди М още започна главоболие, нощно потене, сърцебиене и повишаване на кръвното.
Изследвания ще пускам началото на Декември - трак и фт4.

# 515
  • София
  • Мнения: 3 880
Само забравих да ви кажа, че в офетромед има много хубава оферта за 9.50 лева изследване на ft4 и tsh - https://www.ofertomat.bg/Laboratorno-izsledvane-na-2-ta-nai-vagn … ibaLab-p4862.html

# 516
  • Мнения: 20 141
Много малко време съм имала, в което да се чувствам добре, независимо дали съм била в ремисия или на Тирозол. Все нещо има да ме ръчка, накрая свикваш...😼

# 517
  • Мнения: 11 726
Мери, благодаря за отговора!

Тези симптоми, които аз чувствам са малко или много на хипер. Последно фт4 ми беше 9? Та се чудя ако съм в хипо сега не трябва ли да чувствам понижено кръвно, забавен пулс, а пък аз чувствам обратното?
Като бях на 6-4-3 таблетки беше ок, сега на 2 не знам. Не би следвало да е от това, нали? Та кой ще седи на 3 таблетки на 3-тия месец.
Бях доста добре до преди няколко дни като преди М още започна главоболие, нощно потене, сърцебиене и повишаване на кръвното.
Изследвания ще пускам началото на Декември - трак и фт4.
Понякога заблуждават симптомите. Може и в хипо да си, а със симптоми на хипер.
Две сутрини преди ставане от леглото измери температурата под мишница.
Ако е под 36,5 отива на хипофункция.
Леми е писала останалото
Първата година се чувствах добре. Без особени промени. С годините нещата се промениха. Но най-изявени са ми симптомите в категорично хипо или хипер.

# 518
  • Мнения: 66
Благодаря на всички за препоръките!
Исках да ви питам още нещо,тероидната офталмопатия(ТАО),самостоятелно заболяване ли е и дали мога да продължавам да се гримирам?

# 519
  • София
  • Мнения: 3 880
Момичета, студено ми е много, вечер особено, на ръцете, ледени са ми. Парното работи, топло е. А пък нощем се потя, въпреки че намалявам парното.
И ми е едно такова много уморено и много заспало. Едва гледам, трудно се концентрирам. Ако това е хипо защо пулса ми пак се увеличи. Бях на 10 мг пропанолол сутрин, а последните вечери взимам 10 и вечер. Защото ми се разтреперва отвътре, кръвното ми малко се увеличава, имам леко главоболие. А пък врата и раменете как са ми схванати, болят и допринасят да се чувствам гадно.
Това хипо ли е или хипер, аз се обърках, приличат си доста симптоми на хипер, а в същото време са различни.
Хем ми се спи цял ден, хем нощем будувам и се мъча да заспя.
А бях добре, сякаш след това падане на ft4 под нормата започна всичко.
Какво се прави в такива случаи? На лекар съм чак началото на декември?Sad

# 520
  • Мнения: 11 726
Споделих ти да провериш Т. Това че си с ускорен пулс не значи задължително хипер.
Симптомите при всички не са еднакви. Има някои общи, но не е задължително при теб да ти има.
На колко таблетки си сега и колко време мина от старта, че не мога да търся назад през телефона?

# 521
  • Мнения: 11 726
Май е минал месец и половина.
Пускай тсх, фт4 и ако е скочил много тсх, да намалят на 1 хапче.

# 522
  • София
  • Мнения: 3 880
Трабваше да съм на 3 от 5 ноември. Но ми се видяха много при фт4 9 (12-22) и след консултация с личната (и форума😛) пия по 2. Дали пък не трябваше да си стоя на 3:) харесвам си докторката пък правя тъпотии.
И сега се чудя защо така ми е зле, като си бях съвсем добре. Имам ужасно много работа и стрес последната седмица, не знам дали има значение.
Иначе съм на 2 месеца лечение вече. 3 седмици х 6 таблетки, 3 седмици х 4 таблетки и сега х 2 (вместо предписаните 3😚)

# 523
  • София
  • Мнения: 3 880
Значи Мери, на теб на хипо ти прилича това?
Аз наистина се обърках нещо. Викам да е хипер, ама не звучи много логично.

# 524
  • Мнения: 11 726
Слушаш си доктора, но като има притеснителни симптоми, правиш проверка на хормони и при нужда звъниш на доктора да промени дозата.
Форумът не лекува. Дава само насоки, а ти проверяваш.
На мен дозата за този период ми се вижда висока, и спрямо резултатите ти също. Но не съм доктор.

Общи условия

Активация на акаунт