Как сте със свекървите ?

  • 13 697
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 804
newsm53Аз до сега не се оплаквам,ма то е и защото тя не е при нас а си е в Мароко пък и аз имам още проблеми с говоренето на арабски та и това помага също нещата да са добре между нас . newsm53

# 46
  • Мнения: 2 271
Не питай!Не е за разправяне,че ако започна нямам спирка! Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 336
Аз бих й подарила книгата на СПОК и да й кажа преди да реши да ме съветва, се консултира ` с доктора`, защото сега има нови неща, които не са били известни по времето по което тя си е      гледала децата Peace Направо така си й го кажи. Кажи, че ти е излязла пяна на устата да я оборваш, затова да се запознае  с науката и тогава ще дискутирате ако има все още какво да ти каже Peace

Относно това, че ви се меси в семейните проблеми, аз бих казала на мъжа ми така ` Скъпи, не ме карай да се карам с майка ти, аз много я харесвам, но тя трябва да разбере, че вече не сме деца и щом можем да си направим дете, значи можем и сами да се оправяме с проблемите си.  Ако ти не разговаряш с нея на тази тема и не я уведомиш за проблема, ще трябва да говоря аз с нея, но се надявам да не се стига дотам`. Това бих направила аз.  bouquet

Желая ти успех, егати свекървището!

# 48
  • Мнения: 47 963
да,и при мойта свеки паричките са по-важни от децата!ще повярвате ли че сега ми взима майчинството и не ми го дава?!парите,които се полагат на детето ми,и които са от голямо значение за нас!а иначе колко ми се е месила-няма да изброявам,сега сме по-добре,защото е сърдита и не идва изобщо
яд ме е само,че моите близки помагат винаги с каквото могат,дори да не е с пари,а тя гледа да замъкне все нещо,чак парите на детенцето #Cussing out

# 49
  • Мнения: 3 336
Момичета ,
безкрайно ви благодаря за милите думи и отзивчивостта   bouquet Абе то нашето е като сапунка аржентино . Казах , че мъжа ми се върти на 360 градуса , защото е тотално разкъсан вече от двете ни . От една страна се чувства длъжен да защити собственото си семейство , т.е. мен и се съгласява. От друга страна онази като започне да го кълве , че ще я вкара в гроба , че мама най - знае , я виж мъж 2 метра е изгледала и той прикляка  #Cussing outА всъщност го виждам , че вече е накрая на силите и търпението си и за това гледам поне аз да не дразня. А свеки като вижда , че той работи извънредно и взема 2 пъти повече , съвсем се овълчи  #2gunfire
Апропо тя си има апартамент 5 стаи в центъра , които си го дава под наем . Ние живеем в тристаен ,чийто кредит аз плащам , защото е на мое име ( родителите ми пак дадоха половината от парите )

Е т`ва пък вече ме разби тотално Shocked А мъжа ти за какво й дава пари, като явно тя си има предостатъчно? Аз ако съм, слагам шенген за нея вкъщи и да си ходят да си се виждат на кафе с мъжа ти. И внучето - 1 път седмично максимум. Ние сме обявили точно такъв шенген за нашите баби - 1 път седмично и то с предварителна уговорка кога ни е удобно.

Мъжа ми това го заяви още преди да се родят Ники и Ели. И те си знаят сега.

Вярно е, че свеки и бабата на мъжа ми все дават съвети, но на мен ми минават покрай ушите и се правя каквото си знам. Ако смятам, че съвета е ценен се възползвам. Но иначе ако не са прави веднага си казвам или ако не ме устройва съвета казвам, педиатъра каза, че така не се прави bowuu Нали човека 9 години е учил медицина, ТОЙ НАЙ-ДОБРЕ ЗНАЕ Peace

И майка ми все съвети дава, та и на нея й се обяснявам кое, как и защо. Беше ме направила луда в началото като идваше всяка неделя да гледа децата. Първо шишетата били с малка дупка, после оф, много е голяма дупката, после я били гледали обидено като им предлагала това мляко, да смениме марката, а те са си на една и съща марка откакто се родиха и нас с мъжа ми не ни гладат обидено Joy

Абе, голяма разлика от поколение до поколение, ужас Rolling Eyes

мамаваси, как така ти взима майчинството и не ти го дава Shocked

# 50
  • Мнения: 114
Ти май доста години го търпиш това положение. Мисля , че е време да я поставиш на място и тя да се съобразява с вас, а не вие с нея. Опитай тактично, но ако не става и скандала е вариант. Успех!  Grinning

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
да,и при мойта свеки паричките са по-важни от децата!ще повярвате ли че сега ми взима майчинството и не ми го дава?!парите,които се полагат на детето ми,и които са от голямо значение за нас!а иначе колко ми се е месила-няма да изброявам,сега сме по-добре,защото е сърдита и не идва изобщо
яд ме е само,че моите близки помагат винаги с каквото могат,дори да не е с пари,а тя гледа да замъкне все нещо,чак парите на детенцето #Cussing out
Как така ще ти взема маичинството бе mamavassi  #Crazy. И как изобщо има достъп до него?

# 52
  • Мнения: 2 040
Направи така, че тя да не живее при вас .. Кажи на мъжа си, че това положение вече не се трае и че не издържаш вечното й мрънкане и тормоз над двама ви ... Не на 360гр., на 720 гр. да се завърти ако иска, но да отдели майка си ... а тя с 5-стайния си апартамен да прави каквото иска, у вас е свършил хотела  Peace
Ааа, и още нещо, според мен тактично няма да стане, хвани юздите и действай смело ..   bouquet

# 53
  • Мнения: 47 963
май трябва да уточня как ми го взима-ми много просто,осигурявам се към нейната фирма,и трябва да го получавам от нея,причините са ясни-завърших миналата година,и със проблемна бременност нямаше как да почна работа,и тъй като си се осигурявах при нея,решихме че ще продължа и ще си вземам от там майчинството-колко удобно ,би казал някой,каква мила женица!да,ама жената не дава парите #Cussing out,а доста време не взимах и детски,защото не ми издаваше бележка за дохода,а аз се водех на работа...не мога да не дам бележка
абе,не ми се коментира,защото това не може да се сравни с написаното от 4аровница,4аровница,много съжалявам за майка ти!
момичета,да ви кажа,ако ги оставите тия кукундрели ще ви се качат на главите!с мойта така стана-вечно гледах да не се караме,ама всяко нещо си има граници,съжалявам че я оставих да стигне до тук,не само за парите,ами за това да обижда семейството ми(вкл децата!),да ми трови отношенията с мъжа ми...  #2gunfire

# 54
  • Мнения: 3 254
Има хора, с които просто не можеш да се разбереш, каквото и да правиш и само ще си късаш нервите.  Единственото решение е да си по-далеч от тях. Аз лично съм така с моя свекър. Не ми се говори изобщо за неговото поведение и отношение. След години безкрайно възпитано поведение от моя страна и след като прекали по всичко параграфи /не искам да влизам в подробности/, му казах, всичко, което си мисля. Той няма да започне да се държи по друг начин, така че вече просто се виждам с него много рядко заради мъжа ми и естествено се държа възпитано. Просто по-далеч от такива.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 246
4arovnica, моите съболезнования за майка ти  Cry - почти ме разплака с твоята история. Sad
А за това:
Накрая свеки си тръгна след седмица и половина като взе пари, за това че е помагала ...
просто нямам думи  Shocked

bedstvieto, сетих се за още нещо, което може да помогне в твоя случай - вече с 2 деца, ще ви е по-тясно, на децата ще им трябва повече място за нова кошарка, повече място за игра и т.н. и затова свекървището да си ходи в нейния апартамент. Пфуу, как не й е неудобно поне на тази жена бе?! Close

# 56
  • Мнения: 2 040
4arovnicа, приеми и моите най- искренни съболезнования за майчицата ти ...  Cry
Много ме трогна постинга ти!

# 57
  • Мнения: 182
Здравейте момичета ,
да ви докладвам какво стана ....
Вчера хванах любимия да си говорим , ама преди това салати , вечери , ракии , всичко както си му е реда . Съвсем човешки без да го нападам му обясних , че повече така не може да продължава и той трябва да проведе много сериозен разговор с мами ... Никога няма да можете да си представите какво стана . Докато коментирахеме и си обяснявахме колко сме щастливи заедно , колко се обичаме и как трябва заедно да променим нещата , свеки нахлу в стаята , под предлог че детето искало да влезе ни заяви , че всичко е чула и че искаме да я пратим в старчески дом  #Crazy След което се хвана за сърцето , заяви , че получава хипертонична криза , започна да диша на пресекулки и ноща ни завърши в клиниката  #Cussing out
Много съм разтроена , мъжа ми още повече . Свеки се е тръшнала в леглото , докато ние търчим да носим сандвичи , чайове и т.н преди работа  #Cussing out Мъжа ми заяви , че ние двете ще го довършим и , че трябва да разбера , че въпреки че ме обича безкрайно тя му е майка и той няма да си прости ако заради нас и се случи нещо  Cry
Така , че вещицата пак е отгоре  #2gunfire ще трябва да дебна нов подходящ момент , а до тогава да си налягам парцалите Sad

# 58
  • Мнения: 7 474
Боже  doh, какви ненормалници има на този свят  #Cussing out Сигурна съм, че нищо и е нямало, ама цирка е бил подобаващ Mr. Green В мъжа ти е проблема мила, в мъжа. ooooh!

П.П. Значи за мамчето му е жал, а вас вълци ви яли. А на нея ще и прости ли, ако ви раздели? newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 6 246
Ле-леее, каква жена! Close Ми то е почти очевадно, че е нагласила всичко. Ужас, каква жена. Close Close Close

Ами изполвай следващия удобен момент и пак говори с него, вкл. и за тази случка с "кризата", това си е чиста МАНИПУЛАЦИЯ от нейна страна. Close ooooh!
А като отидохте в болницата лекарите какво казаха? Установи ли се някакъв проблем наистина или е преигравала?

Общи условия

Активация на акаунт