Любители на кучета - 81

  • 39 655
  • 761
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 597
Ози...Simple Smile
Хранане двукратно минах към година и половина,до тогава беше на трикратно,разпределях дневната дажба .
Уши чистя,когато има ушна кал с разтвор за уши.
Благодаря за темата и снимките на всички Simple Smile

# 16
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Sivi , благодаря за темата и за корицата  Embarassed Снимките ви за радост за мен и релакс!
 Ози е на обедната си разходка , а след нея го чака баня. За данъка ще почакам мъжа и да се върне и ми свали читава снимка. 
Трапезица, дай малко Киро де, не се стискай!
 Anyyyone, да ви имам френЦките гащи  Joy иде ми да се пресегна и да я хвана за крачола! Боже, колко отдавна моите деца бяха такива малки бонбончетаааааа ...

# 17
  • Мнения: 14 775
Добре,че е снимана в гръб,че цялата е в рани. Колене,носле ожули онзи ден... Ама дивачка си ми е ,какво да я правя.
Сори за спама. И да се оплача от космите на това малко прасенце. Уж късокосместа,не знам от къде всичкия тоя космарлак. Взех някаква ръкавица уж да я галя и да падат ,но нищо не върши. Цялата къща е в малки бели косми,намирам къде ли не. 😂 Като мина с мопа става бял целия,а мия по два пъти на ден. Бях започнала да й давам рибено масло,но го спрях да опадне по-бързо тая козина и после ще й давам пак. Кажете с какво решите френчитата и как се справяте с проблема?

# 18
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 504
Аз реша на две седмици веднъж с фурминатор, ама на моя не пада много козината. За сметка на това, котака наваксва с косъма 😋

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз на два дни я реша Бека и ми отнема точно 6 мин. Joy Голям рахат е малко куче с козина, която не пада,а трябва да се реши.

Anyyyone, а защо не пробваш с тези ролки за почистване на косми от дрехи. Или с тиксо да си намотаеш ръката и да лепиш по куч. Или с мокра ръка да го минаваш. Трудно е с къси и остри косми. Във фейса постоянно ми излизат едни четки за чистене на косми, които изглеждат ефективни. Като ги видя пак ще ти дам линк.

# 20
  • Мнения: 508
Вместо запис, споделям, че и се виждам в чудо с тия косми. Чак се замислям за прахосмукачка-робот, но не съм сигурна доколко е оправдано при неголямо жилище/80кв/ да дам 1000лв. С мопа когато и да мина, събирам косми. И реша, реша, но пак падат много. Еми така е, който има мустак, има и гребенче.

# 21
  • Мнения: 14 775
Джуджанка,ще съм ти благодарна,защото нямам фейс. Имам ролка,минавам и с влажна кърпа,но падат постоянно. Като й се порадваме и става чудо. ММ пък повечето носи тъмни тениски и е ужас.
Soul,и аз много съм мераклийка на робот,но нямам възможност да дам 1000 лв. Ще търся нещо ако изпадне по-тънко като цена. Но пак по дивани и дрехи си остава проблема. Дано си смени по-бързо козинката. 😃

# 22
  • Мнения: 318
И у нас е лудница с тези косми, и с фурминатора я минавам и пак са навсякъде, родителите ми имат пекинезоподобна топчица и тя сега сменя козинка, но нея като я среша всичко остава по четката, а на моята лигла са някакви остри .

# 23
  • Мнения: 426
Вместо запис, споделям, че и се виждам в чудо с тия косми. Чак се замислям за прахосмукачка-робот, но не съм сигурна доколко е оправдано при неголямо жилище/80кв/ да дам 1000лв. С мопа когато и да мина, събирам косми. И реша, реша, но пак падат много. Еми така е, който има мустак, има и гребенче.


Soul,

аз от косми не мога да се оплача, защото с йорки нямам такъв проблем. Но исках да споделя, че съм с Румба 780 (робот), та робота среща затруднения да чисти дългокосмест килим (13мм височина на косъма, гъст). Направо не мога да си представя, че ще успее да събере И кучешки косми. Но моят модел робот е старичък, може би новите са по-добри.

Последна редакция: пн, 11 юни 2018, 08:17 от Potrebitelka1

# 24
  • Мнения: 815

И ние сме готови за лятото, след подстрижка в салона!

# 25
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Леле, каква е накипрена!
 Пускам за данъка една снимка от партито на поляната.
 
 

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Днес я заведох Бека на вет. за всеки случай, защото се притесних с тази кашлица. Доктора я прегледа и каза, че абсолютно нищо и няма. На 5м. трябва да и сложим ваксината ... изчисти и ушаците, за да съм спокойна и така!
 Цял следобяд бяхме навън и тича ка то побесняла, после спа, после пак тича ... бебе! Кулминацията беше запознанството и с огромния котарак на приятелката ми. Той е 5кг. по-тежък от нея. Мисля, че ще си станат приятели. И двамата се държаха прилично, следващата среща може да включва и игра! На вашето внимание ... Феликс!

# 27
  • Мнения: 3 067
Здравейте момичета, върнах се на зад да чета.
Туиг и аз съжалявам, дано Торин е на хубаво място с хубави хора Simple Smile

Аз данък този път ще платя по-движещ се ахахаха забележете движението на опашката, после на ухото... И не забелязвайте хаоса в стаята ми Grinning Така се събудихме днес.

https://photos.app.goo.gl/Es7kDJXyQD8R4rgCA

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
здравейте, добро утро и мерси за новата тема

кучешката кашлица се разпознава лесно
няма нищо общо с кашлането от трева, а включва и кихане със сополи
кашлят като че се давят и излиза една бяла пяна
като не знаеш какво е е много страшно
и кашлат и кихат почти непрекъснато


# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Благодаря за темата!
За храненето - моята е на 9,5 мес и още не може да мине на двукратно хранене. Като й спра обедното хранене мрънка и си го търси. Според мен зависи от големината. По-едрите могат да ядат по-рядко, но малките не могат да изяждат наведнъж такова количество, че да ги засити за 12 ч. Предишните ми кучета са яли по веднъж на ден, но все си бяха добитъци. Сега джуджето май ще си остане трайно на три пъти.

Общи условия

Активация на акаунт