АМ и запек. Моля за съвет

  • 2 873
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Бебето е на 19 дни. В болницата след раждането му даваха Хип Комбиотик. Като се прибрахме от болницата беше със запек. Педиатърката препоръча смяна на АМ и почнахме Нан 1, но запекът си остана. Само 2-3 пъти е изхождала кашесто. В момента и правим 90мл. като не винаги го изяжда, а заспива накрая.
Много ме тормози този запек, както и нея. Много трудно се изхожда и я боли доста.
От млякото ли е запека, от количеството храна ли, от колики ли?
Мисля си, че накрая като давахме Комбиотика се беше пооправило изхождането, но с Нан пак се запече.
От няколко дни е на НАН. Дали мога отново да почна да и давам Хип-а? или честото сменяне не е добре?

Много моля за съвети.

# 1
  • Мнения: 136
Здравейте, по препоръка на педиатрите когато храните бебето с АМ, давайте и някакъв вид пробиотици - Биобаланс бейби, Линекс бебе или биогая. Заричането при хранене с АМ е нормално, за съжаление. Аз имах абсолютно същия проблем с моята госпожица. Пробиотиците помагат за коликите също.
Успех! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 664
Здравейте, по препоръка на педиатрите когато храните бебето с АМ, давайте и някакъв вид пробиотици - Биобаланс бейби, Линекс бебе или биогая. Заричането при хранене с АМ е нормално, за съжаление. Аз имах абсолютно същия проблем с моята госпожица. Пробиотиците помагат за коликите също.
Успех! Simple Smile

Даваме Биогая от първия ден вкъщи. Тя доста газове има и пръцка често. Това ли са колики? Каката е отгледана на АМ, но не помня така да е било...

# 3
  • Мнения: 136
Моята също е на АМ от раждането, доста си попръцква, но когато запекът стана като топчета, започнах с Биобаланс бейби и всичко се нормализира. За коликите давате ли нещо, напр. Колийф?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 681
Кукувиц, колко дни не ака? На мен са ми казвали че запек при бебета на ам е ако за 36часа нямат изхождане. Напъването е нормално все пак и бебето се "учи" да ака.
Моето бебе е на АМ от ден първи и доста напъни изкара до средата/ края на втория месец, но се нормализираха нещата след това. Давах пробиотиците изброени преди мен и масажи на коремчето+упражнението каране на колело.
В последствие установих че когато го поставя в кошницата за кола се изаква мнооооого по лесно.

# 5
  • Мнения: 664
Кукувиц, колко дни не ака? На мен са ми казвали че запек при бебета на ам е ако за 36часа нямат изхождане. Напъването е нормално все пак и бебето се "учи" да ака.
Моето бебе е на АМ от ден първи и доста напъни изкара до средата/ края на втория месец, но се нормализираха нещата след това. Давах пробиотиците изброени преди мен и масажи на коремчето+упражнението каране на колело.
В последствие установих че когато го поставя в кошницата за кола се изаква мнооооого по лесно.

О, всеки ден акапо 2 пъти поне, но е много твърдо и много болезнено за нея докато се изходи. Значи не се води запек, а просто твърдо.

Моята също е на АМ от раждането, доста си попръцква, но когато запекът стана като топчета, започнах с Биобаланс бейби и всичко се нормализира. За коликите давате ли нещо, напр. Колийф?

Освен да сменя пробиотика.....
Плача с нея докато се мъчи с тия газове и акане

# 6
  • Мнения: 917
Мисля, че проблема идва от млякото. И моята дъщеря имаше подобен проблем, Лактана Био и помогна.

# 7
  • пловдив
  • Мнения: 1 086
С първото дете, ми се наложи да дохранвам с Ам и със Нан получи запек,смених го с Лактана и не сме имали проблеми. Сега с второто дете пак дохранвам с Хип, понеже от болницата го ползваха,опитах да  го сменя с Лактана,но не се хареса нещо и съжалих ,че се опитах да го сменя.Давах също и биогая в периода на коликите.

# 8
  • Мнения: 978
Дъщеря ми също се запичаше от Нан. Смени храната с друга, на нас ни действаше по-добре Аптамил.

# 9
  • Мнения: 664
Да, мисля да сменя млякото, но първо ще сменя пробиотика.
Моля за препоръки за такъв, който при вас е бил ефикасен. Сега сме с Биогая

Общи условия

Активация на акаунт