Кремче на д-р Откер

  • 8 100
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 258
Мами,дали мога да правя на Деничка от пудингите на доктор Откер?Преди време една мама ми каза ,че дава на бебчето си,но аз все пак да попитам:)

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз правя от тези кремчета, почнах ги към 9 месец.
Поздрави

# 2
  • Мнения: 2 258
Здравей:)Значи сме още мънички за тях....жалко...тя не иска изобщо да яде каша....в тези кремчета ми беше надеждата Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 000
И аз давах след като Митко стана на 9 месеца. Правя му и бисквитена торта с тези кремчета. Много я обича  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 258
Определено са много вкусни ...

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами на пакетчето пише , че това е  #2gunfire модифицирано нишесте #2gunfire .

Да, иначе са много вкусни, приятни, леки....и т.н., но лично аз модифцирани храни не бих дала.

# 6
  • Мнения: 2 258
Ами като не разбирам...и аз четох,четох ама явно нищо не съм прочела...Някаква алергия ли може да направи?То и без това нямам право на експерименти....Деничка е на хипоалергично мляко и доста внимавам какво и давам....Жалко за хубавото кремче Rolling Eyes

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: SAYONARA
Ами като не разбирам...и аз четох,четох ама явно нищо не съм прочела...Някаква алергия ли може да направи?То и без това нямам право на експерименти....Деничка е на хипоалергично мляко и доста внимавам какво и давам....Жалко за хубавото кремче Rolling Eyes



ами мисля, че в дир-а имаше тема и тук също за модифицираните храни, за жалост в момента нямам много време да търся линк-а, но по-късно мога и да се разровя, ако някой не ме е изпреварил предварително.

до по-късно.

# 8
  • Мнения: 2 258
Много ти благодаря Simple Smile

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Щом не иска да яде кашата защо не пробваш да и правиш попара от нейното мляко и безглутенови бисквити - стига да намериш такива.

# 10
  • Мнения: 2 258
Търсих бисквити и в крайна сметка взех на Плазмон....Като се прибрах вкъщи видях ,че те съдържат глутен и отново удърих на камък...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Liorena
ами на пакетчето пише , че това е  #2gunfire модифицирано нишесте #2gunfire .


Абе, Лио, не шашкай хората, модифицирано нишесте означава нишесте, третирано химичестки - ензимно, киселинно или алкално. Не е генно модифицирано, но за мен пак си е гадно. Освен въпросното нишесте, съдържа изкуствени ароматизатори и оцветители. А всички специалисти по хранене, вкл. и Л. Трифонова, препоръчват на деца поне до 3 години да не се дават такива "хубавини". Да не говорим, че се прави с прясно мляко, което не се препоръчва на бебета до 1 година.

# 12
  • Мнения: 7 821
Е, нишестето може да се забърка и с адаптирано мляко  Wink .

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Цвети,има стрити бисквити на Плазмон без глутен.

# 14
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Margi
Цвети,има стрити бисквити на Плазмон без глутен.



Благодаря ти-ще потърся щом има и ще пробвам да и давам от тях....

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Liorena
ами на пакетчето пише , че това е  #2gunfire модифицирано нишесте #2gunfire .


Абе, Лио, не шашкай хората, модифицирано нишесте означава нишесте, третирано химичестки - ензимно, киселинно или алкално. Не е генно модифицирано, но за мен пак си е гадно. Освен въпросното нишесте, съдържа изкуствени ароматизатори и оцветители. А всички специалисти по хранене, вкл. и Л. Трифонова, препоръчват на деца поне до 3 години да не се дават такива "хубавини". Да не говорим, че се прави с прясно мляко, което не се препоръчва на бебета до 1 година.


ами значи пак е химия, нали, в крайна сметка не е най-подходящото, или.....?

А, SANOYARA, стрити бисквити на Плазмон се продават в едни ,метални кутии, които аз съм ползвала често и са много хубави, слагала съм ги и в кисело мляко, и в адаптирано, изобщо точно тези бискивти, стритите съм ги пробвала и са хубави.

# 16
  • Мнения: 2 258
Много ви благодаря за идеите и помощта,момичета!Lio,съжалявам ,че влизах в пререкания с теб.Ти наистина си една малка енциклопедия и има какво да науча от теб.Благодаря! newsm10

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: SAYONARA
Много ви благодаря за идеите и помощта,момичета!Lio,съжалявам ,че влизах в пререкания с теб.Ти наистина си една малка енциклопедия и има какво да науча от теб.Благодаря! newsm10



е-е-е стига де, че ми става съветсно Blush  Embarassed  Blush  Embarassed аз също не съм света вода ненапита cheers   friendship

# 18
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Liorena
Цитат на: SAYONARA
Много ви благодаря за идеите и помощта,момичета!Lio,съжалявам ,че влизах в пререкания с теб.Ти наистина си една малка енциклопедия и има какво да науча от теб.Благодаря! newsm10



е-е-е стига де, че ми става съветсно Blush  Embarassed  Blush  Embarassed аз също не съм света вода ненапита cheers   friendship


Абе скоро споменах за Liorena че е ЕНЦИКЛОПЕДИЯ  newsm74 .
Виждам, че и друг го е забелязал  Flutter .
Ами така де, включваш се винаги адекватно с полезна информация  newsm10 .

А кой какво си мисли за теб е друг въпроса, нека да си  blahblah  blahblah  blahblah .

# 19
  • Мнения: 1 341
Цитат на: SAYONARA
Търсих бисквити и в крайна сметка взех на Плазмон....Като се прибрах вкъщи видях ,че те съдържат глутен и отново удърих на камък...

Тези бишкоти на Плазмон ги има в прахообразно състояние. Предлагат се в кутии и са без глутен. Катрин е на кърма и направо се стриса като й ги дадох. Въобще не й харесаха. Цената на една кутия (купих ги от МАЛЕЧКО е 13лв.)

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Evjeni
Цитат на: SAYONARA
Търсих бисквити и в крайна сметка взех на Плазмон....Като се прибрах вкъщи видях ,че те съдържат глутен и отново удърих на камък...

Тези бишкоти на Плазмон ги има в прахообразно състояние. Предлагат се в кутии и са без глутен. Катрин е на кърма и направо се стриса като й ги дадох. Въобще не й харесаха. Цената на една кутия (купих ги от МАЛЕЧКО е 13лв.)


да, толкова струват горе-долу и са много икономични.

моля те ми обясни какво означава: "стриса" newsm12  
мерси.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А пробвала ли си да даваш кашата с плодово пюре? Аз я давам с настъргана ябълка и намачкан банан, е, ако остане, с удоволствие го облизвам  Wink

# 22
  • Мнения: 3 379
Цитат на: malina_m
А пробвала ли си да даваш кашата с плодово пюре? Аз я давам с настъргана ябълка и намачкан банан, е, ако остане, с удоволствие го облизвам  Wink


Аз също правих на два пъти вече оризова каша на Гого с други нещо - единият път с круша, другият път с морков. И двата пъти я яде. Сега са на ред сушените кайсии.

# 23
  • Мнения: 2 258
Цитат на: malina_m
А пробвала ли си да даваш кашата с плодово пюре? Аз я давам с настъргана ябълка и намачкан банан, е, ако остане, с удоволствие го облизвам  Wink



Пробвах абсолютно всичко,но детето просто не ги иска тези каши....А и сменях и марките,но нищо не помага...

# 24
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Marta
Мисля че не се препорьчват сушени плодове zа бебета, тьй като се иzполzват "вредности" при обработката им. Вчера гледах подобен репортаж, ама с едно око/ухо. Ако някой е по_наясно, моля да каже.
 

Да, правилно и то точно кайсиите и стафидите се обработват със сяра,за да изглеждат добре.Четох го на няколко места из нета,но само за това се сещам в момента.
Друг е момента,че някои хора си сушат домашно плодове, тогава не виждам проблем да се дава на бебето, въпреки че в сушените плодове е голяма концентрацията на захар.

# 25
  • Мнения: 7 821
Цитат на: SAYONARA
Пробвах абсолютно всичко,но детето просто не ги иска тези каши....А и сменях и марките,но нищо не помага...


Ами отложи ги за седмица, две и пробвай пак! може да не готово още за тях. Довери му се  Wink .

# 26
  • Мнения: 2 258
Благодаря ви за помощта ,момичета! newsm03

# 27
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Да си кажа и аз, теци кремчета на д-р Йоткер хич не ги долюбвам. Много обичам такима кремове и пудинги, и докато бях бременна си бях накупила 3-4 вида. Неможеш да си представиш какъв обрив направих от едното. Мисля че беше шоколадов пудинг или нещо такова. Никога не съм била алергична към храна или нещо друго, единствено от тези кремчета се обринах. А си бяха в годност. Според мен измисли нещо друго, готовите кашички на нестле в бурканчетата са много вкусни и са коренно различни на вкус и вид от кашите които се приготвят. Има такива с ориз, с овес, с бисквити и други.

# 28
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Shali
Цитат на: Marta
Мисля че не се препорьчват сушени плодове zа бебета, тьй като се иzполzват "вредности" при обработката им. Вчера гледах подобен репортаж, ама с едно око/ухо. Ако някой е по_наясно, моля да каже.
 

Да, правилно и то точно кайсиите и стафидите се обработват със сяра,за да изглеждат добре.Четох го на няколко места из нета,но само за това се сещам в момента.
Друг е момента,че някои хора си сушат домашно плодове, тогава не виждам проблем да се дава на бебето, въпреки че в сушените плодове е голяма концентрацията на захар.


Ох, Shali, по тази логика нищо не трябва да им даваме на бебетата докъто не станат големи хора. Знам, че много от продуктите, които се продават на пазара (не само в България) са обработени. Но същото важи и за много от пюретата за бебета. Ако нямаш плантация за плодове и зеленчуци, с какво го храниш бебето? А сушените кайсии са ценен източник на желязо и съветът да се дават в началото на захранването го четох от една английска книга за захранването (ми нали и в Англия ги обработват с какво ли не продуктите). Книгата между другото е много хубава и се казва  Feeding Your Baby and Toddler.

Хайде да ми кажете как влияе тази обработка със сяра на бебето (в статията, която даваш, пише че може да го чаболи глава човек, но все пак става дума за голям човек)? Ако някой знае де...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 249
sza, ето ти цитат от сиърс за кайсиите, обработени със сяра:

Цитат
Apricot, dried. Dried apricots are a particularly good source of beta carotene, potassium, and fiber (3 grams per 10 dried apricot halves). When purchasing dried apricots, read the label. Preservatives, such as sulfites or sulfur- dioxide, are often used to maintain apricots' orange color. These will be listed on the label. Sulfites can be an allergen for some people. You can purchase sulfite-free apricots in health food stores. Even though they are a less appealing, brownish color, they are equally nutritious. It is not worth consuming extra sulfites just so the apricots look more orange.

Аз лично също много ги харесвам и съм ги давала на Ради, накиснати във вода и пюрирани, но тогава не знаех за сярата. Скоро имаше тема за това и в дира. А иначе сушените сливи са добър (необработен;) )източник на желязо също.

# 30
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
sza, ето ти цитат от сиърс за кайсиите, обработени със сяра:

Цитат
Apricot, dried. Dried apricots are a particularly good source of beta carotene, potassium, and fiber (3 grams per 10 dried apricot halves). When purchasing dried apricots, read the label. Preservatives, such as sulfites or sulfur- dioxide, are often used to maintain apricots' orange color. These will be listed on the label. Sulfites can be an allergen for some people. You can purchase sulfite-free apricots in health food stores. Even though they are a less appealing, brownish color, they are equally nutritious. It is not worth consuming extra sulfites just so the apricots look more orange.

Аз лично също много ги харесвам и съм ги давала на Ради, накиснати във вода и пюрирани, но тогава не знаех за сярата. Скоро имаше тема за това и в дира. А иначе сушените сливи са добър (необработен;) )източник на желязо също.


Е, Ради как реагира? На колко месеца беше?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 249
Ех, добре, но той така и не прояде преди годинката, така че не мога да съм ти от полза Confused .

# 32
  • Мнения: 1 655
На пазара има български царевични нишестета без добавка на оцветители и овкусители. Аз само такива използвах когато Теди беше бебе. След като се приготви кремчето може да се добави плодово пюре или плод за да се овкуси.

# 33
  • Мнения: 830
Много лошо ми стана на мен преди време от тези така добре изглеждащи сушени кайсийки .... Оттогава не ги опитвам .Мъжът ми скоро яде сушено манго - пак му стана зле на стомаха .
Имам домашно сушени ябълки и сливи - с тях проблеми нямаме .

За децата не знам , на голямата съм си позволявала да давам по малко , но беше по-голяма ( след година ) . Тя и не ги хареса много , предпочита стафиди .

# 34
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
Ех, добре, но той така и не прояде преди годинката, така че не мога да съм ти от полза Confused .


Да бе, вярно, забравих за това  Embarassed

# 35
Не бива - има толкова пригодени каши за тази възраст! /Което значи съобразени с нуждите на кърмачето и степента на развитие на храносмилателната му система/ Има време-защо ще бързаш!

# 36
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Liorena
Цитат на: Evjeni
Цитат на: SAYONARA
Търсих бисквити и в крайна сметка взех на Плазмон....Като се прибрах вкъщи видях ,че те съдържат глутен и отново удърих на камък...

Тези бишкоти на Плазмон ги има в прахообразно състояние. Предлагат се в кутии и са без глутен. Катрин е на кърма и направо се стриса като й ги дадох. Въобще не й харесаха. Цената на една кутия (купих ги от МАЛЕЧКО е 13лв.)


да, толкова струват горе-долу и са много икономични.

моля те ми обясни какво означава: "стриса" newsm12  
мерси.

ами точно това, което си означава - стри са се. Просто на нея не й  харесват.Имам чувството,че тя е първото дете, на което не му харесват тези бишкоти

# 37
  • Мнения: 18 542
Цитат на: SAYONARA
Цитат на: Margi
Цвети,има стрити бисквити на Плазмон без глутен.



Благодаря ти-ще потърся щом има и ще пробвам да и давам от тях....

Те са с масло и мляко обаче. Да знаеш.

# 38
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
sza, ето ти цитат от сиърс за кайсиите, обработени със сяра:

Цитат
Apricot, dried. Dried apricots are a particularly good source of beta carotene, potassium, and fiber (3 grams per 10 dried apricot halves). When purchasing dried apricots, read the label. Preservatives, such as sulfites or sulfur- dioxide, are often used to maintain apricots' orange color. These will be listed on the label. Sulfites can be an allergen for some people. You can purchase sulfite-free apricots in health food stores. Even though they are a less appealing, brownish color, they are equally nutritious. It is not worth consuming extra sulfites just so the apricots look more orange.

Аз лично също много ги харесвам и съм ги давала на Ради, накиснати във вода и пюрирани, но тогава не знаех за сярата. Скоро имаше тема за това и в дира. А иначе сушените сливи са добър (необработен;) )източник на желязо също.


Ива, а знаеш ли къде има без сяра?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: SZA

Ива, а знаеш ли къде има без сяра?


Не, за съжаление Rolling Eyes

# 40
po povod vaprosa za kashite na sayonara
moyata Joanna sashto ne iskashe da yade kashite na prah. probvah s kashite v burkancheta na hame i do sega si gi izjagda do dano. za sajalenie sa sas zahar, no se primirih.
probvaj kashite v burkanche
pozdravi

Общи условия

Активация на акаунт