МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ ОТ СОФИЯ - КЪДЕ СТЕ ?

  • 9 600
  • 205
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 116
Има ли желание - има и начин !
За това сме и на този хал - всеки си намира оправдание и чака животът му да го оправят другите Tired.

Не си права !

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 5 638
Да ви кажа въпреки, че в Бургас ходих по улиците и известявах майките всичко на всичко бяхме 10. Не протестирахме, а давахме интервю във ваша подкрепа. Една майка от Сарафово беше дошла. Е желанието и да ви подкрепи, я е докарало от Сарафово в Бургас. Тази вечер две от нас ще са в предаването на СКАТ Репортери

# 47
  • Мнения: 2 407
За съжаление на работа Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 934
Абе аз не съм от София,а от околностите и няма значение къде съм била.Просто искам да попитам как разбраха за протеста интернет-нямащите майки?И дали изобщо разбраха?Че аз три познати майки имам от София и като ги питах по телефона ще ходят ли на протеста и трите ме попитаха:"Какъв протест?"
Слаба организация........
Ей това не е вярно за 3 дена 4- 5 жени словом и цифром даохме колкото интрюта можахме. 2 дена подред мъкна малката с мен рано рано за да ходя в разни радия да говоря за протеста включителни и днес в 8 сутринта бях в хоризонт. Ако се бяхя включили повече майчета да събират подписи и да разгласяваме идеята тогава при този резултат щеше да се нарече "Слаба организация". Затова че толква малко жени успяхме да организираме този медиен интерес и да стане все пак нещо, поклон на всички ни и на тези които ни подкрепиха.

# 49
  • Мнения: 5 370
Вижте, наистина тези, които са били на работа, нямат вина в случая.
Но тук има тооооолкова много пишещи и четящи, които сме си вкъщи засега.......за тях иде реч.
Колкото до транспорта-е, извинявайте, ама аз лично успях в " натоварените улици" да стигна за 20 мин. от Петте до градинката, понеже бях обещала. че ще бъда в по-ранен час. И успях.
Колкото до разгласата-странно, лелката от детската ми кухня знаеше...... Как ли е разбрала, милата?
Толкова много направиха ИНА, САЛАЙ, КЛЕО и МИШЛЕНЦЕ за разгласянето, че просто нямаше накъде повече. Confused

# 50
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Джулиана, не виждам смисъл да споря с теб.
Моето виждане е различно. Нещата не се променят с един протест, често и революция не ги променя, а биткаджийското отношение не помага никому.
Но нейсе, протестира- добре, не даваш оценки-добре, не налагаш вина-добре, браво. Ти си права. Ама на мен отговорите по темата все така ми приличат на оправдателни, а другите постинги-леко обвинителни.
Сега ще има ли ново разделение-протестирали и скатали се, редом с кърмещи-некърмещи и сеукцио-нормално?

А може би Джули пита тези, които са гласували в тази анкета  Thinking

Никой не иска да разделя форума на протестирали и скатали се, но резултатите от анкетата и резултата от протеста не се покриват  Thinking

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 16:35 от doniboni

# 51
  • София
  • Мнения: 4 867
бачкаме, джул, бачкаме... че да можем да си покрием осигурителните вноски и да напълним фонд "майчинство".

аз не бих нарекла мероприятието неуспех, но разбирам, че при усилията, които организаторите положиха, сигурно са се надявали на грандиозно събитие...

# 52
  • Мнения: 3 091
този тон на налагане на вина ще докара само оправдания. Всяка майка сама е взела решението си защо ще дойде и защо няма да дойде на протеста и не е длъжна да дава обяснения.

Нека това бъде едно добро начало, а не да се налага вина и да се дават присъди.

Нито налагам вина, нито издавам присъди - пуснах темата за да се замислят всички - СИЛНИ СМЕ НА ДУМИ, НО НА ДЕЛА НИКАКВИ НИ НЯМА, ЗАТОВА И ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА Е НА ТОЯ ХАЛ ще ме извинявате  Naughty
не си права! ефектът е колко човека са се подписали - хич не са малко за времето, в което беше възможно да се подпише призива! колко са дошли е съвсем друг въпрос, но не е такава трагедия, каквато ви се струва. Жалко, че сте очаквали друго. Всичко е доброволно и винаги активните хора са единици - да сте ни живи и здрави!

Много е гадно, че се е налагало да ходите в 8 часа по разни медии! обикновено интервюират по телефона - не се ли сетиха! с деца сте все пак.

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 16:33 от Ламята НЕСПАСКА

# 53
  • София
  • Мнения: 5 828
Джули, споко, на работа сме, не мога да изляза да отида на доктор, камо ли нещо друго, много сори ама ...  Peace

# 54
  • sofia
  • Мнения: 8 936
аз не бих нарекла мероприятието неуспех, но разбирам, че при усилията, които организаторите положиха, сигурно са се надявали на грандиозно събитие...
То отзвукът в медиите е важен...те правят едно събитие грандиозно

# 55
  • Мнения: 4 371
Е, разбра се, че Джулина не пита работещите къде са..........

# 56
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Може да ви изглеждам ненужно настоятелна и обстоятелствена, но не се разбра-пита къде са бъдещите и настоящи мами, а не къде са били неработещите мами, гласували в анкетата.

# 57
  • Мнения: 4 195
смешно ми е да намирате извинение в това че нямате кола или режима ви не съвпадал................по добре въобще не пишете, ако човек има желание качва детето на маршрутка, рейс, комшия с кола, приятел с кола, взима храна, ако е на кърма хептем лесно - и там - в градинката.все пак става въпрос за два три часа
както и да е, аз си имам своето извинение - бях в дом за деца сираци - и за тях някой трябва да се сеща Sad, но следващия път ще подкрепя момичетата - заради точно тези деца при които бях днес.........и заради своето

# 58
  • Мнения: 1 107
Нямам оплаквания от социалната политика и не смятам, че държавата трябва да ми гледа децата, затова не дойдох на протеста  Naughty
Кога ще се научим, че не може вечно държавата да ни е виновна за всичко и най-вече да ни е длъжна??
И защо точно сега се случи този протест, след като в България се отчита страхотен бум на раждаемостта, а болниците едва побират всички родилки  newsm78
Включих се в подписката заради наистина нуждаещите се мами (макар че ако исканията изобщо бъдат приети, ще се облагодетелстват най-вече каките ромки).
Толкова от мен, а ти недей да държиш такъв тон  Stop

# 59
  • Мнения: 1 895
Може да ви изглеждам ненужно настоятелна и обстоятелствена, но не се разбра-пита къде са бъдещите и настоящи мами, а не къде са били неработещите мами, гласували в анкетата.

Точно! Въпроса е зададен нападателно! Сори, Джулз - болно ти е, но не можеш да скачаш така. Била съм на работа! Както много други. Но подписах писмото, постарах се и да го разпратя на всички познати, за да го подпишат и те! Нещата никога не стават от раз, а с малки крачки в правилната посока! Не съм безразлична, не вярвам,че и останалите недошли  са! Нека не си отправяме обвинения в безхаберие, незаинтересованост и неактивност! Всеки прави според възможностите си! Могли сте - отишли сте! Браво, подкрепяме! Ако можех бих дошла, но работя - затова съм направила каквото съм могла - подписала съм се. Ако това ме прави безразлична - така да е!

Общи условия

Активация на акаунт