Бърз тен през лятото

  • 22 406
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Това ме подсети за кокосовото масло, което купувах от диетичните магазини и си мажех корема през бременността. И се оказа, че също има такъв ефект https://revita.bg/9988/zdrave-i-krasota/%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE … 1%82%D0%B5%D0%BD/

# 16
  • Мнения: 5 994
Записвам се и аз да ви следя.
Миналата година мажех слънцезащита + какаово масло. Но понеже ползвах 50spf и съм доста бяла, не станах шоколадова Grinning
Тази година ще купувам 30-ти фактор.
И аз гледах продуктите на Каротен, от тези с фактор, от кой сте най-доволни? Лосион или олио?

Много е "ефикасно" и мазането със зехтин. Като тийн така се бях подредила, че никога повече не повторих. Но моя приятелка постигна завиден тен тогава.

# 17
  • Мнения: 6 153
Първо мажа с 20 фактор слънцезащитно масло и после започвам Какаовото масло-ставам шоколадче   newsm62

# 18
  • Мнения: 57
Записвам се и аз да ви следя.
Миналата година мажех слънцезащита + какаово масло. Но понеже ползвах 50spf и съм доста бяла, не станах шоколадова Grinning
Тази година ще купувам 30-ти фактор.
И аз гледах продуктите на Каротен, от тези с фактор, от кой сте най-доволни? Лосион или олио?

Много е "ефикасно" и мазането със зехтин. Като тийн така се бях подредила, че никога повече не повторих. Но моя приятелка постигна завиден тен тогава.
Ооо да и аз съм се мазала със зехтин, бира.. и какво ли не за тен. И така съм изгаряла, че не мога да се пипна после. Grinning  Но какоото преди слънце и след това кокосово масло след плаж за подхранване и супер комбинация!

# 19
  • Мнения: 2 570


Тези са от миналата година , явно и за тази ще има + Каротен Simple Smile Какаовото малко по-трудно се разтапя, но на слънцето си знае работата Simple Smile

@steraki, тези Cocosolis и при мен се явяват често и от доста време им се чудя 🤔

# 20
  • Мнения: 1 442
В крайна сметка се спрях на това https://remedium.bg/sun-protection/carroten-tan-suncare-cream-spf20-150ml.html със слънцезащита е, обаче мисля да се сдобия с какаово и кокосово масло. И без това кожата на краката ми особено е адски суха, независимо с какви лосиони я мажа, а за кокосово масло съм чула, че добре хидратира кожата.

# 21
  • Мнения: 2 224
Момичета, чела съм че продуктите ускоряващи потъмняването на кожата са вредни, но вие си преценявате.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 012
Към тези, които използват какаово масло - само с него ли се мажете или го слагате над нанесена слънцезащита? По принцип казват, че самото масло има фактор, но той е много малък. Аз имам кокосово масло, но в момента е в течно състоянието и ми е по-трудно да го използвам и мисля да го сложа в хладилника. Трябва и него да го пробвам върху кожата под слънцето.

# 23
  • Мнения: 57
Към тези, които използват какаово масло - само с него ли се мажете или го слагате над нанесена слънцезащита? По принцип казват, че самото масло има фактор, но той е много малък. Аз имам кокосово масло, но в момента е в течно състоянието и ми е по-трудно да го използвам и мисля да го сложа в хладилника. Трябва и него да го пробвам върху кожата под слънцето.
Аз лично нанасям слънцезащитен крем винаги преди плаж и особено в първите дни, когато все още нямам тен. На плажа мажа с какаово масло. А след няколко плажа вече нанасям само какаово масло. Но все пак трябва да се има в предвид и това, че всеки има различен тип кожа. Така, че хората с по-светла и чувствителна  кожа трябва да са по-предпазливи.

# 24
  • Мнения: 7
Кое е по-добро какаовото или кокосовото масло за тен?

# 25
  • Мнения: 5 994
Кое е по-добро какаовото или кокосовото масло за тен?
Какаовото.

По повод на предния въпрос - аз мажа слънцезащита и после какаово масло. Не съм стигнала до такъв етап от живота си, че да мажа само какаово масло. Слънцето е толкова силно и вредно, че не бих си го причинила, дори и с тен.

# 26
  • Мнения: 6 153
Задължително първо мажа слънцезащитен ,а после вече какаовото масло,което е по-добро от кокосовото

# 27
  • София
  • Мнения: 9 944
Препоръчаха ми и на мен какаово масло, още есента си купих и ще видим сега лятото дали ще има ефект. Мисля да си ползвам слънцезащитния, особено в началото. Но дали трябва да разтопявам маслото, или мога както си е на купче да си се мажа, то се разтопява от контакта с кожата.

# 28
  • Мнения: 5 994
При контакт с кожата то си се разтапя. Даже внимавайте, защото моето ми беше измазало плажната чанта - като седи цял ден в чантата на плажа, от топлото така става. Иначе през другото време съхранявам в хладилник.

Аз пак да питам - кое смятате, че е по-ефективно олиото или лосиона? Или няма разлика.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 944
Тоест е хубаво да стои, в нещо което добре се затваря, за да не изтече, като се втечни?

Общи условия

Активация на акаунт