Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 юни 2018, 10:16 ч.

Какво правят жените в менопауза, когато ... 7

• 41 456
  • 493
  •   1
Отговори
# 480
Леле, сега като си помисля, че от година правим секс без предпазни средства...ужас!
Много смело решение....
Някъде бях чела, че трябва да минe поне година и половина без цикъл, за да си спокоен без предпазни средства. Може и да бъркам периода.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 19:09 от Lemy

# 481
Цял ден чета в нета и се образовам. Simple Smile Навсякъде се споменава 1 година без цикъл:

"Климаксът преминава през три стадия на развитие и първият от тях е предменопаузата.
Месечните цикли са нередовни - по-редки са, или обратно - по-чести. Това е свързано с факта, че в организма възниква така нареченият проблем на „ножицата": естрогените (хормоните, подготвящи матката за оплождане) са достатъчни, а количеството на хестагена (хормонът, отговорен за менструацията) намалява.

Ако месечният цикъл прекъсне и не се появяват в продължение на цяла година, значи е настъпила менопаузата - вторият стадий на процеса.
Основният проблем е в това, че нивото на хормоните в женския организъм е близък до относителната нула.

Жизненият период в продължение на 3-15 години след последната менструация се нарича постменопауза - това е третата степен на климакса."
Още не мога да открия статия за моя случай. Сигурно наистина клименума ми го причини.

# 482
Едва ли ще намериш статия точно за твоя случай. Колкото жени – толкова и случаи.
Знам за реален случай на жена, която е родила на над 55-годишна възраст, след като няколко години е била в абсолютна менопауза. Любопитната подробност е, че до нея е имало нов мъж и че любовта понякога наистина прави чудеса. И хормоните, разбира се.  Grinning

# 483
Как' Сийке, не думай Simple Smile Значи не е късно да се роди вуйчо на внучето Wink Погледнато от този ъгъл, добре че ми дойде...

# 484
Цял ден чета в нета и се образовам. Simple Smile Навсякъде се споменава 1 година без цикъл:

Жизненият период в продължение на 3-15 години след последната менструация се нарича постменопауза - това е третата степен на климакса."
Още не мога да открия статия за моя случай. Сигурно наистина клименума ми го причини.

Но ето то си пише дори три години , а не както смятах две години ако нямаш цикъл.
Значи в тези три години след последния цикъл всяка от нас е потенциално фертилна и все още в предмено.

# 485

Но ето то си пише дори три години , а не както смятах две години ако нямаш цикъл.
Значи в тези три години след последния цикъл всяка от нас е потенциално фертилна и все още в предмено.
Не мисля.
"Ако месечният цикъл прекъсне и не се появяват в продължение на цяла година, значи е настъпила менопаузата - вторият стадий на процеса.
Основният проблем е в това, че нивото на хормоните в женския организъм е близък до относителната нула. "

"Менопаузата е период на климактериума, при който окончателно спира менструацията. Жената влиза в този период когато няма менструация една година."(друг източник)

Менопаузата е от 1 до 3, но едва ли жените са фертилни при хормони, клонящи към 0. Сигурно има и изключения. Или ако се побутнат с добавки или медикаменти...

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 19:46 от big question

# 486
  • UK
Е как при спрял МЦ от години е забременяла?  Нали и яйчниците затихват

# 487
  • София
От две седмици рязко ми се появиха горещи вълни. Имам ги и през деня, но като че ли по-често са през нощта , будя се от сън плувнала в пот. От няколко години цикълът ми е нередовен, прескача един месец после пак се появява, но други симптоми съм нямала. Какви добавки сте пили и кои са ви помогнали за горещите вълни?

# 488
Здравейте. На 47 години съм и без цикъл вече 11мес.Горещи вълни, безсъние.... Както си му е реда.... Не вземам нищо.... От няколко дни ме боли лявата гърда..ужасно. Когато имах цикъл ме болеше... Но сега...

# 489
  • София
Здравейте. На 47 години съм и без цикъл вече 11мес.Горещи вълни, безсъние.... Както си му е реда.... Не вземам нищо.... От няколко дни ме боли лявата гърда..ужасно. Когато имах цикъл ме болеше... Но сега...

Възможно е. Движенията на хормоните не приключват от раз. Може и да ти дойде.
Отиди на мамолог за всеки случай!

# 490
Здравейте,мили дами! Имам нужда от вашият съвет,тъй като съм леко разтревожена! Става дума за моята майка,която е на 51 години и до преди 3 месеца нямаше абсолютно никакви симптоми на менопауза (редовен цикъл, никакви вълни и смущения). През ноември 2018г. и дойде нормално на датата,на която го очакваше,но след като повече от 10 дни не спря се консултирахме с гинеколог,който назначи терапия с Дуфастон и уж не откри някакви болестни състояния. На 29 декември дойде нормално,продължи 4-5 дни и всичко изглеждаше нормално,но на 12 този месец пак и дойде! Има час за гинеколог за понеделник,но се чувства доста притеснена,а и се оплаква от обща отпадналост и липса на апетит! Дали според вас има нещо притеснително или си е просто от възрастта! Извинете ме за дългия пост и благодаря на всички отзовали се!

# 491
Спокойно. Няма да има нищо страшно.

# 492
Хормоните са объркани затова е тази симптоматика.

# 493
  • София
В менопаузата липса на апетит?!? Няма такъв "симптом" тук.
Борисова, 51г. е идеална възраст за менопауза, не се плашете от това. Жената е силна още, ако разбира се е здрава, и няма да ѝ се отразява много зле.
ХЗТ е нож с две и повече остриета. Дано да няма нищо сериозно и лекарят ѝ да е добър.

Общи условия

Активация на акаунт