Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,може и темата да е коментирана,но все пак искам и да споделя с вас накратко моята история. Имам детенце,което е на 11 месеца,с бащата сме разделени още докато бях бременна в 7-мия месец и в акта за раждане той не фигурира и до преди няколко седмици не се е интересувал от детето,когато получих и писмо от общината,в която раждах,че желае да го припознае и ако не го оспоря директно се вписва в акта за раждане. Нямам против това детето да има баща,но как това да стане като толкова време той не е помагал нито финансово,нито е изявявал желание да го види? Кажете ми какво мога да направя? Мога ли след припознаването да се боря за лишаване от родителски права,предвид и че пие,използва наркотични вещества,хазартна личност и осъждан. Извинявам се за дългия пост и ще чакам вашите отговори. Лек ден!

# 1
  • София
Здравейте,може и темата да е коментирана,но все пак искам и да споделя с вас накратко моята история. Имам детенце,което е на 11 месеца,с бащата сме разделени още докато бях бременна в 7-мия месец и в акта за раждане той не фигурира и до преди няколко седмици не се е интересувал от детето,когато получих и писмо от общината,в която раждах,че желае да го припознае и ако не го оспоря директно се вписва в акта за раждане. Нямам против това детето да има баща,но как това да стане като толкова време той не е помагал нито финансово,нито е изявявал желание да го види? Кажете ми какво мога да направя? Мога ли след припознаването да се боря за лишаване от родителски права,предвид и че пие,използва наркотични вещества,хазартна личност и осъждан. Извинявам се за дългия пост и ще чакам вашите отговори. Лек ден!
Не чакай, оспорвай.Иначе цял живот ще зависите от кефа и желанията на бащата.

# 2
И да обжалва като и назначат една ДНК експертиза ще цъфне, че той е бащата. Ако смята че няма да му се занимава с това да обжалва де.

# 3
  • София
Зависи какво точно иска авторката.
Ако не желае бащата да признае детето, да обжалва. Той може да заведе дело, като съдът ще назначи ДНК тест, който не е евтин. Бащата трябва да плати и на адвокат. Може да не разполага със средства и да се откаже. Ако не се откаже и тестът докаже, че е бащата, може да се иска отнемане на права поради нарко- и алкохолна зависимост, като също се изтъкне, че не е пожелал да види или подпомогне детето.

Ако получи родителски права, ще имаш проблеми в бъдеще с пътуване например. Мисля, че и в градините имаше някакво предимство при баща неизвестен.

# 4
...получих и писмо от общината,в която раждах,че желае да го припознае и ако не го оспоря директно се вписва в акта за раждане.

Как така директно се вписва? То така не може ли всеки да отиде и да се пише баща на някой? Няма ли разследване, какъв е, що е...?

# 5
На мен също ми стана странно,но това за законите в България...

# 6
Зависи какво точно иска авторката.
Ако не желае бащата да признае детето, да обжалва. Той може да заведе дело, като съдът ще назначи ДНК тест, който не е евтин. Бащата трябва да плати и на адвокат. Може да не разполага със средства и да се откаже. Ако не се откаже и тестът докаже, че е бащата, може да се иска отнемане на права поради нарко- и алкохолна зависимост, като също се изтъкне, че не е пожелал да види или подпомогне детето.

Ако получи родителски права, ще имаш проблеми в бъдеще с пътуване например. Мисля, че и в градините имаше някакво предимство при баща неизвестен.
Разбира се,че не желая нищо общо с него... консултирах се с няколко адвоката,които ми обясниха,че ако аз сега оспоря,той може да води дело и да оспори моето и както казвате вие да направим ДНК и да цъфне кой е бащата,нооо разноските по делото ще ги плати губещия(в случая аз)...

# 7
  • Буркина Фасо
тая няма да стане  Laughing
Разбира се,че не желая нищо общо с него... консултирах се с няколко адвоката,които ми обясниха,че ако аз сега оспоря,той може да води дело и да оспори моето и както казвате вие да направим ДНК и да цъфне кой е бащата,нооо разноските по делото ще ги плати губещия(в случая аз)...
ако в законов срок поиска установяване на бащинството с ДНК тест не вярвам съда да го спре и да не назначи такъв. мисля , че първо се установява бащинството , а след това припознаването. като ред на изпълнение де.  сигурно ще се включи юрист да даде повече подробности.  Laughing

# 8
  • София
А какъв му е зорът да се установи бащинство? Толкова време не се е интересувал, сега защо?

Обясни му за разноските и цената на ДНК теста, както и че трябва да плаща всеки месец издръжка.... Току виж се отказал.

# 9
И аз си зададох същия въпрос,но си мисля,че на него толкова не му пука и най-вероятно майка му го натиска... За ДНК ще трябват около 2-3хил.(с включени разноски по адвокати от двете страни),които както ви казах най-вероятно ще се наложи да платя аз и на него ще му се размине всичко само с една издръжка от 80-120лв на месец,с която в днешно време как се гледа дете? Големи закони,велика държава... нячач думи... баща да си в днешно време пфффф

# 10
  • София
Дори и да те осъдят да платиш разноските по делото, което може и да не стане, а съдът да разпореди той да си поеме таксите за експерти - не е ясно това, той пак трябва сега да извади тази сума. Има ли такива пари?

Остава големият въпрос - Защо го прави? Каква е целта му? Знае ли, че бащинството идва с отговорности, дори и само парични да са...?

# 11
Когато се консултирах с адвокати ми казаха че губещия по делото (в случая аз ще плаща) а доколкото знам той е в Германия от няколко месеца и може да е изкарал големите пари... знае ли се. Но и аз не нога да си го обесня това,ако е искал толкова много това дете най-малкото знае кога ми е термина щеше да дойде в болницата или поне в нас да ме търси и т.н.стига да имаш желание винаги има начин и все пак говорим за дете от своя плът и кръв... така и не съм поддържала контакт с него откакто си тръгнах и мога да гадая само мислите му...

# 12
  • София
Авторката, не си губи времето тук. Отиди на консултация при добър адвокат по семейно право.
Ако наркомана започне дело - протакайте колкото може дори и с цената на глоба за тебе.
Адвоката си знае как да го откаже.

# 13
Консултирах се с няколко адвоката,които ми казват едно и също,затова реших да се обърна и към вас.

# 14
  • Варна
Аз съвсем лаишки да попитам - след като той е в Германия дали няма да се наложи да плаща по тамошните тарифи издръжка? Евентуално това би могло да го откаже, знам ли...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт