Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • Пловдив
Не знам какво точно искаш да ти кажем тук, при положение, че няколко адвокати са ти казали едно и също - и казаното е вярно.
Нищо им няма на законите, а нали не мислиш, че по останалия свят нещата стоят коренно различно?
Лишаване от родителски права е възможно, но за целта трябва да е имало вече достатъчно трайно дезинтересиране от детето. В твоя случай - и след като е било установено бащинството.

# 16
Не знам какво точно искаш да ти кажем тук, при положение, че няколко адвокати са ти казали едно и също - и казаното е вярно.
Нищо им няма на законите, а нали не мислиш, че по останалия свят нещата стоят коренно различно?
Лишаване от родителски права е възможно, но за целта трябва да е имало вече достатъчно трайно дезинтересиране от детето. В твоя случай - и след като е било установено бащинството.
Тук съм,за да разбера дали има хора с подобен на моя проблем и най-малкото за подкрепа,тъй като ми е страшно трудно след всичко,което преживях да му го дам на готово...и как да им няма нищо на законите според вас нормално ли е един мъж да прави деца и да се сеща след толкова време за тях именно,когато е минал най-трудния период?

# 17
Аз съвсем лаишки да попитам - след като той е в Германия дали няма да се наложи да плаща по тамошните тарифи издръжка? Евентуално това би могло да го откаже, знам ли...
Може да реши да се прибере,а там да е само да изкара пари,за да може да си плати разноските,тъй като ще му е трудно да е там и да иска и да го вижда... не знам

# 18
  • Пловдив
Никой не е казал, че е нормално, само дето няма нищо общо с въпроса дали му е биологичен баща, щото това е припознаването и вписването на бащата в акта за раждане - установяване на биологичен произход.

Дай примери как е в другите държави.

# 19
  • София
Само да вметна, че ако припознае детето, ще трябва да му искаш съгласие/документи за някои важни неща, като например пътуване в чужбина. Сега е в Германия, после може и другаде да отиде и как ще го издириш за заветната декларация, която може и да откаже да подпише? Просто пример, но имай предвид, че за отнемане на родителски права процедурата не е бланкетна и ако бащата се запъне, просто така, за да ти е гадно, почва едно протакане и наистина трябва да имаш солидни доказателства за алкохолизъм, наркомания и т.н., за да. У отнемат правата. Трябва да се вземе предвид, че щом прави стъпка за припознаване, ще се старае да се покаже в "добра" светлина по някакви, неясни лично за мен в случая, причини.

# 20
  • Sofia, Bulgaria
Следя развоя на казуса на авторката.Важно!

# 21
Аз съвсем лаишки да попитам - след като той е в Германия дали няма да се наложи да плаща по тамошните тарифи издръжка? Евентуално това би могло да го откаже, знам ли...
Той може да е в Германия, но и тримата са БГ граждани и делото се води тук, по нашите закони, няма какда се присъди издръжка, която да го уплаши или откаже за съжаление.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт