Гледате ли зарята, плачете ли, вълнувате ли се въобще?

  • 2 427
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 416
Гледам сега заря - проверката във Враца и плача като дете...  Embarassed Много се вълнувам, цялата настръхвам, чувставам се българка с всяка част на тялото си. Винаги изпитвам това...
И вие ли се чувставате така или за вас зарята е просто традиционен ритуал с много маршове и илюминации?  Rolling Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз почти винаги се чувствам по този начин в такива случаи...

# 2
  • Мнения: 5 622
 Ами не. Други работи ме карат мен да настръхвам

# 3
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами не. Други работи ме карат мен да настръхвам
И мен  Confused

# 4
  • Мнения: 5 577
Ами не. Други работи ме карат мен да настръхвам
И мен  Confused

Аха ... и аз си признавам, мъжо ме викна, но аз избягах.
Утре на сирената ще отдам чест, но чак да плача и да настръхна.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6 167
мен хич
явно съм гьон.
чуствам се и тръпна от гордост, че съм българка в много редки случаи.
едно време пеех в хор и е имало моменти, когато , като пеем някоя народна песен например на турне в Япония съм била пред припадък от гордост и вълнение
една заря и проверка не ме вълнуват.
 Peace

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тц.
Военщината не ме влече, а и явно ми липсва патриотизъм, както и куп други неща.

# 7
  • Мнения: 5 577
Б*си безчувствените клявки дето сме значи.  Sick

# 8
  • Мнения: 1 416
Б*си безчувствените клявки дето сме значи.  Sick
Или аз съм пълна ревла и откачалка....  smile3532

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Б*си безчувствените клявки дето сме значи.  Sick
Или аз съм пълна ревла и откачалка....  smile3532

Mнеееееее, съвсем не си... Stop

Гледах  Flutter с волумето на маХ и признавам си - просълзих се... Cry  Но имам и пристрастност към мястото на събитието  Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Б*си безчувствените клявки дето сме значи.  Sick
Или аз съм пълна ревла и откачалка....  smile3532

Не си! И аз съм откачалка bg!

# 11
  • Мнения: 7 186
Не, никога не съм се вълнувала от заря, даже не обичам кой знае колко да я наблюдавам. Crazy

# 12
  • Мнения: 399
Вълнувам се и още как!
Че то малко ни останаха нещата, с които да се гордеем, че сме българи. Не знам тези след нас дали ще се гордеят с нас  Weary

# 13
  • Мнения: 46 504
Заря не видях, не съм ревала ...

# 14
  • Мнения: 5 577
Заря не видях, не съм ревала ...

Ама то по ТВ.  beer2

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Видях по Канал1 заря, обаче въобще не съм настроена патриотично! Язък за родолюбците, живота си дали, пък то...  Sick

Интересно ми стана, че зарята подбужда сълзи у Вас.  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 416
Интересно ми стана, че зарята подбужда сълзи у Вас.  Thinking
Е, атмосферата е такава, а и като си от тези, дето от вълнение им идва да плачат...

# 17
  • Мнения: 431
Преди да, вече не. Confused

# 18
  • Мнения: 46 504

Аз по това време ТВ рядко гледам  Tired

# 19
  • Мнения: 14 654
харесва ми да гледам заря , но защото имам много приятни спомени от детството , а не заради порив на родолюбие . като малка с татко ми се качвахме на тавана и гледахме зарята през едно много малко прозорче-та това ме кара да се разчувствам

# 20
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Чак да ме разплаква зарята--не, но ме кара да настръхвам.
Язък, тази година я изтървах по ТВ-то. Една година даже ходих да я гледам от мястото на събитието, демек във Враца. Sunglasses

# 21
Абе и аз съм от откачалките  Crazy
Ако е наистинско - МНОГО ме кефи. Като бях малка баба ме водеше на площада пред Народното събрание винаги когато имаше заря...  Почти можех да рецитирам имената на "загиналите за свободата на България" И като затрещят с ония ми ти пушкина д главите ни беше голям кеф!!! И сега като чуя музиката настръхвам и почвам мислено да марширувам ...  Абе откачалка.. кво да ви разправям  Embarassed

# 22
  • Мнения: 2 212
Заря не може до такава степен да ме развълнува, но например онзи ден в предаването на Милен Цветков, болното момченце с пареза - Росен ме разплака, днеска минавайки покрай центъра станах така за кратко зрител на детското тържество на площада пред пощата (всъщност като организация не беше нищо особено), но просто пяха и казваха стихчета деца от домове  и вместо да им се радвам преди всичко...си тръгнах със свито сърце, защото тези дечица се надпреварваха кое от кое да пее повече, да казва повече, такъв хъс, такова желание...Имаше тийнеджъри от червения кръст, които явно бяха организирали това тържество, които раздавах на децата тефтерчета с химикал и направо ми се доплака като видях как децата искат и се бутат кое по напред да вземе автографи от каките и батковците, т.е. момичетата и момчетата от червения кръст да си напишат името и да се подпишат в подарените тефтерчета...просто това показва колко жадни за внимание и малък жест са тези деца....незнам не можах да си тръгна оттам с усмивка, въпреки всичко  Sad и точно поради тези причини нещо патриотизма ми никакъв го няма  Tired

# 23
  • Мнения: 179
Изобщо не ме вълнува зарята и ако не са децата,не излизам да гледам.А сирената ми звучи направо зловещо.Май съм от дебелокожите.

# 24
  • Мнения: 1 383
Кога е имало заря? Представяте ли си, вкъщи е толкова шумно, че не съм я чула Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 647
аря почти всяка вечер има при нас. Направило ми е впечатление, че зарята, които ги пускат военните /т.е. държавата на национални празници/ не са нищо особено. Друго нещо е, когато някоя фирмичка си прави партито или празнуват рожден ден на някоя особа, тогава са меко казано страхотни.
Но, на въпроса- не не настръхвам, нито пък плача.

# 26
  • Мнения: 1 462
Зарята ми е интересна и красива, но не и вълнуваща.  Вълнува ме споменът за онова, което хората (Ботев, Левски, Раковски...) са направили.  Как всеки от тях е бил "обикновен човек", каквото и да значи това - никой не се е родил с етикетче "Е те тоя е народен герой!", а също и никой не се е родил със самочувствието "Аз съм егати пича и ще ми вдигат паметници!"   Всеки е бил човек, на когото не са гледали като на нещо особено.  Още повече, че никой не е пророк в собствената си страна.  Все едно сега някой да каже "Давайте да правим еди-какво си!" - и кво?  Я па тоа...         Ама паметниците стоят...

Общи условия

Активация на акаунт