Майски бебета 2018

  • 65 803
  • 752
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 050


Моята е такава. С възглавничка под дупето, която в последствие се маха и остават само ограничителите около главичката. Тази кошница, която имаме ми се струва дълбока и твърда, мисля да купя направо столче за кола 0+/1 група комбиниран. Някакви наблюдения и препоръки имате ли?

# 226
  • Мнения: 668
Аз понеже бавно вдявам още, да подхвана изначало темата за слинговете и ергономичните раници. Нашата кръстница ми подари слинг и ергономична раница. За второто впоследствие разбрах какво е, не съм ползвала такива неща с каката и си ми приличаше на кенгуро Grinning
Та слинга е бая дълът- 9 метра и няккаси ще го омотам по схемите и клипчетата в нета, ама раницата...как да разбера за каква възраст на детето е нашата?
А бебето..кога се брои че държи главата изправена. Нашата рошла и сега я държи, но не супер стабилно.
За тази възраст на бебето /два месеца да речем/ кое връзване на слинга е най-подходящо?

А пробиотиците до кога се дават принципно?

# 227
  • Мнения: 188
Ерго раничките обикновенно са ОК към края на 4м. Главичката трябва да е здраво контролирана от бебчето,  за да може да се носи в ергономична раница. Не е добре по-рано да го слагате в нея и заради гръбнака, който не е “заякнал” достатъчно преди тази възраст.
Ако можеш напиши какъв модел и марка е раничката и ще се опитам да ти дам по-конкретни напътствия.
Какъв е този слинг 9м? Обикновенно най-големите размери тъкани слингове са между 5 и 6 метра. Клипчета можеш да гледаш в YouTube канал WrapYouInLove. Дамата е сертифициран консултант и обеснява много добре.

Пробиотици даваме още от изписването от родилното.

# 228
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ерго раничките обикновенно са ОК към края на 4м. Главичката трябва да е здраво контролирана от бебчето,  за да може да се носи в ергономична раница. Не е добре по-рано да го слагате в нея и заради гръбнака, който не е “заякнал” достатъчно преди тази възраст.
Ако можеш напиши какъв модел и марка е раничката и ще се опитам да ти дам по-конкретни напътствия.
Какъв е този слинг 9м? Обикновенно най-големите размери тъкани слингове са между 5 и 6 метра. Клипчета можеш да гледаш в YouTube канал WrapYouInLove. Дамата е сертифициран консултант и обеснява много добре.

Пробиотици даваме още от изписването от родилното.
Ерго раничката Ergobaby Adapt не е ли подходяща за новородени ? Аз мисля да си я взема под наем за 1 седмица и да я тестваме с младежа. Той е на 3 месеца и вече над 6500гр , 61см. За раничката пише че втората позиция е точно за бебета около 3ти месец с размери 61см.
Ти от къде имаш познания за различните ранички?

# 229
  • Мнения: 633
Ерго раничките обикновенно са ОК към края на 4м. Главичката трябва да е здраво контролирана от бебчето,  за да може да се носи в ергономична раница. Не е добре по-рано да го слагате в нея и заради гръбнака, който не е “заякнал” достатъчно преди тази възраст.
Ако можеш напиши какъв модел и марка е раничката и ще се опитам да ти дам по-конкретни напътствия.
Какъв е този слинг 9м? Обикновенно най-големите размери тъкани слингове са между 5 и 6 метра. Клипчета можеш да гледаш в YouTube канал WrapYouInLove. Дамата е сертифициран консултант и обеснява много добре.

Пробиотици даваме още от изписването от родилното.
Ерго раничката Ergobaby Adapt не е ли подходяща за новородени ? Аз мисля да си я взема под наем за 1 седмица и да я тестваме с младежа. Той е на 3 месеца и вече над 6500гр , 61см. За раничката пише че втората позиция е точно за бебета около 3ти месец с размери 61см.
Ти от къде имаш познания за различните ранички?
Angelaaaa, в тази тема би намерила отговори на въпросите си
http://www.bg-mamma.com/?topic=1000050.540

# 230
  • Мнения: 360
Защо давате пробиотици, против колики или?

# 231
  • Мнения: 633
Колики и газове, да..

# 232
  • Мнения: 668
ДО кога се дават пробиотиците Simple Smile

може и да съм излъгала без да искам. Казаха ми, че е 9м слинга, ама май не е наистина.
Кръстницата каза, че било топло вече за слинг за бебето. Ей, за него не знам, амааз се изпотих докато я мушна вътре и изобщо го направих доста нескопосано. Не изглеждаше да и е удобно, ама не от слинка, а от майка и. Имах усещанато, че ще я счупя докато я навирах.
И раницата май е кенгуро, ох...обърках се. Марката е Vrbabies
Май ще чакаме за кенгурото, тя сега е на 2 месеца и половина

# 233
  • Мнения: 401
Да споделя и аз моя опит със слинг и раница. Дадоха ми и двете. До сега позлавах само слинга няколко пъти. И аз така в началото не успявах правилно да го направя, но се научих и на малката и беше много добре там, заспиваше или просто си кротуваше. Но в тия жеги вече не става, аз се потя, то се поти, страшна работа е. Раницата, която имам, е на Bondolino. Дават я , че може бебета, с тегло 3 кг, вече да ги слагат в нея. Има си и за главичката един плат. Така че аз мисля вече да преминавам към нея, мислех да чакам до 4тия месец, но със слинга не става в тия жеги. А и тя главичката вече си я държи доста стабилно. Ето тази е:

https://www.babymaxi.com/bondolino-poplin/41-bondolino-poplin-black.html

# 234
  • Мнения: 633
ДО кога се дават пробиотиците Simple Smile

може и да съм излъгала без да искам. Казаха ми, че е 9м слинга, ама май не е наистина.
Кръстницата каза, че било топло вече за слинг за бебето. Ей, за него не знам, амааз се изпотих докато я мушна вътре и изобщо го направих доста нескопосано. Не изглеждаше да и е удобно, ама не от слинка, а от майка и. Имах усещанато, че ще я счупя докато я навирах.
И раницата май е кенгуро, ох...обърках се. Марката е Vrbabies
Май ще чакаме за кенгурото, тя сега е на 2 месеца и половина
Ако е това - http://www.babyjaya.com/popup_image.php?pID=4143&csStoreID=h … u2h4omq1tsml1bd01 е раничка и доста удобна, но трябва още малко да изчакаш за нея.

# 235
  • Мнения: 234
Вашите бебета спят ли на възглавица?
На нас ни казана да не му слагаме възглавница

# 236
  • Мнения: 668
ДО кога се дават пробиотиците Simple Smile

може и да съм излъгала без да искам. Казаха ми, че е 9м слинга, ама май не е наистина.
Кръстницата каза, че било топло вече за слинг за бебето. Ей, за него не знам, амааз се изпотих докато я мушна вътре и изобщо го направих доста нескопосано. Не изглеждаше да и е удобно, ама не от слинка, а от майка и. Имах усещанато, че ще я счупя докато я навирах.
И раницата май е кенгуро, ох...обърках се. Марката е Vrbabies
Май ще чакаме за кенгурото, тя сега е на 2 месеца и половина
Ако е това - http://www.babyjaya.com/popup_image.php?pID=4143&csStoreID=h … u2h4omq1tsml1bd01 е раничка и доста удобна, но трябва още малко да изчакаш за нея.

Точно такова е, kpm_
До кога да изчакаме?

Не, нашата не спи на възглавница, но имаме една от Икеа и е доста плоскичка и мекичка. Слагала съм я понякога на повивалника, защото е от меките и главата и тежи повече от тялото...та като я сменям и понякога връща мляко. Но я слагам, така че част от гръбчето също да е на възглавката

# 237
  • Мнения: 635
Защо да не слагаме възгавница. Каква е причината? За да е удобно да детето възглавницата трябва да е дебела толкова колтото е разстоян е дълго вратлето на бебето. Това ми казаха на мен и повече от месец и половина тя си спи на възглавница и и е много удобна. Даже започна да спи повече през ноща. Като я нахраня последно кум 9-9:30 и се буди в 5 сутринта

# 238
  • Мнения: 234
Защо да не слагаме възгавница. Каква е причината? За да е удобно да детето възглавницата трябва да е дебела толкова колтото е разстоян е дълго вратлето на бебето. Това ми казаха на мен и повече от месец и половина тя си спи на възглавница и и е много удобна. Даже започна да спи повече през ноща. Като я нахраня последно кум 9-9:30 и се буди в 5 сутринта

Ами и да са ми казали защо аз след раждането са ми смътни спомените и не помня защо,та реших да ви попитам  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 635
И на мен ми се губиха спомени след раждането Stuck Out Tongue Winking Eye сега започнах да си спомням някои моменти. Като новородено нетрябва да се слага възглавничка но мине ли един месец няма проблем но пак зависи колко е дебела.
Аз имам едно питане. От една седмица насам се мъчим докато се храним някъде по средата на яденето иска да се оригне и после започва много да плачаче. Това продължава около 5 мин докато се успокои( през това време какво ли не правя люшкам , галя я, говоря и) и после продължава да яде. Вие имате ли такъв проблем?

Общи условия

Активация на акаунт