консултация без видеозон?

  • 1 817
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
Е значи аз трябва да съм яко облъчена Laughing Laughingкато не само ме гледат всеки месец ами като ми се и наложи да полежа в патология ми се събраха за 1 месец 3 ехографа Laughing Laughing

лекарите преценяват дали бебето е добре и без видеозона, така че споко!
значи хвърлят боб Grinning

Абе момичета я се стегнете, какво облъчване да не живеете в миналия век. Ми поне се поинтересувайте или прочетете преди да давате менния и да стресирате момичето. Naughty

Ами незнам дали хвърлят боб,но и тук ти се правят само 2 ехографа,по простата причина,че смятат това за вредно.Никъде не е установено с сигурност,че е вредно,но също така че и е безвредно.

# 16
  • Мнения: 14 133
Здрасти! първо от касата поемат 2 или 3 видеозона, второ много лекари не препоръчват честото облъчване с видеозон ...

Касата наистина поема толкова, защото това са й възможностите, НО при преглед с видОзон НЯМА облъчване, напълно безопасно е и може да се прави, колкото често желаеш!
Да, полагат се два видеозона, поети от касата за нормално протичаща бременост.Иноче прегледът е безвреден за бебо.Аз карах патологично бременост.Д о 12г.с. ме гледаха всяка седмица., а до края на бремеността на 2седмици. Имам напълно нормален и здрав палавник.

# 17
  • Мнения: 487
не е доказано,че е безвредно,защото видеозонът съществува от 30-тина години и още не са водени пълни изследвания върху бебетата гледани редовно..поне така казва моята лекарка  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 820
До 6-я месец лекарката при която ходех ме гледаше на видеозон,а след това само слушаше тоновете на бебо.

# 19
  • Мнения: 3 760
И мен престанаха да ме гледат 5-6 месец.
За гъбичките непременно кажи на лекаря!

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
не е доказано,че е безвредно,защото видеозонът съществува от 30-тина години и още не са водени пълни изследвания върху бебетата гледани редовно..поне така казва моята лекарка  Simple Smile
Ето това е отговорен лекар, който държи сметка на това да поднася абсолютно достоверна информация на пациента Hug
Мненията по въпроса за видеозона са противоречиви. Опасенията са свързани не с рентгеново облъчване, каквото при него няма - а с това, че звуковите вълни причиняват загряване в определени точки на материята и не е известно дали това може да има някакво въздействие върху развиващите се ембрионални тъкани. Досега няма данни за някакъв тератогенен ефект, но не се знае каква връзка може да се открие с определени изменения на по-късна възраст.
Това, че ние не чуваме вълните, нищо не означава - повечето бебета реагират на ехографа (особено на Доплера) и според някои изследвания го чуват със силата на излитащ самолет Shocked
А относно дали може да сме сигурни, че бебето е добре, без да се гледа на ехограф - абсолютно! Доказано е с не едно изследване, че мониторирането или следенето чрез акушерска слушалка са еднакво ефективни за откриване на проблем. Мястото на ехографа е след това - да помогне да се диагностицира, ако има съмнения за такъв.

# 21
  • Мнения: 288
ХМ.... Видеозонът е "една картина", която ако не се върже с останалите параметри на бременността (тонове на бебето към края на бременността, състояние на бременната, евентуални отклонения до момента и т.н) няма необходимата тежест. Така, че е много важно на бременността да се гледа комплексно и да не се разчита само на видеозон, който може да бъде в помощ за определяне на състоянието на плода. Това, че не са те гледали, означава, според мен, че лекарят ти познава добре твоята бременност, отчита комплексно всички параметри и не залага единствено на тази "една картина"  за да определи състоянето на плода. Още повече, че съвременни изследвания показват, че все пак...честото наблюдение с ултразвук дава отклонения в слуха при бебетата. Не дай боже!  Praynig Така, че споко!

# 22
  • Мнения: 962
Аз при моята бременност всеки пьт  ме гледаха на видеозон и ми пражеха пални изследвания.

# 23
  • Мнения: 733
Аз бих настоявала за видеозон  Naughty. Не вреди на бебето.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 745
Докато ми следяха бременността в местното ДКЦ са ме гледали само 2 пъти на видеозон. 1вия път за установяване на бременността, понеже имах силни болки и д-ра реши да види какво е. 2рия път беше в 5ти месец, тогава ми казаха и пола на бебето.

# 25
  • Мнения: 40
На всяка консултация лекарката ми ме гледа на видеозон. Всъщност тя друго не ми и прави и това е от началото на бременността ми до сега /ве4е съм в девети месец/. Гледа беб4о, колко е голям, колко са му големи органите, главичка, плацента и т. н.  Не мисля 4е видеозона облъчва ина4е пове4ето лекари не биха го практикували толкова  4есто. Това са отживелици.

# 26
  • Мнения: 1 327
На всяка консултация лекарката ми ме гледа на видеозон. Всъщност тя друго не ми и прави и това е от началото на бременността ми до сега /ве4е съм в девети месец/. Гледа беб4о, колко е голям, колко са му големи органите, главичка, плацента и т. н.  Не мисля 4е видеозона облъчва ина4е пове4ето лекари не биха го практикували толкова  4есто. Това са отживелици.
то е доказано, че и ранното захранване не е толкова полезно, но болшинството от нашите лекари го практикуват  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Мен ме гледаха всеки месец на видеозон,понякога дори по-често ако се наложеше.Не съм дала нито лев.Това е проява на добра воля от страна на лекаря.Иначе касата поема 2 или 3 видеозона за цялата бременност Peace
И щом имаш гъбички непременно кажи на докторя преди да започнеш да приемаш антибиотик

# 28
  • Мнения: 3 478
При мен се полага само един видеозон, и аз се чудех ама как така 9 месеца само с един, но ето че се избутва. Споделих притесненията си с доктора и ми каза че повторно се гледа само ако имам проблем. Те си знаят хората, знам ли, друг е въпроса, че ако можеше и аз щях да си искам всеки месец да гледам беба.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 360
интересно, как ще се направи т.н. оценка на феталната морфология без видеозон? трябва ли да се обрича жената да износва увреден и обречен плод?
как ще се оцени плацента, околоплодни води и кръвоток (биофизикален профил) без видеозон?

това, че осигурителните фондове по света поемат по 1-2 УЗ прегледа за цялата бременност далеч не се дължи на факта, че са загрижени за евентуалната вредност на УЗ върху плода Simple Smile просто излиза скъпо...

hedra, може ли някакъв линк към тази информация за загряващите се в точка ембрионални тъкани и силата, с която плодът "чува" доплера? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт