психологическият момент при бебеправене

  • 20 126
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. На 32 години съм и от 5 месеца се опитвам да имам дете. Изчела съм всякакви теми, публикации, медицински съвети, лични съдби, но никъде не видях да се коментира, как да се справим с психологическия момент. Знам, че времето не е дълго, знам, че минимумът е 1 година, но толкова съм се обсебила, че скоро ще полудея. Последните 3 месеца си правя плътно тестове за овулация, правила съм си всички изследвания, без тръбите. Приятелят ми отиде на спермограма, но го посъветваха да изчакаме, докато стане година и пак да отидем. Притеснява ме това, че в предишните си 2 връзки, се е случвало да свършат в мен, но никога не е имало бременост.
Съвети от рода на- “спри да го мислиш и ще стане”, “не се притеснявай”, “отпусни се”, не действат, точно обратното-карат ме да се чувствам по-зле. Моля, за съвети, които всъщност са помогнали на някого, да се отърси от тази мисъл и да продължи напред, без да психясва. Всички около мен са бременни, или с деца, това ме потиска още повече и на моменти се чувствам недъгава. Приемам всякакви препоръки...
Моля, не ме съдете, просто споделям чувствата си и искрено се надявам, че ще намеря утеха при вас.
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 525
Кой посъветва приятеля ти да изчака 1 г.? Той на колко години е?Никъде няма ограничения човек да си направи изследване, особено ако планира да има дете.
Какви точно изследвания си правила ти?

# 2
  • Мнения: X
Хормонални, цитонамазка, полово предавани болести, ехограф. Той е на 32.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Да, наистина е много дразнещо това "спри да го мислиш и ще стане". На мен колко пъти са ми го повтаряли. Еми от начало и аз като тебе малко бях. Само това мислих. След като разбрах, че няма да стане бързо и разбрах какъв е проблема, се примирих. Мисля, че и ори теб ще стане така. Просто в един момент решаваш, че когато му дойде времето, ще стане.
Пожелавам ти успех!

# 4
  • Мнения: 2 288
Честно да ти кажа, превръщането на т.нар. бебеоправене във фикс идея, само вреди. Щом сте здрави, значи всичко е наред. Вземи си тестове за овулация, намалете цигарите и алкохола, обичайте се, правете любов и всичко ще се нареди.
Ние правихме опити близо година за първото дете, бях на 30, когато забременях, а сега съм на 32 и вече имам две. Горе главата, любов е истината.
Мъжът ти направи ли си спермограма? Или се съгласи да изчака?! Нали си плаща, защо някой ще го разубеждава, много са зле понякога медиците.
Успех

# 5
  • Мнения: X
Честно да ти кажа, превръщането на т.нар. бебеоправене във фикс идея, само вреди. Щом сте здрави, значи всичко е наред. Вземи си тестове за овулация, намалете цигарите и алкохола, обичайте се, правете любов и всичко ще се нареди.
Ние правихме опити близо година за първото дете, бях на 30, когато забременях, а сега съм на 32 и вече имам две. Горе главата, любов е истината.
Мъжът ти направи ли си спермограма? Или се съгласи да изчака?! Нали си плаща, защо някой ще го разубеждава, много са зле понякога медиците.
Успех

Благодаря!
Бяхме заедно при гинеколога ми и той ни каза, че е рано. Джи пито и той така.
И двамата не пием и не пушим. Толкова сме изрядни! Wink

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 14:15 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 5 045
Все едно слушам себе си преди 2 години и нещо.Едно към едно ми бяха мислите с твоите разсъждения.
Аз ревнах даже още първия месец,в който не стана.Изпокарах се с всичките ми познати(и те като твоите всичките с деца).Упрекваха ме,че се тръшкам ТОЛКОВА ,а само дето не ги препсувах какво знаят те...
Чувствах,че няма да стане,никой не ми вярваше,но заради това предчувствие бях в тези настроения.
Помня,че един ден(на третия месец от опитите),най-добрата ми приятелка се обади и ми каза:"бременна съм,не искам да съм бременна,какво ще правя?" и се разрева.Тя си има семейство и едно дете,просто не искаше второ точно тогава.Мдаааа,някои хора могат да си планират тези неща.
Казах и колко нетактична е,затворих телефона и не се чух с нея доста дълго време след това.
А същия този ден валеше проливен дъжд.Облякох едно яке и излязох,седях в парка 1 час,под дъжда,мокра до кости и ревах,докато не ми останаха сълзи.
Слава богу хора нямаше да ме видят,колко ли жалка съм била.
И сега,2 години след това,все още ми е мъка,все още изпадам в такива настроения,но рядко и не до такава степен.Наистина човек се примирява в един момент.
Съвета ми към теб е-направи си нужните изследвания,мъжът ти също ,правете достатъчно секс,а всичко друго е божа работа.
Който и каквото да ти каже,няма да помогне много.Понякога тези неща наистина изискват време,но това не значи,че няма да имаш дете. Simple Smile Ще стане Simple Smile

# 7
  • Мнения: X
Все едно слушам себе си преди 2 години и нещо.Едно към едно ми бяха мислите с твоите разсъждения.
Аз ревнах даже още първия месец,в който не стана.Изпокарах се с всичките ми познати(и те като твоите всичките с деца).Упрекваха ме,че се тръшкам ТОЛКОВА ,а само дето не ги препсувах какво знаят те...
Чувствах,че няма да стане,никой не ми вярваше,но заради това предчувствие бях в тези настроения.
Помня,че един ден(на третия месец от опитите),най-добрата ми приятелка се обади и ми каза:"бременна съм,не искам да съм бременна,какво ще правя?" и се разрева.Тя си има семейство и едно дете,просто не искаше второ точно тогава.Мдаааа,някои хора могат да си планират тези неща.
Казах и колко нетактична е,затворих телефона и не се чух с нея доста дълго време след това.
А същия този ден валеше проливен дъжд.Облякох едно яке и излязох,седях в парка 1 час,под дъжда,мокра до кости и ревах,докато не ми останаха сълзи.
Слава богу хора нямаше да ме видят,колко ли жалка съм била.
И сега,2 години след това,все още ми е мъка,все още изпадам в такива настроения,но рядко и не до такава степен.Наистина човек се примирява в един момент.
Съвета ми към теб е-направи си нужните изследвания,мъжът ти също ,правете достатъчно секс,а всичко друго е божа работа.
Който и каквото да ти каже,няма да помогне много.Понякога тези неща наистина изискват време,но това не значи,че няма да имаш дете. Simple Smile Ще стане Simple Smile

Благодаря за милите думи! И аз си рева често и приятелят ми се чуди, как да ме утешава. Искрено вярвам, че нещата ще се получат, проблемът ми е, че съм изключително нетърпелива и понякога доста черногледа. В момента търся книги, които биха помогнали, да се справя с тази моя обсебеност. Намерих книга, която се казва “наръчникът на нетърпеливите жени, които се опитват да забременеят”. Май от това имам нужда. И много секс...И бебе... 😩

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Да, наистина е много дразнещо това "спри да го мислиш и ще стане". На мен колко пъти са ми го повтаряли. Еми от начало и аз като тебе малко бях. Само това мислих. След като разбрах, че няма да стане бързо и разбрах какъв е проблема, се примирих. Мисля, че и ори теб ще стане така. Просто в един момент решаваш, че когато му дойде времето, ще стане.
Пожелавам ти успех!

Благодаря!
При тебе стана ли?

Да, след 3 години. Само, че с помощ (и семинация). Но както казах, аз имах проблем.
Не се отчавай. Все пак може би не е лошо партньорът ти да си направи спермограма. Няма значение какво ви е казал АГ. И най-добре да е в някоя добра лаборатория или клиника.

# 9
  • Мнения: 5 045
Все едно слушам себе си преди 2 години и нещо.Едно към едно ми бяха мислите с твоите разсъждения.
Аз ревнах даже още първия месец,в който не стана.Изпокарах се с всичките ми познати(и те като твоите всичките с деца).Упрекваха ме,че се тръшкам ТОЛКОВА ,а само дето не ги препсувах какво знаят те...
Чувствах,че няма да стане,никой не ми вярваше,но заради това предчувствие бях в тези настроения.
Скрит текст:
Помня,че един ден(на третия месец от опитите),най-добрата ми приятелка се обади и ми каза:"бременна съм,не искам да съм бременна,какво ще правя?" и се разрева.Тя си има семейство и едно дете,просто не искаше второ точно тогава.Мдаааа,някои хора могат да си планират тези неща.
Казах и колко нетактична е,затворих телефона и не се чух с нея доста дълго време след това.
А същия този ден валеше проливен дъжд.Облякох едно яке и излязох,седях в парка 1 час,под дъжда,мокра до кости и ревах,докато не ми останаха сълзи.
Слава богу хора нямаше да ме видят,колко ли жалка съм била.
И сега,2 години след това,все още ми е мъка,все още изпадам в такива настроения,но рядко и не до такава степен.Наистина човек се примирява в един момент.
Съвета ми към теб е-направи си нужните изследвания,мъжът ти също ,правете достатъчно секс,а всичко друго е божа работа.
Който и каквото да ти каже,няма да помогне много.Понякога тези неща наистина изискват време,но това не значи,че няма да имаш дете. Simple Smile Ще стане Simple Smile
Благодаря за милите думи! И аз си рева често и приятелят ми се чуди, как да ме утешава. Искрено вярвам, че нещата ще се получат, проблемът ми е, че съм изключително нетърпелива и понякога доста черногледа. В момента търся книги, които биха помогнали, да се справя с тази моя обсебеност. [/spoiler]Намерих книга, която се казва “наръчникът на нетърпеливите жени, които се опитват да забременеят”. Май от това имам нужда. И много секс...И бебе... 😩

Наистина ли има такава книга?!!! Да бях разбрала по-рано,щеше да ми спести много рев Grinning

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 081
След няколко години опити, аз забременях точно, когато спрях да го мисля. Затова и много късно разбрах, че съм бременна, защото до последно си чаках цикъла.
Изследвала ли си хормоните на щитовидната жлеза?

# 11
  • Мнения: X
След няколко години опити, аз забременях точно, когато спрях да го мисля. Затова и много късно разбрах, че съм бременна, защото до последно си чаках цикъла.
Изследвала ли си хормоните на щитовидната жлеза?

Да, всички хормони. Аз имам хашимото и гледам да се изследвам често. Последния път ми беше в нормата, пия си хапчетата и витамините и си спазвам диетата. Ще си я изследвам пак в края на месеца. Но се чувствам добре. Ако не са ми ок стойностите, веднага усещам.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 081
Банално е да го повтарям и знам, че е трудно, но просто спри да го мислиш. Освен това 5 месеца е твърде кратък период.
И аз бях така. Като обладана и зомбирана. Сексът вече не беше удоволствие, а задължение. Не мислех за него като за нещо приятно, а като начин за забременяване.
Мерех базални температури, графики, щуротии, витамини за подобряване на фертилитета, всякакви щуротии, които по- скоро ми пречеха.
Чувствах се празна и непълноценна като жена.
Но, в един момент реших да обърна страницата, обърнах се отново към живота, започнах отново да излизам, да се забавлявам и в момента, в който с мм преоткрихме сексуалните си отношения- аз забременях. Успех на всички!

# 13
  • Мнения: 5 045
Банално е да го повтарям и знам, че е трудно, но просто спри да го мислиш. Освен това 5 месеца е твърде кратък период.
И аз бях така. Като обладана и зомбирана. Сексът вече не беше удоволствие, а задължение. Не мислех за него като за нещо приятно, а като начин за забременяване.
Мерех базални температури, графики, щуротии, витамини за подобряване на фертилитета, всякакви щуротии, които по- скоро ми пречеха.
Чувствах се празна и непълноценна като жена.
Но, в един момент реших да обърна страницата, обърнах се отново към живота, започнах отново да излизам, да се забавлявам и в момента, в който с мм преоткрихме сексуалните си отношения- аз забременях. Успех на всички!

Колко години ти отне,ако не е тайна де Stuck Out Tongue

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 081
Банално е да го повтарям и знам, че е трудно, но просто спри да го мислиш. Освен това 5 месеца е твърде кратък период.
И аз бях така. Като обладана и зомбирана. Сексът вече не беше удоволствие, а задължение. Не мислех за него като за нещо приятно, а като начин за забременяване.
Мерех базални температури, графики, щуротии, витамини за подобряване на фертилитета, всякакви щуротии, които по- скоро ми пречеха.
Чувствах се празна и непълноценна като жена.
Но, в един момент реших да обърна страницата, обърнах се отново към живота, започнах отново да излизам, да се забавлявам и в момента, в който с мм преоткрихме сексуалните си отношения- аз забременях. Успех на всички!

Колко години ти отне,ако не е тайна де Stuck Out Tongue
4-5г. Не са много, не са и малко.
Когато започнахме с опитите, бях много млада, мислех си, че ще стане от раз, но уви.

Общи условия

Активация на акаунт