Захранване, водено от бебето - baby - led weaning X

  • 36 978
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 485
Имам решетка за готвене на пара, но не съм я ползвала. Ако е на пара, цял картоф (около една длан) ще омекне ли?

# 286
  • Мнения: 7 776
Да. Слагаш решетката в една тенджера, наливаш водичка 1 чаша. Измиваш зеленчука, разрязваш картофа поне на 2 и го слагаш на решетката. Аз бих сложила и някой морков или друго. Малко повечко време му трябва на сладкия картоф, май около 15-20 мин. Като го боднеш трябва да потъва виличката, но не да е кашкав 😉

# 287
  • Мнения: 2 485
Благодаря за съветите Simple Smile ще сложа каквото има вкъщи и все някой ще го изяде Grinning

# 288
  • Мнения: 9 196
Здравната тук ми каза, че мога да слагам във водата за парата различни неща - сок от лимон, кора от портокал, лук, чесън, мента - така придобивали лек аромат зеленчуците, без всъщност да ги яде тези неща. Правили ли сте подобно нещо?

# 289
  • Мнения: 7 776
Не съм. Обаче звучи много хитро и идейно. И ще го пробвам другия път като варя на пара.

# 290
  • Мнения: 6 550
Откачаааам вече, нервички не ми останаха. Sweat Smile Яде само овесени бисквити с плодове и това е. От обедните зеленчукови кюфтенца във всякакви вариации - нищичко, всичко по пода. Само зеленчуци в чист вид дори не пипва. А е гладен. Днес му направих каша от просо с круша и му връчих лъжицата. Къде с лъжица, къде с пръсти, къде направо с муцунка в купата, но я изяде. Налита на сладко. Със зеленчуците удрям на камък.

# 291
  • Мнения: 2 988
Силви, твоят дребосък поне яде нещо. Моят стиска устата за пюре, за каша, зеленчуци, мъфини, бисквити, абе всичко, което се сетиш. Започнах да давам желязо и се надявам като вдигне хемоглобина да прояде. И лъжицата пробвах да му връча - не. Само пипа подозрително храната. Днес опитах да сложа огледало пред него и той в скута ми до масата. Така докато се гледаше в огледалото гризна цели 2 пъти мъфин. Може и ти да пробваш.

# 292
  • Мнения: 7 776
Силви, ще прояде. Не се притеснявай. На периоди са. Щом яде просо, направи мъфин с просо и зеленчук. Примерно тиква, морков или батат, че са по-сладки, може да добавиш и сирене ако си въвела или искаш да въведеш.

# 293
  • Мнения: 2 485
Момичета, тази вечер предложих картоф на пара и авокадо. Щях да получа инфаркт, докато опитваше картофа и я спрях по някое време. После смука авокадо - много, много ѝ хареса. Но пак ѝ го взех по някое време. Просто много ме достраша. Тя е на 6 месеца вече, по Коледа хапна банан и тогава не ми беше толкова притеснено, но тази вечер бях паника и се чудя дали това е за мен. А бях сигурна, че ще е лесно Simple Smile

# 294
  • Мнения: 9 196
За какво си в паника, те са много хитри и внимателни бебетата, нищо им няма, оставяй го да преживя щом иска.

# 295
  • Мнения: 7 776
От какво си в паника? Бебето иска да се научи да яде, ти не искаш? А като проходи? Щерка ми е ходила с бушон колкото юмрука си от удар. Въобще лазенето и ходенето са ми много по-притеснителни и въобще не й се меся.
Ако искаш бебето да яде само, да развие куп други умения покрай това и да можеш да ядеш спокойно до него, го правиш, ако не - не. Аз бих се радвала, че бебето проявява такъв интерес.
Изгледай видеа в youtube, да ти помогнат да разбереш кое е нормално. Но на кратко - бебето се дави, когато посинее и не диша, тогава се намесваш. На мен не ми се е налагало. Ако просто почервенее, кашля и плюе, това е естествена реакция, бебето не се пипа, тупа,натиска и прочие,седиш си на ръцете и чакаш да изплюе. Това е. Да се задави може и с пюре и то е по-страшно.

# 296
  • Мнения: 2 988
Кактусчето е права. Няма нищо страшно. Моят дребосък ме плаши повече като се задави с кърма отколкото с парче зеленчук. Щях да се радвам ако бебето ми проявява същия интерес като твоето дете.

# 297
  • Мнения: 366
Бебо скоро ще направи една годинка и след двуседмичен период на зъбна криза и скок в растежа започна изведнъж да прави много нови неща, включително последните няколко сутрини започна да се храни сам с лъжицата. Досега не е проявявал особен интерес, въпреки че ползвам малка лъжичка, която е удобна и за него, но основно чакаше аз да му давам. Сега от раз хвана лъжичката и се справя много добре, държи си я сам, храната стига до устата. След намаления апетит последните две седмици сега направо ми изпълва душата като го гледам как омита всичко сам. Бях започнала да си мисля, че си отглеждам мързеланче или че на мен не ми стига търпението да го оставя да се справя сам, но инстинкта ми ме караше да се водя по него и като иска да му давам аз не съм го насилвала. Явно просто е трябвало да му дойде момента и сам да се реши. Вчера за пръв път дадох и риба и за мое учудване много се одобри. За днес съм планирала мъфини с броколи (малкото не харесва само сварени броколи), да видим дали ще ги одобри. Кураж и търпение пожелавам на всички - каквито и трудности да имате всичко ще си дойде на мястото когато човечетата са готови и с ваша помощ. Всички усилия се осмислят като видите детето си да се справя само.

# 298
  • Мнения: 9 196
Благородно ти завиждам ... моите държат лъжицата постоянно, но я в окото, я си чешат главата с нея ... Simple Smile
Нямам търпение да почне да стига устата без моя помощ.

# 299
  • Мнения: 2 485
Беше ми страшно това даване на картоф, защото по едно време седи и ме гледа и ни стон, ни звук и аз готова да се паникьосвам. Пак казвам, преди месец яде банан и нямаше проблеми, но онзи ден сърцето ми се сви. Нахвърля се с желание и после не знаеше какво да прави - такова усещане имах. Но всичко ще се нареди с практиката.
Продължих с авокадо, днес също ѝ дадох, но не го Яде. Поднасяше към устата, отчупваше и плюеше каквото е отгризнала. Но не бързаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт