По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 18

  • 29 709
  • 257
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 409
Чела съм, че дават. Попитай на информация

# 106
  • Мнения: 1 592
Гербер,

 и аз се изненадах- запушена тръба на цветна снимка, после лапаро за премахване- а после проводими... .. Rolling Eyes
Важното е да минеш през няколко процедури и ти !  Rolling Eyes
Не се притеснявай- за Инвитро не ти трябват тръби ! Ще влизат от външния вход направо . През тя тръба нищо няма да минава.
За естествени опити и за инсеминация е нужна.
Нали с мъжки фактор бяхте - или бъркам ?  bouquet

# 107
  • София
  • Мнения: 7 645
дори и под пълна упойка може да се направи спазъм за съжаление, вероятността е по-малка но я има.
Аз бях сигурна, че ще направя и под 100 упойки спазъм, ама не направих за моя изненада Simple Smile

Важното е, че с лапарото се проверява наистина 100% положението и щом тръбите са проходими - това си е супер.

# 108
  • Мнения: 1 592
Спазъм на тръба , която не е мускул и коклото косъм ? Под упойка,,,, дооообре !  Whistling

# 109
  • София
  • Мнения: 7 645
спазъма е в матката, а не в тръбата

# 110
  • Мнения: 1 592
спазъма е в матката, а не в тръбата
И запушва едната тръба... аз без упойка проверявах тръби и се бях свила на кълбо и не се запуши тръба.
Излишно е правена ЦС ,- направо се прави Лапаро.

# 111
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами аз лично примерно не бих се съгласила направо за лапаро ако преди това няма някакво съмнение за проблем с тръбите.
При мен се наложи лапаро преди ЦС, защото се виждаше "хидросалпингс", после се оказа друго на самата операция. Година и половина след лапарото - ЦС за да се провери положението.

Всеки си преценя какво да прави, но спазъм по време на ЦС дори и с пълна упойка е напълно възможно да се случи, още повече че упойката е венозна.

както и да е - не ми се спори Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 2 967
Гербер,

 и аз се изненадах- запушена тръба на цветна снимка, после лапаро за премахване- а после проводими... .. Rolling Eyes
Важното е да минеш през няколко процедури и ти !  Rolling Eyes
Не се притеснявай- за Инвитро не ти трябват тръби ! Ще влизат от външния вход направо . През тя тръба нищо няма да минава.
За естествени опити и за инсеминация е нужна.
Нали с мъжки фактор бяхте - или бъркам ?  bouquet

Да, с мъжки. И изведнъж запушени тръби. После след операцията отпушени. Защо така е станало изследването, Ами било явно спазъм, така ми отговори доктора.

# 113
  • Мнения: 303
  Момичета, моля за съвет и коментар отново! Д-р Калчев ми прави ТВЛ през май, при което е отстранил много сраствания и септум. Тръбите са проходими. Понеже са в отпуск, а ми трябват микроб-я, цитонамазка и хламидия, реших да ги направя в родния ми град. Посетих добър гинеколог, който при прегледа ми откри образувание в мат. шийка, което според него е цервикален миомен възел или овула наботи/ запушена жлеза/. Каза ми също, че имам огромна раничка и мнението му за нея е, че не трябва да се обработва, преди да съм раждала. Помолих го да изкаже мнение как да разберем дали е едното или другото и би ли ми попречило при нов трансфер, но той каза да се посъветвам с репрод. ми доктор, с оглед на това, че досега не е следил състоянието ми и не е инвитро специалист. След прегледа говорих с една от акушерките на Калчев и тя естествено ми каза да се доверя на направената съвременна интерв-я и доктора. Това, обаче не ме успокоява, ама изобщо. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобен проблем и какво е предприела? Благодаря ви предварително!

# 114
  • Мнения: 1 592
Остави я раничка и миомен възел ...- ако ги има.
Аз съм с 2 миоми - седят си, те са в стената, не стърчат.

Доверяваш се на Калчев.
Аз съм с обратния случай- всичко ми било наред, а при Калчев се отстраниха куп неща.

# 115
  • Мнения: X
Чакаща, По отношение на образуванието на шийката - добрият гинеколог как не може да каже кякво е точно, но маже да те наплаши?
И второ - тези констатации се правят не от "добър" гинеколог, а от аг със специялност "онколог", въпросниятхима ли я?
И трето - да, има съвременни методи на диагностика.
Добрият гинеколог, който е открил голямата раничка какво лечение предлага?
И в крайна сметка овула ли имаш ня шийката или възел - как ще диагностицира по-точно находката? Какви са тези албализми тогава.
Чакаща, пусна ли цитонамазка?

# 116
  • Мнения: 303
Чакаща, По отношение на образуванието на шийката - добрият гинеколог как не може да каже кякво е точно, но маже да те наплаши?
И второ - тези констатации се правят не от "добър" гинеколог, а от аг със специялност "онколог", въпросниятхима ли я?
И трето - да, има съвременни методи на диагностика.
Добрият гинеколог, който е открил голямата раничка какво лечение предлага?
И в крайна сметка овула ли имаш ня шийката или възел - как ще диагностицира по-точно находката? Какви са тези албализми тогава.
Чакаща, пусна ли цитонамазка?
 Мая, вече толкова съм объркана и постоянно притеснена, че някакси на никой не мога да се доверя. И все пак, д-р Калчев и на мен ми легна на сърцето. Не ми харесва, че пак трябва да се бърза при прегледите, но явно няма как.
 Герда, записах час и за онко-гинеколог в "Щерев". Както и д-р Калчев ще ме прегледа преди това, след отпуската им.
 АГ-то, при което бях, не ми отговори конкретно и точно, относно миомата/овулата. Показа ми я на екрана. Приличаше на усмивка, подутина. За раничката каза, че не било добре да се третира преди раждане. Резултата от цитонам. е 2-ра група, задоволителна. Микробиол. и хламидията също са добри.
  Благодаря ви, момичета!

# 117
  • Мнения: X
В кой град се преглежда при аг, което казва, че раничката не подлежала ппеди раждане на третиране? Овладява се възпалението.
Изобщо не си го слагай на сърцето, този ьвно се е ппавил на велик доктор и е гледал да те наплаши, за да ходиш на платено? Ти при него по ЗК ли бе?

# 118
  • Мнения: 1 416
Повечето АГ казват че не е препоръчително да се третира раничка,даже в интернет пространството се твърди същото.Аз имаш преди години голяма раничка.Изгориха я с лазер-даже 2 пъти,защото беше голяма както споменах.От нея получих неприятно течение,което АГ лекуваше с всякакви хапчета глобули и кремове.Добре че отидох при онко-аг и реши проблема от раз.

# 119
  • Мнения: X
Зависи от типът ерозио, но най-често онко гинеколозите щом овладеят по някакъв начин възпалението и раничката или изчезва, или почти се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт