ОКТОМВРИЙСКИТЕ мами са големи сладурани, вече им личи, че носят беборани

  • 41 869
  • 733
  •   1
Отговори
# 405
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Вълшебство  според това което четох ако резултатите не са добри ще ти препоръчат диета, с която да намалиш захарта. Добре е да се види защото най лошият сценарии е проблеми със сърцето при бебето и надебеляване в  кръста,което тук свързват с мн болести ..и това всичкото може да се предотврати с хранителен режим. На мен АГ ме предупреди да не ям мн диня ,че съдържала мн захар, сокове купени, безалкохолни и т.н. и с плодовете да не прекалявам ..но аз не я послушах, не вярвах че пък от плодове може да стане нещо, но..явно може. А съм в понеделник и  се надявам да излезе добър резултат, ако ли не ..здраве да е. 
За ясли и градини аз и сега съм твърдо за, независимо болестите и т.н. тук ясла-градината е от 4 месеца(толкова е майчинството в Испания) и има хора които няма къде да си оставят децата, няма баби и дядовци и трябва да почнат да работят. На никои не му правят впечатление настинки и сополи, няма родители , които постоянно се оплакват от другите деца, мисля че просто защото в градината се водят деца,  чиито родители наистина се нуждаят от това . Водим децата със дополите, температурата,  лекарството, предписание как и кога да го вземе.. например винаги съм била наясно ,че зимата ако едно почне да кашля , докато не минат всички и моята включително няма отърване...и не ме е притеснявало. Ако някое е мн болно, или друга не иска да и боледува детето просто не довеждат децата.Другото е че тук започват училище на 3 години, и щеш не щеш водиш детето, понякога хремаво, понякога болно, пресипнало..без глас,😚😂  .яслата помага да станат по социални , имаше голяма разлика като почнаха училище между децата от градината и тези които не бяха ходили..
ungarkata бвъв ФБ някои беше публикувал няколко списъка , аз в общи до никъде не съм с покупките, но от каката намерих толкова дрехи ,че чак се смях..и повече че не са някакво демоде или смотани..положително ще ползвам доста неща, а пелени , одеяла  и тем подобни също. А че бебето е малко не значи нищо сега , важното е да се развива добре.. хората сме различни и има някои които се раждат по 5 кг и други съвсем нормални по 2'200. Дъщеря ми си спомням в 30 седмица ми казаха 2200. Роди се 37 .3600..сега тепърва ще растат.аз даже искам хем всичко да и е наред хем да се роди 3-3200 , мъничка че да не ме мъчи много😚😂
Анастасия каката  още от сега с приятелките си се гласят "да водели бебето с количката на разходки"..ама както знаем едно е да се радваш на бебче, друго е 24 часа да го имаш в къщи. Та като се появи ще я видим, пък и не искам да и тежи, да си живее младините..

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 263
За Токуда може би прозвуча гадно, но няма общо с АГ отделението им, постъпих с дядо ми по спешност преди няколко години, беше със спукана аневризма в стомаха, те се размотаха само около 4 часа преди да го оперират, така той загуби много кръв, преживя операцията, но не преживя вливането на кръв след това и почина от инфаркт на следващия ден, винаги съм се обвинявала, че казах на линейката да го карат там. Разбира се в тази болница са спасили много живота и в други случаи всичко си е било наред, но лично аз не мога да пристъпя прага й, много лоши спомени имам.

# 407
  • Мнения: 93
Аз също понапазарувах някой неща кошарка и матрак от айко,креватче(почти ново) имам от племенничката ми малко козметика и сега чака к-т за изписване и чершафчета.С ремонта на детската стая почти приключваме и аз да си кажа,че бързо се изморявам и усещам също някои път доста силни ритничета.За раждане в Надежда мисля да се запиша на ден на отворените врати

# 408
  • Мнения: 304
Аз ще раждам при моя АГ, той има договор с Мазнейкова и изражда там. Години наред с бил в Тина Киркова, както и в Майчин дом и каза, че с тия болници хич не му се занимава. Бях и на една лекция за раждането, която се водеше от една дула-тя каза, че не иска вече да стъпи в Тина Киркова, ако някой иска подробности, ще разкажа. За Шейново лекаря ми каза, че имало някаква инфекция, която заразявала доста бебета и не можели да се отърват и да я премахнат. Не му повярвах, но няколко месеца след като ми го каза, братовчедка ми, която има малко бебе ми каза същото, дали е само слух не знам.
Надежда ми е много далече, Щерев нещо ми се виждат като да са повече бизнес ориентирани. Далече съм от мисълта, че при Мазнейкова е много хубаво, но пък имам доверие на лекаря и затова се спрях там Simple Smile

# 409
  • Мнения: 548
Аз тъй като нямам право на избор на лекар или екип, само можех да избирам болница. Тук обаче изборът на болница не е като в БГ, реално почти никой не прави избор различен, от тази, която му е по район.
Казвам го понеже следя и английски групи с термин Октомври.
Та... аз си избирах болница. И я избирах по неонатологията. За мен това е най-важното, за да съм спокойна. Изрично бях предупредена, че не ми я препоръчват, заради дистанцията от вкъщи, заради това, че ако тръгне раждане в час пик ще ми отнеме много повече време да стигна, но въпреки това ми позволиха да я посоча.
Бебета родени в 9 месец се раждат навсякъде, при всякакви екипи дали нормално, дали секцио. Обаче никак не ме кефеше идеята да разнасят преждевременно родено бебе из болниците, защото нямат апаратура или специалисти. Дълбоко се надявам да не ми се налага да я ползвам де, но все пак, аз съм си длъжна да съм черногледа Stuck Out Tongue Closed Eyes
И така, стигнах до моята болница.

# 410
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, ние вчера видяхме след почти 2 месеца малката маймунка 😀. Още е мома, този път и аз успях да го видя. Беше си легнала напречно, главичката в ляво, дупето от дясно. Докторката малко се притесни, да не останела така до края. Но тя вчера сутринта така се завъртя и вечерта като полежах пак си се обърна както трябва. Не успя да ни направи снимка, беше си сложила и ръчичките и крачетата пред лицето. Върви голяма мадама, измери я към 1400, каза че ако продължи да расте по същия начин ще е към 3800 на термин. Дано не стане много, че ако остане седалищно, от това ще зависи дали може нормално да я раждам.
Аз още почти нищо не съм купувала, дрехи има доста от каката, количката ще си я ползваме за трети път, само малко трябва да я стегна, че на едно място леко се протри плата.
Тук също няма избор на екип, само болницата може да си избере човек. Но големите болници с неонатология са обикновено препълнени и там доброволно не отивам. Засега планувам да раждам амбулантно - два часа след раждането да си ходя с бебка в къщи. Дано не ми мине котка път.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 08:54 от aeternitas

# 411
  • Мнения: 317
Успех на всички ни, независимо кой,къде и как ще роди! Здрави майки и бебета на финала:purple_heart:

# 412
  • Мнения: 39
Аз съм се ориентирала към Тина Киркова, тъй като моята лекарка използва базата им Simple Smile Ще ходя на отворени врати другата седмица за да видя и как изглежда.

# 413
  • Мнения: 2 883
Здравейте и извинявайте, че нахлувам така в темата ви. Пожелавам ви здрави и родени на термин бебчета  Heart Eyes Аз съм от Декемврийките и имам въпрос към дамите тук от Бургас, понеже видях, че има доста - къде се следите и къде мислите да раждате? Предстои ми местене там и според доста изчетени мнения и такива на близки и познати съм се насочила на 3 места за следене и евентуално раждане, но исках да чуя и вашите мнения.

# 414
  • Мнения: 317
Здравейте и извинявайте, че нахлувам така в темата ви. Пожелавам ви здрави и родени на термин бебчета  Heart Eyes Аз съм от Декемврийките и имам въпрос към дамите тук от Бургас, понеже видях, че има доста - къде се следите и къде мислите да раждате? Предстои ми местене там и според доста изчетени мнения и такива на близки и познати съм се насочила на 3 места за следене и евентуално раждане, но исках да чуя и вашите мнения.
Здравейте! Аз съм от Бургас, следя се при Д-р Кироваков в МЦ "Н. Чудотворец" и мисля да раждам при него. Нямам впечатления и не мога да ти дам насоки. Аз съм доволна, бях проблемна в началото и той много ми помогна. Ще раждам в МБАЛ Бургас при него. Първото си дете родих там и съм доволна, само че при друг доктор. Кироваков е нов, той и е млад де... За болницата какво да кажа... Имай в предвид, че е държавна, родилното сега не знам как е, преди му бяха правили ремонт и беше добре. Ако искаш по-луксозна обстановка мога да ти препоръчам "Дева Мария", стаите са много модернизирани. Но по-добре си намери читава доктор и отиди, там където работи той. В държавните болници единствения недостатък според мен е недостига на персонал, който най-вероятно е с цел спестяване на средства, а и са с ниски заплати акушерките, затова бягат да работят по кабинети. Дано съм помогнала с нещо. Разбира се има много други добри доктори в града, за които сигурно не съм чувала.

# 415
  • Мнения: 5 108
Здравейте и извинявайте, че нахлувам така в темата ви. Пожелавам ви здрави и родени на термин бебчета  Heart Eyes Аз съм от Декемврийките и имам въпрос към дамите тук от Бургас, понеже видях, че има доста - къде се следите и къде мислите да раждате? Предстои ми местене там и според доста изчетени мнения и такива на близки и познати съм се насочила на 3 места за следене и евентуално раждане, но исках да чуя и вашите мнения.
Здравей, лека бременност с щастлив финал и на теб Simple Smile
Аз се следя при д-р Мануелян, и първата бременност си следих при нея докато не излезе в болничен че и тя беше бременна тогава. Много ми харесва, миналото лято ходих на профилактичен преглед в тогава новия и кабинет и ми се добременя пак след като я посетих Grinning Раждах при д-р Дорийска в Бургасмед. Сега сигурно пак ще е така, живот и здраве, защото не знам д-р Мануелян дали ще се върне до раждането ми в болницата.
До колкото знам през последните две години са наели още един неонатолог и май имат повече акушерки/сестри в Неонатологията, но не съм сигурна, така съм чувала. Доволна бях от раждането, но моето си беше леко и безгрижно тогава, сега се надявам пак да е така. Естествено си е престой в болница, дори и три дни да е, нямах търпение да се прибера у дома. Иначе тогава условията бяха добри, нито луксозно като хотел, нито мизерно, съвсем нормално си беше. Единствено случих на специализант анестезиолог и не се справи с епидуралната упойка, само към това имам забележка, но пък при мен не беше толкова болезнено и без упойката.
Успех!

# 416
  • Мнения: 313
Понеже говорихме за това пусто и желязо, но забравих дали някоя от вас приема Сорбифер Дурулес. От няколко дни имам странни усещания в корема, 1 път диария и не мога да разбера дали е от него, защото си хапвам горе-долу все еднакви неща. Или пък някое мамче с друг вид лекарство под формата на желязо да е имала някакви неразположения. В листовката пише, че е възможно. Май пак ще звъня на Аг-то 😊 Вече се чудя как ми вдига... сигурно много му е писнало от мен вече.

# 417
  • Мнения: 146
dtodorova91, от желязото може да получиш или разстройство или да те запече Sad При мен май по-скоро първото се прояви като ми вдигнаха дозата на желязото. Но беше за 1-2 дни и премина.

# 418
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Аз само за втория ефект съм чувала, та поради тази причина за сега съм на едни сашета с вода с високо съдържание на желязо, че не ми е уж драматично нисък хемоглобина и ще видим дали тъй и с храна ще го дигнем и задържим.

# 419
  • Мнения: 313
dtodorova91, от желязото може да получиш или разстройство или да те запече Sad При мен май по-скоро първото се прояви като ми вдигнаха дозата на желязото. Но беше за 1-2 дни и премина.

Само 1 път имах, затова се зачудих дали е от тях или вирус, но явно от хапчетата защото ако съм лепнала нещо няма да излизам от wc. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт