домашно квасено или купено?

  • 6 749
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
домашно мляко не ми харесва да давам- много е маслено, да не говорим за съмнителния контрол и начин на отглеждане на животните от някои недобросъвестни хора.

# 31
  • Мнения: 781
Купеното. Домашното, освен че не се знае произхода или ако се знае не се изследва редовно,  е и доста маслено. 

# 32
  • Мнения: 5 577
Купенко

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега пак прочетох от въпросната книга, за левкемията става въпрос, но няма страшно ако млякото е пастьоризирано, значи пък  вареното е съвсем безопасно......
За яйцата също- там друг вирус, причиняващ рак и затова пак задължително варени или топлинно  обработени, вируса умира при високи Т

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И домашно, и купено (като няма от първото)...

# 35
  • Мнения: 6 472
Аз в общи линии съм на мнението на Сикрет.
На киселото мляко са му полезни лактобацилите. При купешките млека нещо тази бактерия почна да се среща в твърде малки количества, за да не им прокисва и да има по- голяма трайност.
Предпочитам домашното мляко, но при някои съществени условия: 1. Млякото е козе и козите ги отглежда свекърва ми Hug 2. Понеже от въпросните кози основно се препитават 3 хлапета, а от скоро и бебата се включи, задлъжително и животните и млякото се тизследват периодично.
От бабите на пазара мляко не бих квасила и давала на децата си, т.е ако горните две условия не бяха налични, щях да си давам купешко мляко.

# 36
  • Мнения: 655
От както започнах  да давам кисело мляко , малкия е все на домашно приготвено.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Давам купешко, а и подквасено мляко. Малкия обаче много не обича кисело мляко и си пие все още Friso-то.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 298
Интересно ми е едно време като са давали само квасено кисело мляко хората как ли са оцеляли newsm78
На мене пък ми е интересно като сравняваш с едно време защо не сравняваш по повече критерии, и защо не правиш разлика между оцеляването на хората (като вид) и % на оцелелите хора...

По темата: нито кисело, нито прясно, нито каквито и да било животински продукти домашни не давам на детето, защото няма как да съм сигурна във ветеринарния контрол.
Кисело съм квасила от купешко прясно; предимството му е, че няма "подобрители", типични за купешките кисели млека, но нямам време ежедневно да го правя и караме на купешки.

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:15 от nati_nat

# 39
  • Мнения: 742
ние не яден кисело мляко но ако го проядем ще е купешко Peace

# 40
  • Мнения: 4 392
Интересно ми е едно време като са давали само квасено кисело мляко хората как ли са оцеляли newsm78
На мене пък ми е интересно като сравняваш с едно време защо не сравняваш по повече критерии, и защо не правиш разлика между оцеляването на хората (като вид) и % на оцелелите хора...

По темата: нито кисело, нито прясно, нито каквито и да било животински продукти домашни не давам на детето, защото няма как да съм сигурна във ветеринарния контрол.


 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт