Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 52 698
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 327
Лимонче колко ти е хемоглобина .Аз почнах с 145 ,после стана 115 и сега в края на месеца се очертава нова кръвна картина .Започнала съм яко с цвеклото дано не се наложи да пия нещо.

# 736
  • Мнения: 9 196
Така е най-разумно наистина. Искаше ми се да го почна още днес ,че хемоглобина ми продължава да пада. Нито сок от цвекло ,нито билкова кръв ми помагат. Но ще изчакам до утре.

Ами може да ти помогне желязото. Аз гледам, че жените с MTHFR се вманиачават на тема метилирани форми и отказват да пият комбинирани витамини, а от сингълите взимат само фолиева и Б12, но то си трябва всичко през бременността.

# 737
  • Мнения: 6 622
Shannel, сега ми е 110,а преди б. беше супер. Правя си сок от цвекло всеки ден ,но явно не е достатъчно. Изследвах желязо и се оказа много ниско. На всичкото отгоре и белтъка ми е нисък. За сега бебка расте много добре ,но с времето и потребностите и се увеличават. Так ме е яд ,че допуснах да се стигне до такъв дефицит. Надявам се да наваксам преди да и се отрази.
Salsisha, така се препоръчва ,незнам дали е основателно ,но гледам да изпълнявам. Не ми се рискува с нищо точно сега. На следващия ми преглед септември ще попитам за комбинирани витамини с метилираните форми. За сега вземам б12,Вит д, омега 3 ,фк и тези дни ще започна желязо и протеин.

# 738
  • Мнения: 9 196
Аз си взимах и комбинирани и метилирани, протеин задължително при мен също, също съм с мутация на фолиевата, но ми е ясно, че няма как само на метил фолат и б12 да карам, трябва и другите неща. Комбинирани взимах Прегнакеър макс - там фолиевата е метил, Б12 не е, но него го взимах допълнително.

# 739
  • Мнения: 6 622
Ще разгледам за варианти и ще ги предложа на док на следващия преглед.
Но се чудя наистина дали да не си взема капките на малтофер. На един производител са и ще си докарам същата доза желязо без ФК , която си взимам отделно. Освен това пише ,че са щадящи за стомаха,а на мен желязото предишната ми б. никак не ми понесе. Сега тъкмо започнах да се храня по-нормално не искам пак да си раздразня стомана. И без това свалих 4 кг от началото.

Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 15:01 от _limonche_

# 740
  • София
  • Мнения: 3 715
Лимонче, аз съм на сироп Малтофер, той също е без фолиева киселина и за сега нямам проблем с него. Ако искаш питай си лекаря и за него, даже е приятно сладък на вкус и не ти лепне по зъбите като хапчетата.

# 741
  • Мнения: 6 622
Благодаря,ще звънна да питам утре.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт