как приспивате малките си бебчета?

  • 2 335
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
хмммм newsm78 майчета как приспивате бебечетата си? люшкате ли ги,пеете ли им и изобщо какви техники прилагате за да заспи едно вече ставащо любопитно бебешоче. моята радост е вече на месец и половина и като се ококори вечер...та всеки път измисляме различни начини за приспиване....татко й онзи ден даже и изнесе соло концерт на китара за да заспи,проработи,но на следващата вечер трябваше да е нещо друго....

# 1
  • Мнения: 2 220
На тази възраст го приспивах само и единствено с кърмене. Действаше безотказно  Laughing. После започнах само с милване по главичката и така заспива и до сега.

# 2
  • софия
  • Мнения: 495
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace

# 3
  • Мнения: 7 474
Слагам в леглото и излизам. Имаше период в който и пусках музикалната играчка над леглото и като се завърти 5-6 пъти тя заспиваше, явно и се завиваше свят да я гледа  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 2 883
Ние точно по тази причина изместихме къпането. И сега си играем и правим гимнастика, докато доиде време за баня-м/у 10-10.30 и той е много изтощен, после топлато ваничка, масажче и папу и нункаме цяла нощ Hug

Трябва да го пробваш всякак, за да му намериш цаката!
Успех и сладки сънища Peace

# 5
  • Мнения: 5 391
Слагам в леглото и излизам.
Peace и ние така

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Като беше на вашата възраст - с люлеене на ръце и пеене само на една и съща песен. Сега вече заспива в количката. Вечер преди лягане - пие АМ и така заспива.  Peace

# 7
  • Мнения: 585
Най-добре е да научиш бебо отсега да заспива сам/а, защото сега е лекичко и можеш да го разнасяш насам натам, ама чакай да стане 7-8 килца да видиш тогава.
А бебетата като са съвсем малки са най-лесни на обучаване.
 Не си изпускай шанса, че ще се видиш в чудо после.
Успех

# 8
  • София
  • Мнения: 6 166
Furror, опитай се докато детенцето ти е още малко да не го учиш да заспива така. Аз направих тази грешка и сега синът ми на една годинка не иска да заспива сам - трябва да е на ръце и да му пея. И нямам идея как да го отуча защото разбира и е кошмар, когато опитам да го оставя да си поплаче.

# 9
  • Мнения: 600
слагам в леглото, целувам по челото, казвам 'лека нощ, обичам те най-много' и излизам. заспива безотказно. а в парка я приспивам с 'тъмно' - мятам й отгоре тънко одеалце, защото обича да спи на тъмно и се отрязва на секундата.

# 10
  • Мнения: 202
Гушвам я,пея и една и съща песен всяка вечер,откатко се е родила,след това я целувам,казвам и лека нощ и я слагам в кревачето,навивам музикалната играчка и излизам.

# 11
  • Мнения: 6 164
Сам в леглото с биберон в устата. Ако мрънка и не иска да заспи, потупвам леко по гръбчето или му галкам веждичката и затваря очички. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 426
Откакто стана на 9мес.- в леглото с млякото и излизам.Никога не съм я приспивал, даже и като малка.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ама какво приспиване... Не съм правила такива неща.
Бебето след нахранване си лежи в леглото, гледа си играчките и заспива, когато му се спи.
Ако плаче, го гушкам и търся причините за плача, и като се успокои - пак в леглото.
Нито съм риспивала на ръце, нито с пеене, нито с нищо.
Я си представете, че не ви се спи и някой ви пее нещо, дето не ви се слуша, ще заспите ли?

Според мен този вид приспиване по-късно се превръща в наказание - когато 10-12 килограмовото бебе не може да заспи без мама да го носи на ръце и да пее...

Малкият сам си пееше "ъъъъъъъ" по едно време, когато му се спеше, и си заспиваше.
Като стана на около годинка, започна да "гнезди"- играе си със завивката и обиколника, смотае ги в нещо като гнездо и заспива там, или напреки на леглото.
http://community.webshots.com/album/156028832YDnSnW - тук съм снимала "гнезденето" Simple Smile

Сега, на 3 годинки вече, любомото му е да се завива, ляга, завива се и е доволен.

# 14
  • Мнения: 8 917
хмммм newsm78 майчета как приспивате бебечетата си? люшкате ли ги,пеете ли им и изобщо какви техники прилагате за да заспи едно вече ставащо любопитно бебешоче. моята радост е вече на месец и половина и като се ококори вечер...та всеки път измисляме различни начини за приспиване....татко й онзи ден даже и изнесе соло концерт на китара за да заспи,проработи,но на следващата вечер трябваше да е нещо друго....
Не съм я люшкала,не съм пяла и нищо такова...дори когато съм опитвала да го правя тя или се разбужда или сама започва да се люшка Mr. Green голямо маймунче е! Случвало се е да не заспи и до 1 часа - говори й се и се смее, но тогава следва друго - игра, игра и пак игра - назависимо от часа и така докато се умори и заспи Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 555
Слагах го в леглото и излизах, като му пусках музикалната играчка над леглото дая му свири, но през 2 дена сменях мелодията, че бързо му писваше  Mr. Green

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И на нас ни се налагаше всяка вечер да се чудим как да го приспим. Но предимно приспивахме на ръце с песнички.
Докато беше на няколко седмици заспиваше сам, но после започваше рев без да спре докато не го приспи някой, дори е присипвал от рев. Нищо не помогна да го отучим от приспиването и още се приспиваме. Гушваме се в леглото двамата (че вече тежи) и се люшкаме, понякога му пея песнички, иначе започва да бърбори и няма заспиване, а като му запея и млъква и след малко вече е заспал. Друга тактика е да му държим ръчичките докато заспива, че иначе пипа и се разсейва и разбужда още повече. Без да го насилваме разбира се. И сега сам ни търси ръцете за да ги хване и така си заспива.

# 17
  • Мнения: 2 069
Люшкам и пея само, когато е болна. Спи сама в стая, заспива безотказно след баня без допълнителна помощ.

# 18
  • Мнения: 2 381
Паолина заспива на гърда, а след къпане понякога и сама.Оставям я в леглото и си заспива.

# 19
Слагам в леглото и излизам. Имаше период в който и пусках музикалната играчка над леглото и като се завърти 5-6 пъти тя заспиваше, явно и се завиваше свят да я гледа  Mr. Green
Peace

# 20
  • Мнения: 1 448
Ляга, давам му бибата и го тупам по дупето, ми това е  Hug

# 21
  • Мнения: 3 929
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace
И пеене - задължително!

# 22
  • Мнения: 184
Ама какво приспиване... Не съм правила такива неща.
Бебето след нахранване си лежи в леглото, гледа си играчките и заспива, когато му се спи.
Ако плаче, го гушкам и търся причините за плача, и като се успокои - пак в леглото.
Нито съм риспивала на ръце, нито с пеене, нито с нищо.
Я си представете, че не ви се спи и някой ви пее нещо, дето не ви се слуша, ще заспите ли?

Според мен този вид приспиване по-късно се превръща в наказание - когато 10-12 килограмовото бебе не може да заспи без мама да го носи на ръце и да пее...

Малкият сам си пееше "ъъъъъъъ" по едно време, когато му се спеше, и си заспиваше.
Като стана на около годинка, започна да "гнезди"- играе си със завивката и обиколника, смотае ги в нещо като гнездо и заспива там, или напреки на леглото.
http://community.webshots.com/album/156028832YDnSnW - тук съм снимала "гнезденето" Simple Smile

Сега, на 3 годинки вече, любомото му е да се завива, ляга, завива се и е доволен.
снимките са много интересни и забавни
Истината е че всичко е до навик, ако иска майката бебенцето да заспи самичко то трябва да се научи, а това изисква и доста усилия и нерви и на двамата.Синът ми заспиваше първо със шише, след 10тия месец с приказки, и едва от месец самичък в стаята си(сега е на почти 3год) Разбира се, това е постижение за нас, и е ми е коствало доста усилия докато го науча така, но мисля че можех и по рано така да го науча, просто трябваше да съм по настоятелна.

# 23
  • Мнения: 48
с каката нямахме проблеми с приспиването - самичка си заспиваше, но с малката съм минала през най-различни варианти - с приспиване на ръце, с люшкане на възглавницата с шише с мляко или вода, с песни, с музикални играчки и такива подобни, но постепенно отмина всичко. Сега всеки си ляга в леглото и заспива. Разказвам им приказки, но не винаги успявам когато и аз едва гледам. Мисля, че всичко си идва на място като поотраснат децата. Единствено съм избягвала да ги вземам в нашето легло - трудно се отвиква.
И успех и спокойствие! Joy

# 24
  • Мнения: 2 271
точно на възрастта на твоето бебче започнах да уча Вероника да си спи в леглото.Стано много бързо.Може би за 2-3дни.Когато са по-малки лесно се научават.С нарастването на възрастта разбират повече и става много трудно,да не кажа и невъзможно.Спи на тъмно и въобще не плаче.През деня също си заспива сама.Слагам я в леглото и знае за какво става въпрос.Лапа палеца(единствения ни порок,с който ще си боря здраво) веднага и се обръща настрани.
Имам познати квартални мами,чиито деца заспиват само на гърда.Видяли са се в чудо,когато децата вече са на годинка,годинка и нещо.

# 25
  • Мнения: 3 089
снимките са страхотни. за съжаление, ние сме мнооого далече от такова постижение.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 819
Слагам го в леглото и му пускам музикална играчка докато заспи.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В повечето случаи заспива сама в кошарката,но е имало и период с люлеена в кошчето или с хранене.

# 28
  • Мнения: 1 272
Ако не е заспала докато я кърмя, пускам й музикална играчка, гася лампите и я оставям сама.

# 29
  • Мнения: 2 040
Отначало с муз. играчка, слагам в леглото и излизах.. Имахме и период на ръце та се люшкахме и пеех ... Сега слагам на спалнята и излизам ... (не иска да спи в креватчето си)

# 30
  • Мнения: 1 860
 Така като чета май само аз съм пробвала по-нетрадиционни методи. Когато беше съвсем малко бебче (като твоето сега) съм му пускала чум от прахосмукачка, епилатор дори съм го слагала пред пералнята. Когато бебчетата са много малки лесно се успокояват от еднообразен шум. Имам един диск на "Памперс" със записи на вълни, центруфуга и удари на сърцето. Действаше безотказно може би до към 3-4 месеца. След това започна сам да заспива с музикалната играчка, а сега или слуша музика (Марая Кери го-приспива на 100%) или го нося на ръце и му пея, когато е изнервен и трябва да го успокоя. От първия ден до сега спим на лека светлина, обикновено телевизор.

# 31
  • Мнения: 601
Мина през различни периоди, до скоро си заспиваше сам. Но откакто започна да се изправя в леглото му държа ръчичките докато заспи. Вечер заспива с шишето обикновенно. Ирен си заспива самичка от бебе, но тя е с много по-различен темперамент.

# 32
  • Мнения: 3 760
На тази възраст го приспивах само и единствено с кърмене. Действаше безотказно  Laughing. ...
И аз така!

# 33
  • Мнения: 522
На тази възраст го приспивах само и единствено с кърмене. Действаше безотказно  Laughing. После започнах само с милване по главичката и така заспива и до сега.
PeaceИ аз или му пусках музикалната въртележка и така...

# 34
  • Мнения: 2 910
И при нас на тази възраст тя се приспиваше с млякото. Иначе я слагам я в леглото и излизам от стаята и след като си поиграе малко си заспива сама.

# 35
  • Мнения: 265
Не сме се приспивали. От 5 месечен спи в отделна стая. Целувка, "Мама много те обича, лека нощ" и това е, излизам си от стаята и до 10 мин. вече нанкаме. Сега когато го слагам да спи неразрешава на никой да легне в неговата стая.  Naughty

# 36
  • София
  • Мнения: 4 146
В момента се приспиваме с кърмене или с потупване по дупето, като е легнал на корема ми. Ужасявам се, че като порасне ще трябва да го приспиваме ние, а не той да си заспива сам. Но как да го накарам да заспи сам сега? Като го оставя в креватчето започва да реве, да се напъва, да се дере. След 5 мин го вдигам и той се успива в ръцете ми.

# 37
  • Мнения: 748
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace
и с песнички  Grinning разбира се, не я карам да спи ако не й се спи.

напоследък все по-често си заспива сама, без да съм се опитвала да я уча по някакъв начин. сигурно й е омръзнало да й пея и да я нося  Joy

# 38
  • Мнения: 1 860
В момента се приспиваме с кърмене или с потупване по дупето, като е легнал на корема ми. Ужасявам се, че като порасне ще трябва да го приспиваме ние, а не той да си заспива сам. Но как да го накарам да заспи сам сега? Като го оставя в креватчето започва да реве, да се напъва, да се дере. След 5 мин го вдигам и той се успива в ръцете ми.
Не няма според мен да ви се налага. То е бебче на 1 месец, до скоро се е гушило в мама близо до сърцето. Миризмата ти го успокоява за това няма място да се притесняваш. Габриел заспиваше на мен редовно докато го кърмех, а като беше на един месец заспиваше само докато е на гърдите ми по корем. Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 317
В началото заспиваше на гърдата. Когато имаше колики спеше отгоре ми по коремче. Сега го слагам в кошарата и излизам.  Peace

# 40
  • Мнения: 2 556
Гледам, че повечето ги слагате в креватчетата и излизате... Явно моите деца и двете са капризни за спане. Баткото винаги сме го приспивали, докъм 3 годинки, е, когато беше голям, с книжка, четене и т.н. Но никога не е оставян да заспива сам. Абсурд, той би си изревал душата, а аз чак такова "възпитание" не мога да наложа.

Кари е същата работа - като малко бебче до 3 месеца заспиваше както я кърмех и беше лесно. Сега е чудо - ако я оставя в креватчето, когато е наближило време за спане, реве неистово. Голямо чудо е нашето приспиване. Не че не ми се иска да я сложа в кревата и да изляза, но за нас е mission impossible просто.

# 41
  • Мнения: 4 621
По същия начин бяхме и сме и ние Peace

# 42
  • Мнения: 3 205
Не приспивам въобще. По време на кърменето в десет той си заспива, слагам го в леглото и ако случайно се събуди, не му говоря, ходя тихо и гледам да не забелязва, че съм в стаята. Обикновено той си лежи кротко и след известно време заспива сам. През деня също не приспивам, той сам си играе в кошарата и по някое време виждам, че си е заспал.

# 43
  • Мнения: 649
в началото с кърмене се приспиваше, а от как спрях да го кърмя си пие АМ, чета му приказка, гушкаме се още 5 мин, слагам го в леглото с бибата и излизам... той се върти малко, понякога сам си пее " ъъъъ" и заспива   smile3524  вечер ако се събуди, го милвам по главичката, давам му мечо и бибата... и си заспива (пу-пу-пу)

# 44
  • Мнения: 2 609
С кърмене най-често, понякога люшках и пеех.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace
И ние така.Сега вече не се кърмим и се приспиваме с млякото на ръце Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 351
 Баня и после цица Laughing.

# 47
  • Мнения: 670
Сама заспиваше в ръцете ми докато я кърмя, или я оставям сама да се приспива в кошарата.

# 48
  • Мнения: 559
Все още се приспиваме само с цици breastfeeding

# 49
  • Мнения: 574
Най-добре е да научиш бебо отсега да заспива сам/а, защото сега е лекичко и можеш да го разнасяш насам натам, ама чакай да стане 7-8 килца да видиш тогава.
А бебетата като са съвсем малки са най-лесни на обучаване.
 Не си изпускай шанса, че ще се видиш в чудо после.
Успех

 newsm10

# 50
  • Мнения: 468
Ама какво приспиване... Не съм правила такива неща.
Бебето след нахранване си лежи в леглото, гледа си играчките и заспива, когато му се спи.
Ако плаче, го гушкам и търся причините за плача, и като се успокои - пак в леглото.
Нито съм риспивала на ръце, нито с пеене, нито с нищо.
Я си представете, че не ви се спи и някой ви пее нещо, дето не ви се слуша, ще заспите ли?

Според мен този вид приспиване по-късно се превръща в наказание - когато 10-12 килограмовото бебе не може да заспи без мама да го носи на ръце и да пее...

Малкият сам си пееше "ъъъъъъъ" по едно време, когато му се спеше, и си заспиваше.
Като стана на около годинка, започна да "гнезди"- играе си със завивката и обиколника, смотае ги в нещо като гнездо и заспива там, или напреки на леглото.
http://community.webshots.com/album/156028832YDnSnW - тук съм снимала "гнезденето" Simple Smile

Сега, на 3 годинки вече, любомото му е да се завива, ляга, завива се и е доволен.
  201uu

# 51
  • Мнения: 4 399
Ох, това ми е болна тема и аз мислех да пускам същата тема. Нашата беба е много трудна на заспиване. В единични случаи е заспивала сама. И през деня е малко по-лесно, заспива някак си по-бързо. Но всяка вечер преживяваме малък кошмар като стане време за лягане. Случвало ни се е да я приспиваме и по час-час и половина. Носим я, друсаме я, ходим (не позволява да седим), аз и пея, баща и прилага други техники. През това време тя пищи и се мята из ръцете ни до такава степен, че понякога ме е страх че ще я изпусна. Абе страшна работа. Накрая заспива от изтощение. Много е неприятно и вече с мъжа ми гледаме вечер със страх към часовника...

# 52
  • Мнения: 1 930
Обикновено заспива на гърдата ми, но има случаи на бодърстване и тогава се гушкаме, потупвам по дупето и така заспива.

# 53
  • Мнения: 6 390
На тази възраст приспивах само и единствено с кърмене. Peace

# 54
  • Мнения: 56
ние заспиваме много трудно. пробвах се да го оставям в леглото и да излизам, но следва неистов рев. като се върна в стаята при него го намирам изправен в леглото, с протегната ръчичка, потен от рев.
абе, прилича на "хлапето" на чарли чаплин"- тъжна картинка. опитах да съм твърда, но ми е жал за детенцето. лошото е, че ако стоя при него той иска да си играеме и може да не заспи и два часа.
аз отново излизам и така се вътим в омагясан кръг, докато не се омаломощи.

# 55
  • Мнения: 2 885
Никога не съм носила на ръце, не съм пускала музикална играчка, нито съм пяла.
Баня  newsm37, мляко  Misc Baby Bottle, лека нощ  smile3522, изгасям лампата и затварям вратата от другата страна и се "пльоскам" пред ПЦ-то atwork.
Имам позната мама с плексит от приспиване на момиче на 3-годишна възраст и с страшни болки в ръцете.

# 56
  • Мнения: 2 849
Ако няма болка и е спокоен си заспива сам , само поглежда дали има някой около него ,ако е кисел и плачка се гушваме на ръце за малко без песни и танци и заспива . Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 2 614
На тази възраст го приспивах само и единствено с кърмене. Действаше безотказно  Laughing. ...

И аз така и до сега, а за по-нанатък няма мидея как ще става приспиването....

# 58
  • Мнения: 327
Ние се приспивахме на ръце, люшкайки го. После упявах да го приспа само ако АЗ съм права и го люшкам на ръце, после искаше и АЗ да съм права и ТОЙ да е прав в ръцете ми, седнех ли аз а той - легнал, АБСУРД!!! А вече доста си понатежава. Моя съвет е да се учите да спите в леглото сами, че после вече имат претенции Wink От няколко дена обаче вече заспиваме и двамата легнали в леглото. Така че и да не стане сега - има надежда Wink

# 59
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
първите три месеца заспиваше на ръце,но и беше простено защото имаше много силни колики милото.после се научи сама да си заспива/с палец в муцката/.сега от няколко дена сазпива пак на ръце защото е болничка и много плаче.да се надявам че после няма да и стане навик,че си е доста тежичка. Cry

# 60
  • Мнения: 1 938
Кърмене или люляне в кошчето.

# 61
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Кърмене, след което в кревата с бибата и милване по главичката! За сега действа - ще видим за напред!

# 62
  • Мнения: 1 097
с кърмене се приспива. Или легнал на гърдите ми, докато аз съм в нета  Twisted Evil
Ама той сега е на 2 седмици, после ще го уча в креватчето...

# 63
  • Мнения: 1 111
Аз до 6 мес. го приспивах като го носех на ръце, след това през деня в количката, а вечер сам в кошарата.Сега вече и денем и вечер заспива сам в леглото си, завива се през глава с чаршафчето и така заспива. Grinning

# 64
  • Петрич
  • Мнения: 321
Най-успешно с разходка.Може и в количката,може и в колата,но да е навън.Иначе в къщи си ползвам кошче,което се люлее,пускам Мадона,давам мляко и ако имам късмет заспива.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние също се приспивахме с кърмене или с носене на ръце Peace
И ние бяхме така

# 66
  • Мнения: 64
 И при нас приспиването си е проблем. До 4-5 месец заспивахме на ръце. То песни, разходки, люлеене и т.н. Бяхме се побъркали. Дойдеше ли вечер започвах да се страхувам как ще мине и тази вечер. След това и досега, докато я кърмя. Вече не се притеснявам. Тя и се изморява по-бързо.Не мога да си представя да заспи сама, но се надявам, че и този ден ще дойде.  Praynig Навън заспива в количката, но често и в ръцете ми и след това я слагам в количката.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 431
С баткото беше един голяяяяяям кошмар, на ръце тичайки в стаята, навън по същия начин, не искаше да лежи в количката, после го научих друскайки го на леглото и пеейки за "бързо тича влака...." /бяхме на гости за 3-4 месеца на мама/, ама като в Сф нямаме пружини newsm78 питате ли ме как се друскам на матрак? После със сокове или вода докато заспи, изпивал е по 2-3 шишета, а като тръгна на детска градина /2 г. и 9 мес/ му носех шишето с бибероната. В градината го отучиха от този навик, да са живи и здрави госпожите  Hug, отгоре на всичко вечер като го приспиш се събужда на 40-тата минута и започва неистов рев,  това всяка една божа вечер... до към 2,5-3 години. Twisted Evil
Сега малката я оставам в креватчето, плаче, но заспива и като се събуди ми се смее, значи не помни, че не съм я взела докато е плакала Mr. Green, а вечер лягаме двете на кревата, давам цица и така заспива.
Стана малко дълго, но ако ще се възпитавате, сега е момента и бъди твърда, успех! Hug

# 68
  • Мнения: 28
Баткото никога не сме го приспивали,даже имаше период,в който го чакахме да заспи,за да си легнем-не ни искаше в стаята.Слагахме го в леглото,целувки за лека нощ и излизаме,но винаги с мечето си спеше.Сега с малкия е пак същото-и той си има мече и му го даваме в кошарата/батко му го научи така,а и на нас ни е по-лесно/.Обикновено заспива за 5-10 минути,но се е случвало и за 20-тина да заспи понякога.

# 69
  • Мнения: 3 886
оставям ги и двамата гаса лампата и готовко ако искат  да заспиват .не съм имала проблеми  bath1 breastfeedingпосле баткото eat  grinning012после и двамата smile3524 smile3524после аз към таткото  gydi gydiи след което ние двамата kiss kiss luvbed smile3521 newsm48 newsm53

# 70
  • Мнения: 680
в началото на ръце а към 4мес. сам започна сам в кошарата да се приспива!

# 71
  • Мнения: 29
Слагам в леглото и излизам. Имаше период в който и пусках музикалната играчка над леглото и като се завърти 5-6 пъти тя заспиваше, явно и се завиваше свят да я гледа  Mr. Green

абе хора, вие говорите за революция!!!
това при нас действаше само първите 3-4 месеца, но после светът стана толкова интересен. Wink
ако я сложа в леглото и излезна, ще постигна само ужасен рев и тотално изнервяне. сега лягам с нея на леглото и се правя на заспала и тя се върти, върти и заспива... а ако аз заспя аз преди нея- толкова по-добре за мен, т.к. не е лесно да се правиш на заспал в тъмното когато си много изморен! Wink

п.с. сега е на година и половина и вече от година не ми е заспивала в количката от страх да не изпусне нещо много важно, което може евентуално да се случи около нея.

# 72
  • Мнения: 1 117
Не се е налагало да преспивам детенце. След къпане и кърмене, го оставях в кошарата и той сам си заспиваше.Дори и не съм стояла при него . Но когато поотрасна се почна разказването на приказки , гушкане , разтриване ит.н Simple Smile

# 73
  • Мнения: 6 472
Като съвсем мъничко, заспиваше при кърмене. После порасна малко и вече не искаше. Оставях я в креватчето и включвах сешуара Mr. Green Полюшвах, слагах си ръчичката на бузката и т.н. После искаше просто да има някой в стаята, а от доста време насам я слагам и просто си излизам от стаята Mr. Green

# 74
  • Мнения: 678
Банята,млякото и айде в кошарата с кърпичка в ръце.Заспива на секундата.

# 75
  • Мнения: 4 806
в различни периоди - различни начини на приспиване

имало е такива, в които я люлеехме в шезлонга, а после пренасяне в леглото (с риск от събуждане);
имало е такива, в които сама заспива
понякога с мизукалната играчка
понякога с детски песнички от уредбата
понякога с игра посред нощ
напоследък се гушва при баба за 10-15 минути, гледа телевизия, и като е готова за сън се обажда...не че одобрявам последното

# 76
  • Мнения: 5 299
Не съм я преспивала на ръце. След банята тя си знаеше, че следва млякото, и още докато си го доизяждаше - откъртваше. Сега е малко по-зор, сама не иска да заспива. До скоро си заспиваше сама в леглото със шишето.

# 77
  • Мнения: 1 108
Слагам го в леглото,целувам го з алека нощ и излизам. Имаше период, в който му пусках музикалната играчка над леглото.

# 78
  • Мнения: 1 559
   С кърмене - ефикасен и безотказен метод Mr. Green Като беше по-мъничък съм го разнасяла в кенгуру/слинг и много се успокояваше. Но кърменето винаги действа Grinning

# 79
  • Мнения: 601
  кърмене и после люлеене в шезлонга Peace

# 80
  • Мнения: 509
Никога не сам я приспивала.Нито като бебе,нито и сега вече като малко по-голяма.След нашите си ритуали за лека нощ излизам от нейната стая и си я оставям да заспва сама.

Общи условия

Активация на акаунт