Ставате ли прави при сирените на 2 юни?

  • 4 440
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Да, ставам. И за поредна година се чудя защо навън почти никой не спря. Confused

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На обществени места- задължително, вкъщи- не. Съвсем сама съм, говорех по телефона като пуснаха сирените.

# 17
  • Мнения: 899
Станахме всички в офиса. Най-тъпото е, че по време на сирените звънна един колега, шефа каза да му вдигна, аз му се скарах, а той ми каза да си гледам работата...Аз пък му тряснах телефона. Келеш. Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 181
ставам, даже в къщи самичка си постоях права.

# 19
  • Мнения: 46 511
Ставам.

# 20
  • Мнения: 1 040
Да, винаги. А днес взех и бебето на ръце Grinning

# 21
  • Мнения: 463
Винаги !

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз винаги ставам права! Навън, вкъщи, все едно! Дори се замислям за старите времена... за борбите и кипежите, за саможертвите... иначе ще ми е тъпо, признавам си! Винаги ми се иска ВСИЧКИ българи да го спазваме това с уважение, така ще уча и Алекс... той спеше одеве, затова не го вдигнах прав, още спи де! не, че би разбрал нещо отсега, въпросът е принципен. Има нещо красиво и едновременно страшно в този обичай, винаги ме полазват тръпки като чуя сирените и вътрешно съм благодарна, че няма война, че е мирно време, че е само "наужким"...

# 23
  • София
  • Мнения: 61
Днес в 12 часа си бях сам в къщи и си обядвах сладко-сладко... Но си спомням миналата година когато бях на празника на един мой приятел в училището му - Строителния техникум Христо Ботев. Та тогава когато започнаха сирените и всичко спря и замлъкна, беше гробна тишина... Когато погледнах към бул. България и нито една кола не се движеше, светофарите светеха зелено, но нито една кола не се движеше (естествено имаше и селяни дето се правеха на тарикати), беше много красиво, все едно времето беше спряло. В тези 3 мин. всичко беше замръзнало. Просто прекрасно! Тази година не отидохме до строителния, защото времето беше лошо...

# 24
  • Мнения: 755
Ставам естествено !!! Въпрос на възпитание и уважение е.... newsm78 Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз си стърчах права в офиса. Стоях до прозореца, щото ми беше любопитно навън дали хората се спират. Стана ми приятно като вудях, че всичко се закроти навън, дори и колите спряха.

# 26
  • Мнения: 2 212
Днеска се събудих в 12 без 10  Crazy и още се осъзнавах като сирените ме хванаха на терасата - останах там права до края им, но станах пак свидетел на простотията българска - хора, коли...всички са оглушали....за собствената си история   Tired Peace

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Mен сирените ме събудиха. Чак се стреснах и бях много ядосана съответно!  Close
Но по принцип ДА ставам права  Peace

# 28
  • Мнения: 636
Аз си бях вкъщи. Не станах права, но стоях неподвижно, докато виеше сирената. Не знам дали се брои, но така отдадох почит.
Аетера, гледам ,че си от Ямбол, родният ми град. Как е там?

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
не, защото се бях унесла в работа и не чух сирените  Sad

Общи условия

Активация на акаунт