????? за захранването

  • 568
  • 6
  •   1
Отговори
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Привет!

Още ни е рано за захранване, обаче от януари тръгвам на работа и искам да си изясня за себе си как ще процедирам, колко време ще ми отнеме и т.н. От 2 дни чета библиотеката и темите ви за захранването и не мога да ви опиша каква каша е в главата ми ooooh!

Такаааа...
Да опиша ситуацията: Бебокът е на 3 месеца вече, кърмен е на поискване, което в нашия случай си е чист режим, защото той си иска на 3 часа, ни повече, ни по-малко Mr. Green с малки изключения . Нощното хранене го отказа сам, при това отдавна, не съм давала вода, нито сокове...Много, ама много ми се изка да отложа захранването максимално, още повече, че веднъж се изрина (май хапнах повечко шоколад Embarassed) и ни лепнаха диагнозата Атопичен дерматит. Случаят не се повтори, но много се тревожа от факта, че януари е крайно допустимият срок да се върна на работа Sad и до тогава трябва да е проял всичко. Тогава Никола ще е на 10 месеца. Майка ми ще гледа детето и разчитам, че ще го храни както аз и кажа...Вече сме подали молба за детска кухня и искам да го подготвя максимално добре за тамошната храна..

...и да започна с въпросите:

 - Колко време е необходимо да се подготви детското стомахче за детската кухня? Кога да започна?

 - Колко пъти на ден яде 10-месечно бебе, предвид факта, че сме почти твърд режим? Колко хранения са с твърда храна и колко с кърма? Какви количества изцедена кърма трябва да складирам?

 - Какви храни да замразя за зимата? Дотук разбрах за тиквички, тиква, зелен фасул, круши, ябълки, сини сливи...какво още?

Имах поне още 10 въпроса ама ги забравих Embarassed

Приемам всякакви идеи...Въобще...ако можете да ми помогнете с конкретен план за действие ще съм благодарна до гроб newsm20 Знам, че за всяко дете е различно, че едно няма да му хареса, друго няма да му понесе, но основното ми притеснение е как да си разчета времето, че да не оплескам нещата след толкова четене  ooooh!

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 13:08 от kalaza

# 1
  • Мнения: 2 220
Ето моят опит. Захраних на 6 месеца, на 10,5 вече сме на кухня. Яде почти всичко (десертите не ги давам, защото са с прясно мляко, супите - по съвсем малко, защото са с яйца). Синът ми яде 5 пъти, но той сам се отбива, така че почти нямаме кърмения или са символични. Ти по детето си ще прецениш колко пъти да го храниш и също така колко хранения да са млечни. До годинката е хубаво детето да поема към 500 гр. мляко (независими какво). Можеш да си складираш кърма, но нали 6 месеца се съхранява в хладилник - започни по-късно, защото ще й мине "срока". Замразявай всички сезонни зеленчуци, особено ако са от проверен източник, те никога няма да са ти излишни. Няма да оплескаш нещата, спокойно. Води се по детето и всичко ще е ОК.  Peace

# 2
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Добре  де, като яде 5 пъти, не даваш десерт и почти не даваш супа, почти нямате кърмения, с какво се храни тези 5 пъти newsm78

Сори за тъпите въпроси Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 220
Призори кърмене, към 9.30 закуска (попара, кус-кус и пр.), към 13.30 - яденето от кухнята, по някое време сок, 16.30 - следобедна закуска (каша, плодово пюре и пр.), малко след това 1-2 лъжички супа, към 21.00 - кисело мляко. Още не знам къде ще вместя супата, когато започна да я давам, защото поне вечерята искам да е напълно млечна. Имам замразена кърма, слагам тук-там, макар че той я усеща и не иска много....

# 4
  • Мнения: 432
Ние се захранихме от 5 и половина месеца. До момента само глутен не сме въвели, защото се изприщи от него, но сирене, жълтък, месо ве4е хапваме.

Нашият режим е следният:
Сутрин(около Sunglasses  -каша от просо, киноа... с масло и сирене;
            (около 10)-изцеден сок или пресен плод-колкото поеме;
Обед-супа(около 50мл)+Месно /зелен4уково пюре(около 100-150 гр);
Следобед(около 4)- пресен плод или кисел с плод(около 150гр);
Вечер-супа със сирене(около 150мл) или зелен4уково пюре.

Спи 3 пъти на ден, като поне 2 от приспиванията ни е на гърда, Сутрин между 4 и 6 се събуждаме с кърмене, а ве4ер пак така се приспиваме. През деня поне 2-3 пъти се пресеща да су4е, но това е понеже съм и пред погледа, предполагам,4е след като по4не6 работа и не си покрай него, ще се сеща да су4е само сутрин и ве4ер(и евентуално нощем).Не мисля ,4е ще е нужно да съхраняваш големи коли4ества кърма Thinking. От месец ние ве4е си хапваме сирене и според мен си доставя с него достатъ4но мле4ен протеин, дори да не кърмя през деня.  Дотогава ще е проял и мле4ни каши и пюрета.
За кухнята съвет не мога да ти дам, аз предпо4итам да му готвя, понеже знам как и с какви продукти приготвям храната. Понякога му правя пюретата от предната вечер и ги съхранявам в хладилник, това ми се струва по- добра алтернатива от детската кухня.
Замразявай дет, що плод и зелен4ук ти попадне-особено ако са проверени. Зимата круши , ябълки и тиква се намират, но виж кайсии,праскови, череши, червени чушки няма или са нитратни.
Дано да съм помогнала!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Една майка е предоставила много добри записки за захранването. Ако не си го чела, ще те е интересно. Ето ти схемата

# 6
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Една майка е предоставила много добри записки за захранването. Ако не си го чела, ще те е интересно. Ето ти схемата

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт