Как правите пиле с картофи на фурна?

  • 134 573
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Аз го правя така:

Пилето както си е цяло го намазвам хубаво със Пикантина за пиле или скара и съсолио и малко червен пипер.Увивам му края на крачетата,крилцата,на шията и трътката със фолио за да не прегорят и го слагам върху вече нарязаните картофи в тавата.Картофите ги овкусявам пак с пикантина,черен пипер,пилешко бульонче слагам понякога и масло.Заливам с малко водичка 1-2 чаши и пека 1 час.

# 16
  • Мнения: 1 756
запържвам малко лук4ето и картофите с месцето,после булъон,сол 4ервен пипер бира малко и в фурната.Много често слагам в торбички за пе4ен
и чесъм а аако е с пресни масълце и копър пак пресен ставам много вкусни Peace

# 17
  • Мнения: 3 740
Моят начин е още по-мързелив. Слагам олио на дъното на тавата. Нарязвам картофите на резенчета, посолявам ги и ги овалвам в олиото на дъното. Нарязвам пилето на порции, посолявам го и го нареждам върху картофите. Не добавям никаква течност. Завивам тавата с алуминиево фолио. Пече се на 200-220, около 50 мин. Накрая се сваля фолиото и се допича до зачервяване на пилето и завяхване на картофите. Моите бесове го предпочитат пред всички други завързани варианти.

# 18
  • Мнения: 793
Слагам пилето на порции в тавата както и нарязанати на едро картофи и гъби, подправки,  суха супа гъби/може и без нея/ разбита с бира или бяло вино във фурната с фолио и после го махам до зачервяване на пилето и картофите.

# 19
  • Мнения: 953
ТОВА е любимото ядене на мъжо и го готвя доста често. Аз го правя в голям иенски съд с капак. Нарязмам картофите на големи парчета, ако са малки ги оставам цели/така ги харесва повече/, нарязвам пилето на порции слагам и домати от буркан и овалвам месото и картофите с домашна подправка онази която е със солта морковите лука и камбите поръсвам с червен и черен пипер. Вода слагам малко може и вино и пека. Времето за приготвяне преди печене е малко и това ми харесва пък на мен.

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пека в плик за печене. Слагам пилето и повечко картофки, нарязани на кубчета, защото се оказва, че картофите обират винаги овациите. Заливам с прясно мляко с малко водичка и посипвам с едно пакетче гъбена крем супа. Добавям черен пипер. Не соля, защото супата е достатъчно солена. Слагам и малко маргарин Калиакра обикновен или масло. Слагам в плика, дупча го на няколко места с игла и пека във фурната. Става страхотно.

# 21
  • Мнения: 1 117
Предварително сварям за малко пилето, за да му махна пяната .
Нареждам нарязаните картофи в йенска , овкусявам с вегета или пикантина , малко черен пипер и съвсем малко сол /подправките са солени/ ,обърквам добре и отгоре подреждам пилешките порции , слагам малко вода - наполовината на картофите и върху всяко парче месо слагам по малко масло. Захлупвам с капака на йената и пека във фурната .Като е почти готово махам капака , за да може да се позапече.
Бързо и вкусно Simple Smile

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето и моята любима рецепта, ако не искаш може да не пълниш пилето, но така има и ориз и картофки и всеки се взема това което обича!


Пълнено пиле  с ориз и гарнитура от картофи

1 по-голямко пиле 1,300 – 1,500 кг. 1 1/2 ч.ч ориз (по възможност кръгъл) 1 – 2 глави лук 2 с.л. масло 2-3 с. л. стафиди 2-3 с.л. маслини и/или гъбки (може и без) 2-3 с.л. пържени фъстъци 1/2 ч.л. черен пипер джоджен, соев сос, 1-2 с.л. доматено пюре

 
Напътствия:

Запържва се лука в маслото. Добавя се ориза и се пържи докато започне да става прозрачен. Добавят се стафидите, маслините, ядките и подправките без соевият сос. Ако загаря може и малко 1кафена чашка вода или бульон. Сваля се около 5 мин. след прибавянето на подправките. Пилето се измива и се намазва обилно с соевият сос (може и малко сол). Напълва се с приготвената смес и се зашива . Ако остане от плънката оставете я и я сложете около пилето в тавата. Изберете по-голяма и дълбока тава . Намазва се с масло. В средата се слага напълненото пиле а наоколо останалата плънка и обелени сурови картофи нарязани на около 1/2 см. широки филийки и посипани със сол. Може да сложите няколко парченца масло върху картофките, а пилето да "завиете" с бекон.Може да посипете картофите с малко джоджен (ако го обичате). Заливате с вода почети догоре и слагате във фурната на около 200ºС и печете докато пилето се препече а картофите омекнат. Ако водата не е извряла и е още много, може да разтворите 1-2сл брашно в малко вода и да полеете картофите като леко ги разбъркате, за да се получи гъст сос.

 

# 23
  • София
  • Мнения: 35 932
natalyna Това ми хареса и ще го пробвам тези дни. Благодаря ти  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
  Пиле с картофи правя по най-различни начини според настроението ми, но винаги трябва да има сложена подправка - бахар.
 

# 25
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna Това ми хареса и ще го пробвам тези дни. Благодаря ти  bouquet

denis_d, радвам се, че рецептата ти харесва, дано и резултата ти хареса! Heart Eyes Hug Забравих да кажа, че ако обичате по-пикантно, в плънката може да сложиш и малко къри.

# 26
  • Мнения: 878
аз го правя така и става  newsm22 чудо :
пилето сварявам във вода и зехтин .Обелвам и нарязвам картофи ,2 връзки пресен лук ,бира ,1 глава чесън ,червен пипер ,къри ,босилек.Слагам пилето при тези неща и пека .Пробвайте ,няма да съжалявате .  chef  bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз сварявям пилето а на картофите слагам бира

# 28
  • Мнения: 732
Обелените и нарязани картофи нареждам в тавичка заедно с нарязаното пиле. Овкусявам със сол, черен пипер, малко масло, водичка и 1 ч.ч. бира и пека Mr. Green Също така това нещо можеш освен в тавичка и в йена или плик да изпчечеш.
Любима манджичка ни е това Laughing

# 29
  • Мнения: 1 393
аз го правя така и става  newsm22 чудо :
пилето сварявам във вода и зехтин .Обелвам и нарязвам картофи ,2 връзки пресен лук ,бира ,1 глава чесън ,червен пипер ,къри ,босилек.Слагам пилето при тези неща и пека .Пробвайте ,няма да съжалявате .  chef  bouquet

Аз го сготвих по тази рецепта миналата седмица (но без кърито), стана доста вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт