Пубертетът при момчетата - Тема 2

  • 61 913
  • 779
  •   1
Отговори
# 300
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
И ние имахме такъв проблем преди 6 месеца,ходихме на лекар,който каза,че било нормално в пубертета.Изписа Волтарен да мажем сутрин и вечер.Мина му за около месец,Боже как се бях притеснила и аз.Така ,че спокойно.

# 301
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Надявам се че е от хормони!
Сега си вкарах и другата муха в главата за ранен пубертет и гинекомастия Rolling Eyes.

Гледам сте обсъждали поведенчески проблеми - моя младеж е на периоди. Ту не можеш да говориш с него и се сърди и крещи, ту плаче, ту се тръшка... А като му дайде музата става изключително любвеобилен и се гушка Kissing Heart!

# 302
  • Мнения: 2 417
Дари не се филмирай предварително.Нека да го види лекар.Както са написали по напред,нормално е в следствие на хормоните.Силно се надявам да не са тези неща,който си посочила.Майчиното сърце е велико.Revolving Hearts
За поведенческите проблеми не ми се захваща темата,много е деликатно положението у дома.Често се обижда на майтапи,а до скоро се кефеше максимално.

# 303
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
Е сега с тая бучка и болка малко се притесних.Моя някой път ми вика, че го боли едната гърда,но понеже е примерно,когато се боричка с баща си мислех,че може да се е ударил.Като ми го доведат други ден ще го наблюдавам и ако пак се оплаче ще го погледна по-отблизо...

# 304
  • Перник
  • Мнения: 4 863
...
Гледам сте обсъждали поведенчески проблеми - моя младеж е на периоди. Ту не можеш да говориш с него и се сърди и крещи, ту плаче, ту се тръшка... А като му дайде музата става изключително любвеобилен и се гушка Kissing Heart!
Същият случай е и у нас.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да попитам аз, дано не скандализирам някого, кога заговорихте за мастурбация и какво ви подсказа, че е време? Как подхванахте темата и как се прие от пубера?

# 306
  • Мнения: 10 256
Нищо не съм заговаряла аз, не знам и дали ще заговоря. Аз съм консервативна и дори не приемам 4-5 годишни момиченца с лак по ноктите и червило. За приемане не мисля, че моя специално ще го приеме. Какъвто е срамежлив...Още живее в измеренията на плюшени играчки и компютърни игри. Не планувам да го вадя от там за сега. По принцип за какви ли не неща ме пита, ако той тръгне да ме пита ще го пратя при баща му. Ако ли не, ще сметна, че се е информирал/оправил сам.

# 307
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
За маструбация мисля да не повдигам темата. Смятам че той няма да се чувства комфортно. Ако попита, ще му обясня.

# 308
  • Мнения: 11 892
Да попитам аз, дано не скандализирам някого, кога заговорихте за мастурбация и какво ви подсказа, че е време? Как подхванахте темата и как се прие от пубера?

Мисля, че е лично и бих го притеснила, ако заговоря.Всъщност, не зная какво да кажа.

Повече ме притеснява, че той се гнуси от всичко, свързано със секс и пол.Минем покрай някой магазин за бельо, той почва Иууу, гадно! Ама иначе се зазяпва след доста по- големи момичета.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хммм в някоя книжка дали няма да се намери информация. Нямам проблем да обясня, но определено е по-добре да ме попита. Не виждам ни в клин, ни в ръкав да започна разговора.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Повече ме притеснява, че той се гнуси от всичко, свързано със секс и пол.Минем покрай някой магазин за бельо, той почва Иууу, гадно! Ама иначе се зазяпва след доста по- големи момичета.

И моя уж им вика на всичките с досада кифли ама ..... май само си вика, а друго мисли.

# 311
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Онзи ден каза, че иска тротинетка и му обяснявам, че скоро идва есента, после зимата и няма кога да я кара, а другата година вече ще се занимава с гаджета (ще бъде на 13). Той- "Да бе, всички са грозни", а аз- " Те другата година вече ще са ти хубави". А той се замисли и засмя.
За мастурбация не мисля да заговарям. Ако попита ще го пратя при баща му. На нас никой нищо не ни е обяснявал и аз имах усещането, че е нещо неправилно и никой не го прави.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На нас никой нищо не ни е обяснявал и аз имах усещането, че е нещо неправилно и никой не го прави.

Именно.

# 313
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Сега децата са по-отворени, а и със свободен достъп до интернет и не мисля,  че ще останат "ненаучени".

# 314
  • Мнения: 10 256
D S, моя ще стане на 15 тази година и тръшкане да видиш, за нова тротинетка. Че чак от БГ щеше да я мъкне по самолети, че при нас разбираш ли свършили. АБе викам му от мен си станал по-висок, как се виждаш понесъл се на тротинетка с тия дълги мотовили. Голяма караница с тази тротинетка.

Общи условия

Активация на акаунт