ДБМ - Стара Загора - тема 2

  • 12 547
  • 317
  •   1
Отговори
# 300
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
На мен лично ми звучи малко помпозно на места, но като цяло ми харесва.

# 301
  • Мнения: 2 249
моми4ета,имам молба Praynig
подготвям инфо за базара което да се публикува и на сайта за да го виждат всички
ще ви помоля да ми пратиТе Съкратено такова за вашия град-тоест с 3-4 изречения
кога и къде се проведе базара?
какво се продаваше(изброени-а не подробни бройки)
колко пари и за какво са предвидени?
и да ми пуснете 1-2 снимки за да сложим и тях- на мейла ми
marieta_kirova@abv.bg

знам че това ифо го има някъде из темите и се извинявам че ви тормозя ама ще ми е трудно да изчета всичко и да го сглобя,затова ви моля за съдействие Praynig Praynig Praynig
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet

# 302
  • sofia
  • Мнения: 7 477
и аз ще помоля да намерите малко време да даете от4ет от базара защото само вие не сте го направили,вкл.деликатаната финансова страна,което не е редно да се слу4ва newsm78

Годината мина,с4етоводството не 4ака,а нямаме от4етени приходно-разходни документи за 2006г. от Ст.Загора.Моми4ета,не става така,моля ви за разбиране и коректни отношения Praynig

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 23:31 от lavender

# 303
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ордерите са у мен, ще ги изпратя в Понеделник.

# 304
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
моми4ета,имам молба Praynig
подготвям инфо за базара което да се публикува и на сайта за да го виждат всички
ще ви помоля да ми пратиТе Съкратено такова за вашия град-тоест с 3-4 изречения
кога и къде се проведе базара?
какво се продаваше(изброени-а не подробни бройки)
колко пари и за какво са предвидени?
и да ми пуснете 1-2 снимки за да сложим и тях- на мейла ми
marieta_kirova@abv.bg

знам че това ифо го има някъде из темите и се извинявам че ви тормозя ама ще ми е трудно да изчета всичко и да го сглобя,затова ви моля за съдействие Praynig Praynig Praynig
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  bouquet

Исканата информация е вече в пощата ти. Надявам се да съм била изчерпателна.

# 305
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
и аз ще помоля да намерите малко време да даете от4ет от базара защото само вие не сте го направили,вкл.деликатаната финансова страна,което не е редно да се слу4ва newsm78

Годината мина,с4етоводството не 4ака,а нямаме от4етени приходно-разходни документи за 2006г. от Ст.Загора.Моми4ета,не става така,моля ви за разбиране и коректни отношения Praynig
Мога да пратя същият отчет и на теб, само ми дай мейл или го предпочиташ тук?

# 306
  • Мнения: 2 249
получих го-благодаря  bouquet

# 307
  • sofia
  • Мнения: 7 477
на мен не е нужно да ми го пращате,имам го ве4е....

за ПОРЕДЕН ПЪТ ВИ НАПОМНЯМЕ И УМОЛЯВАМЕ ДА ПРАТИТЕ ПАРИТЕ ОТ БАЗАРА В БАНКОВАТА СМЕТКА.Само вие не сте ги пратили и ве4е се питаме какво всъщност се слу4ва с тези пари,събрани от наше име,но неясно къде отишли newsm78
Това са 1000 лева,които все пак са за децата ,а не за нас и трябва да минат през сметката.Казали сме на Лалка,Сладка хапка и аз ли4но на Експрес преди 10 дни.

В понеделник нека парите са преведени Hug

# 308
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Лавендър... Парите, които преведохме по сметката на Фондация "Движение на Българските майки" са всичко, което сме събрали от името на Фондация "Движение на българските майки" на Коледния базар, провел се в град Стара загора и през цялата 2006 година... 196,50 лева... За тази сума имаме приходни ордери... Това е сумата от продадените неща, които вие ни пратихте и за което, съвсем резонно - връщаме сумата... Самата сума е постъпила по банковата сметка на Фондация "Движение на Българските майки" на 29 декември 2006 година, следобяд... Всичко останало, изработено от нас... И продадено от нас... Си е изключително и само за наша сметка... Не виждам защо трябва да минава през сметката на Фондация "Движение на Българските майки"... Просто не е логично...
За какви отчетени приходно-разходни документи за 2006 година става въпрос...?

# 309
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лавендър... Парите, които преведохме по сметката на Фондация "Движение на Българските майки" са всичко, което сме събрали от името на Фондация "Движение на българските майки" на Коледния базар, провел се в град Стара загора и през цялата 2006 година... 196,50 лева... За тази сума имаме приходни ордери... Това е сумата от продадените неща, които вие ни пратихте и за което, съвсем резонно - връщаме сумата... Самата сума е постъпила по банковата сметка на Фондация "Движение на Българските майки" на 29 декември 2006 година, следобяд... Всичко останало, изработено от нас... И продадено от нас... Си е изключително и само за наша сметка... Не виждам защо трябва да минава през сметката на Фондация "Движение на Българските майки"... Просто не е логично...
За какви отчетени приходно-разходни документи за 2006 година става въпрос...?


ок,айде на ново пак да ви обясня логиката,която не знам за кой път пак само на вас ще обясня Hug
ДБМ е със седалище София и една  банкова сметка,през която минават вси4ки постъпления-от Пловдив,Видин,Ст.Загора и Сф.Вси4ки базари са от името на ДБМ ,независимо къде са правни и приходите са за ДБМ ,независимо от градът.И това го знаете много добре ..........
Когато ви пратихме нещата от СФ ги пратихме за вас и вашите домове,а не да ни връщате парите.Изобщо не сме искали вие да ни продавате нещата.И Пловдив имаха базар,но си превдоха събраните 1 500 и ние им ги върнаха за да си пазаруват с тях.Та ,много е проста логиката Експрес -независимо в кой край на Бг се събират парите те се превеждат по сметката и след това се оползотворяват за съответният район.Минават по сметка на ДБМ защото сте били упълномощени да правите базар от името на ДБМ,без зна4ение дали сте в Трън,Торонто или северният полюс..........

И понеже вийдам,4е трудни4ко вдявате (което малко не ми се вярва Wink)пак ви казвам,4е по закон сте длъжни като упълномощени от наше име да вкарате парите в сметката.После ви ги връщаме и помагайте на домовете с тях както прецените.
Е,4акаме  Hugпостъпленията от Ст.Загора   bouquet

# 310
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И понеже вийдам,4е трудни4ко вдявате (което малко не ми се вярва Wink)пак ви казвам,4е по закон сте длъжни като упълномощени от наше име да вкарате парите в сметката.После ви ги връщаме и помагайте на домовете с тях както прецените.
Е,4акаме  Hugпостъпленията от Ст.Загора   bouquet

Аз понеже съм от трудно вдяващите също искам да попитам как ще отчитате пари, за които нямате документи?

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 09:35 от Jade

# 311
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И понеже вийдам,4е трудни4ко вдявате (което малко не ми се вярва Wink)пак ви казвам,4е по закон сте длъжни като упълномощени от наше име да вкарате парите в сметката.После ви ги връщаме и помагайте на домовете с тях както прецените.
Е,4акаме  Hugпостъпленията от Ст.Загора   bouquet

Аз понеже съм от трудно вдяващите също искам да попитам как ще отчитате пари, за които нямате документи?

за което единствено вие носите отговорност защото не сте спазили указанията за работа.Сто пъти се каза да се пишат ордери дори и за един лв.Нещо,което вие не сте направили и сте в нарушение.Сега ще го обсъдим с адвокат и счетоводител и ще ви кажем.Излагате се страшно и така подвеждате всички под отговорностлНямате право да задържате тези пари при вас без документи.

Аз бих попитала-защо и как сте събирали парите,къде са те сега newsm78и на какво основание вие ги зъдържате.Или може би всичко сте планували предварително
за да си съберете пари за какво newsm78
и защо не сте писали ордери newsm78

# 312
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ордери сме писали, точно за 196, 50 лв.
Точно толкова пари има и по сметката ви. Кое не разбирате?

# 313
  • Мнения: 2 249
Ордери сме писали, точно за 196, 50 лв.
Точно толкова пари има и по сметката ви. Кое не разбирате?
МАЙ ВИЕ НЕ РАЗБИРАТЕ
ОБЯСНЯВАМ ТОЧКА ПО ТОЧКА-НЕЩО КОЕТО Е ОБЯСНЕНО КАТО ПРОЦЕДУРА ПРЕДИ НАЧАЛОТО НА БАЗАРА
1.ПРАВИМ БАЗАР В НЯКОЛКО ГРАДА ПОД ИМЕТО НА ФОНДАЦИЯ'ДБМ"
2.ВСИЧКИ ПАРИЧНИ ПОСТЪПЛЕНИЯ ОТ БАЗАРИТЕ СЕ ПРЕВЕЖДАТ ПО СМЕТКАТА НА ДБМ ЗА ДА МИНАТ ПРЕЗ НЕЯ КАТО ОФИЦИАЛНИ ПРИХОДИ И СЛЕД ТОВА СЕ ВРЪЩАТ ПО РАЙОНИ ЗА ДА СЕ ПОЛЗВАТ ЗА ПРЕДВИДЕНИТЕ ЦЕЛИ
3.ЗА ВСИЧКИ ПАРИ ОТ ПРОДАЖБИ СЕ ПИШАТ ОРДЕРИ

# 314
  • Мнения: 6 243
Включвам се малко късно, но все пак и аз искам да кажа две думи.

Не е точно това, че тази уговорка (за превеждането напарите от Базара) е направена и с мен. Тук грешите. По времето, когато се подготвяше базара, аз бях в Холандия и взех участие в подготовката на финалния й етап. За превеждането на парите по сметка на ДБМ разбрах от постинг на Лалка в темата.

Що се отнася до това:

за което единствено вие носите отговорност защото не сте спазили указанията за работа.Сто пъти се каза да се пишат ордери дори и за един лв.Нещо,което вие не сте направили и сте в нарушение.Сега ще го обсъдим с адвокат и счетоводител и ще ви кажем.Излагате се страшно и така подвеждате всички под отговорностлНямате право да задържате тези пари при вас без документи.

Аз бих попитала-защо и как сте събирали парите,къде са те сега newsm78и на какво основание вие ги зъдържате.Или може би всичко сте планували предварително
за да си съберете пари за какво newsm78
и защо не сте писали ордери newsm78

Аз също съм с юридическо образование и не мога да разбера кое налага да превеждаме по сметка на ДБМ пари, които не са фиксирани с касови ордени като приходи на ДБМ?

Парите сме събрали така, както винаги сме събирали досега пари - като дарения от индивидуални лица. Тези пари са се разходвали и ще се разходват за децата от два дома. Досега нито вътре в групата майки, нито някой от дарителите ни е имал проблеми с тази организация.

И още нещо: нищо не сме планирали предварително, защото предварително не разбрахме за този начин на работа с парите. Ако това беше изнесено в темата, а не като ЛС на Лалка, още преди месец щеше да стане ясно, че майките от СЗ не са съгласни с този начин на отчитане на приходите. В темата, касаеща членството в ДБМ, се пише за прозрачност в почти всеки постинг. Твърдя, че по отношение на тази част от организацията на базара, нещата не бяха ясни и прозрачни. Детайлите са били обсъждани като ЛС само с един човек, останалите хора от организацията в СЗ разбраха за тези неща като свършен факт непосредствено преди провеждане на базара...

Но не мисля, че има смисъл сега да продължаваме с размяната на реплики. Това са фактите.

Общи условия

Активация на акаунт