Работа и татуировки

  • 22 008
  • 241
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте.
Уча английска филология и искам да се реализирам като учителка, но напоследък ме мъчи един въпрос. Ще ми пречат ли татуировките? Да, знам че на много места не те одобряват, но точно за тази работа не знам и не намирам нищо в интернет. Имам само една татуировка, мъничка е на ръката около 5,6см  ( стрела ). Но за по напред искам да си направя още не големи, а пак мънички не съм уточнила къде и какво просто знам, че не искам да са големи. Та това ме тревожи и живот и здраве надявам се ако завърша да успея да си намеря работа, но не знам дали това би ми изиграло лоша шега. Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 784
Имам дете в училищна възраст и би ми направили много лошо впечатление учителката му да има татуировки по видимите части на тялото.Ако имам избор,бих я сменила с учителка без татуировки.
Ако толкова много искаш да имаш татуси,има вариант да ги направиш на места,на които няма да се виждат.
За мен лично татуировката носи асоциация със затворник,у мен е наслоен  предразсъдък,че само пандизчиите се татуират.Осъзнавам,че е предразсъдък,но работи:confused:

# 2
  • Мнения: 7 325
Учителката на дъщеря ми ( първокласничка беше ) има татус на крака. Вижда се, но  не *вади* очи, поне моите. Виж ако беше изрисувана цялата и го демонстрира нямаше да съм ок.

# 3
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Аз съм учителка по английски в Канада и съм най-малко татуирана сред колегите ми. Всички имат татуировки, дори и директорите. На някои колеги празно място няма по ръцете и краката. Аз имам само един надпис на кръста, който се вижда само ако съм с по-къса блуза и се наведа.
Не мисля, че татуировката определя дали си добър учител или не. Във всички нормални държави на никой не му пука за това, напротив смятат го за интересно и проява на оригиналност. В България някои лелки със средновековно мислене и комунистически манталитет могат да те гледат накриво, но,  все пак,  едва ли се събуждаш сутрин с идеята да се харесаш на всички.
Следвай мечтите и поривите си, прави това, което те прави щастлива и по-малко обръщай внимание на хорското мнение. Хейтъри винаги ще има.

# 4
  • Мнения: 7 325
В България някои лелки със средновековно мислене и комунистически манталитет могат да те гледат накриво, но,  все пак,  едва ли се събуждаш сутрин с идеята да се харесаш на всички.

Бг. или чужбина все тая. Щом не ми харесва учителите да изглеждат като гангстери сменям училището и това изобщо не ме прави тъпа лелка, хейтър, комунистически фосил или подобни простотии. Ти имаш право да избереш как да изглеждаш, аз имам право да избера дали да ти поверя детето си.

# 5
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Вярваш или не, въпреки татуировката ми, родителите с удоволствие ми поверяват децата си, а самите деца идват с удоволствие в часовете ми. Във всяко училище съм била любимата учителка (работя в гимназиален етап) и това по-никакъв начин не се определя от наличието/липсата на татуировки, а на много други фактори, като образование, подход към децата, досъпно представяне на материала, добро чувство за хумор, постоянно мотивиране на учениците с похвали и компенсации, нетрадиционни методи на преподаване (през октомври ги заведох в един изоставен затвор Simple Smile ), допълнителна работа с нуждаещите се, а дори и подаряване на дрехи и пособия и купуване на обяд от личните ми средства, за тези, които не могат да си го позволят.
Но пък те оставям да си вярваш, че учителите без татуировки са по-качествени от тези с. Уважавам правото на мнение на всеки, дори и на тъпи лелки, хейтъри, комунистически фосили. И те са хора Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 039
Въпреки всичко и аз смятам,че демонстрация на татуировки на видими места,не са подходящи за учител.

# 7
  • Мнения: 2 721
Много сте ограничени , честно! За вас татусите определят кой какъв човек е ?! Аз имам и на видни места и скрити, свикнала съм баби и дядовци да ме гледат странно и не ми прави впечатление, но ако някой ме определи каква съм само на външен вид , не би ме обидило , но би ме замислило хората колко са повърхностни.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 426
В Канада е едно, в България е друго. До мен, в 111, едни лели разкъсаха словесно една красива девойка със слушалки и едно мини татусче на ръката.
От гледна точка на учител - така или иначе ходим с дълги ръкави от септември до май, та няма как да се видят татусите.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 468
Грам не ми пречат татуировките. Освен това, ако трябва да избирам между даскал/ка без татуировки и учител/ка с татуировки, ще избера второто.

# 10
  • Мнения: 29 263
На мен лично не ми пречат татуировките, но е факт, че работодателите в България не гледат с добро око на кандидати с големи татуировки. Ако е нещо дискретно, малко или на място, което не се вижда, не би трябвало да е проблем.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Защо татуировките са проблем само в България? Изобщо няма да ми е проблем, ако учителят е татуиран. За мен по - важни са професионалната квалификация и човешките му качества.

# 12
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Имам дете в училищна възраст и би ми направили много лошо впечатление учителката му да има татуировки по видимите части на тялото.Ако имам избор,бих я сменила с учителка без татуировки.
Ако толкова много искаш да имаш татуси,има вариант да ги направиш на места,на които няма да се виждат.
За мен лично татуировката носи асоциация със затворник,у мен е наслоен  предразсъдък,че само пандизчиите се татуират.Осъзнавам,че е предразсъдък,но работи:confused:
#Crazy newsm20
Да пази Господ, дето се вика, от такива закостенели мозъци.
Никога не бих съдила човек по това, че има татуировка. Не ми пречи и учителката на детето ми да има. Ако ще и цялата да се е татуирала.

# 13
  • Мнения: 29 263
Защо татуировките са проблем само в България? Изобщо няма да ми е проблем, ако учителят е татуиран. За мен по - важни са професионалната квалификация и човешките му качества.

На мен също не ми е проблем, но е факт, че не се гледа с добро око на много татуирани хора, независимо за каква професия. Виждала съм и съм чувала коментари относно колеги с видими татуировки и то не само от един човек, масово е неодобрението.

# 14
  • Мнения: 2 721
Мда, не могат да разберат , че хората са различни..

Общи условия

Активация на акаунт