Здравейте!От заглавието не знам дали ще ме разберете правилно,но случаят е следния"След кървене някъде в 10-11 седмица-обилно кървене и терапия се установи,че съм имала двуплодна бременност,едната от която съответно приключи с кървенето...Очакването в тези случаи обикновено е за резорбция на загиналия плод.Следим го всеки месец и уж се резорбира и намали до 1см,до вчера..На феталната вчера ясно се вижда,че това образование все едно е нараснало и е застанало на входа на матката,което видими смути лекарката.Тя предполага,че плацентата на 2-рия мъртъв сак е пораснала,но това възможно ли е?От хормоните ли е?...Сега съм в 21 гестационна седмица,имам пълно доверие на моята лекарка и всичко,което ми казва...Но ако на някой му се е случвало нещо подобно на мен,ако може да сподели опит.Включихме аспирин протект,за да се разсее евентуално-забравих да спомена,че ми откри и тромбофилия,но ако не се разсее?Секцио?А дали пречи на плода в по-големите месеци?Как са се развили нещата при вас? Преди 8 години имам 1 нормално живо родено детенце,което е прекрасна млада госпожица Simple Smile