Предпазване от забременяване след раждане

  • 6 920
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 260
И ние за сега сме на  "паи сееееееееее" и презервативи, но от този месец почвам хапчета, че умирам от шубе да не направим братче или сестриче точно сега. За напред мисля да си карам с хапчета, поне преди бях доволна.

И аз така.

# 31
  • Мнения: 5 391
Аз използвам най-сигурният метод с/у забременяване-не правя секс Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 32
  • Мнения: 3 356
и ние сме на "паи сеееееееее" Laughing
newsm10

# 33
  • Мнения: 2 381
С презерватив Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз използвам най-сигурният метод с/у забременяване-не правя секс Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Разправят, че някоя си Мария също не била правила секс, пък забременяла.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 144
С презервативи  Naughty  Naughty   Laughing  Grinning  Laughing

# 36
  • Мнения: 82
  Ами взимам LOGEST от 4-тия месец след раждането, но не кърмя. Иначе знам че и спирала е добре.

Една мацка каза, че била на 35 и пушела, това какво значение има  newsm78 newsm78
  Не знам не съм чувала годините да имат значение в случая newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 6 260
  Ами взимам LOGEST от 4-тия месец след раждането, но не кърмя. Иначе знам че и спирала е добре.

Една мацка каза, че била на 35 и пушела, това какво значение има  newsm78 newsm78
  Не знам не съм чувала годините да имат значение в случая newsm78

Имат, имат, и статии съм чела по въпроса, и с лекари съм говорила. (Налагало ми се е да пия хормонални препарати по медицински причини, включително и за да мога да забременя). При жени над 35 г. и пушачки се увеличава значително рискът от тромбози, мозъчни инсулти и т. н. при прием на повечето хормонални препарати. Под пушачки разбирай над 5 цигари дневно, особено се увеличава рискът, ако цигарите са над 20. Въобще при започване прием на противозачатъчни консултацията с лекар е задължителна. В Германия, например, знам, че ги продават само срещу рецепта.

# 38
  • Мнения: 1 259
Аз използвам най-сигурният метод с/у забременяване-не правя секс Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И аз така Mr. Green.Ама от време на време сме с паи сееее Mr. Green

# 39
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Комбинираме "паи сееееееееее" с презервативи  Laughing
тъй тъй щот се кърмим  Laughing

# 40
  • Мнения: 295
Аз използвам най-сигурният метод с/у забременяване-не правя секс Mr. Green Mr. Green Mr. Green
и докога така........... smile3506

# 41
  • ГО
  • Мнения: 3 955
С презерватив. Peace

# 42
  • Мнения: 419
досега кърмих и пиех" церазет'',ве4е не кърмя и 4акам да ги сварша та да видим дали ще ми изпише други г-н.Доктора Simple Smile

# 43
От коя седмица след раждане трябва да се започне да се взимат хапчета?

# 44
Аз пия противозачатъчни, като ги започнах от 3 месец след раждането.
Ако кърмиш обаче не може Naughty

ааа, може и докато кърмиш- само че са специални противозачатачните с по-малка доза хормони вътре. аз пия от 8 седмица и все още такива по поръка на лекаря до година, мойте са Cerazette.

 PeaceИ аз така, пия Cerazette предписан ми от доктор. Почнах ги от втория месец някъде, при положение че не съм имала още цикъл ги започнах щом ги купих, ако има цикъл се почват според оказаниата на опаковката. Тези хапчета са специални за кърмещи майки и не съдържат естроген и прогестерон. Иначе като спра да кърмя смятам да си сложа спирала (пак по препоръка на мойта гинеколожка, чието мнение много уважавам) Нещо не'ам нерви да рискувам с паи сеееее.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт