Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 855
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Някой може ли да даде рецепта за домашен течен шоколад, който максимално да се доближава по вкус на този готовия по магазините.
https://vkuhniata.wordpress.com/2011/08/15/homemade-nutella/

# 31
  • Мнения: 7 268
Сем,благодаря ти за рецептата-още днес ще се опитам да я "спретна".
"Мамо,може ли да се яде жито, не само на задушница?Например за закуска?"

# 32
  • София
  • Мнения: 15 450
Толкова зимно навън, че днес реших да точа баница.







# 33
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 003
не си човек!
TrollfaceTrollfaceTrollface

# 34
  • Мнения: 22 867

Тайне, за бой си! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Кой шмъ Утлепи от монитора сИга? Crazy Напиши, моля те, тестото за баници ли е, дето е само от вода и брашно + малко олио, оцет евентуално, сол.......? bouquet chef

# 35
  • Мнения: 39 211
Ох, много вкусно изглежда баницата. И съм сигурна че е!

# 36
  • София
  • Мнения: 15 450

Тайне, за бой си! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Кой шмъ Утлепи от монитора сИга? Crazy Напиши, моля те, тестото за баници ли е, дето е само от вода и брашно + малко олио, оцет евентуално, сол.......? bouquet chef
Точно такова е.Брашно, хладка вода с лъжичка сол и две лъжици олио и супена лъжица оцет.Замесих добре, намазах с олио и оставих да си почине 40 минути покрито.После разделих на топки и точих.Тази баница е от две и половина топки, остана една и половина за нещо друго.

# 37
  • Мнения: 1 265
Тайне - пак ли на око Nerd е мярката за продуктите? Вярно си за бой. Да вземеш да пратиш малко, че каква е хубавелка баничката, наистина и аз залепнах за монитора.
denyil - аз също обичам и правя жито за закуска или десерт.

Момичета, и както обещах - прясна скумрия на скара


# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 490
 Страхотна баница,ама бихте ли споделили,колко градуса е при вас?Тук във Варна е слънчево и цял ден боядисвам терасите.

# 39
  • Мнения: 7 268
Градуси около 20 сигурно,но дъжд,дъжд....доста(както старите хора казваха"ситничко и гадничко"вали)

# 40
  • София
  • Мнения: 15 450
Страхотна баница,ама бихте ли споделили,колко градуса е при вас?Тук във Варна е слънчево и цял ден боядисвам терасите.
17 в София и не е спирало да вали цял ден.

И да не е без снимка, баницата разрязана.Малко и е сиренето, за другия път ще знам.

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 18:04 от Тайна

# 41
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аа сега отивам до рибния за скумрия! ММ го няма ,че да ми мрънка, че му "СМЪРДИ!" .

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 003
щипки за пране нямаш ли?
защипи му носа и мир Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 43
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Благодаря за пожеланията! Идеята за прасенцето дойде от там, че вкъщи без мръвки не се сяда. Joy
За днес кюфтета и картофки на фурна.

# 44
  • Мнения: 22 867
Сега и рибка ми се прияде! И кюфтаци с картофи! Heart Eyes bouquet

У нас свинщини със зеле,


тиквички на фурна


и............ех, Тайне, Тайне, няма да казвам как я смотах, че ми падна имиджът на кОлинарка! Mr. Green Ама не изтраях на явните вкусотии на Тайна! bouquet


Общи условия

Активация на акаунт