Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 895
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 11 701

Покани ме, моля ти се!  Simple Smile
с удоволствие, като знам, че ще носиш десерта Simple Smile
Идааа и нося какво ми поръчаш. Благодаря!!  Heart Eyes

Момичета, бомба сте. Винаги съм имала проблем с измислянето на меню, но тези дни чета темата назад и започвам експериментите. От мен една пита с тиквички и домати ......................
Чудесни тиквички.  Много имаш да пишеш в тефтерЯ, много.  Записвай всичко.  Wink

# 241
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Кекс, правен по принуда  Rolling Eyes
 Реших да направя един кекс негърче....не знам си как му беше името, изрязала съм рецептата от някаква брошура, май на Кауфланд. С 1 яйце.... 1 кофичка кисело мляко...Абе знам си аз, че тия неща с киселото мляко не ми се получават, ама  Whistling Та от 4 пръста висок при печенето, кекса остана на 2 пръста - а вътре  Close Да, ама нещата за глазурата с която трябваше да го полея ги смесих вече - та ги сложих в хладилника, кекса го изхвърлих и снощи направих моя си и го полях Crossing Arms



Нали сте чували израза "за това копче, един балтон", та и аз - заради тая глазура, 2 кекса  ooooh!
Оплаках се Sad

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 08:45 от mama iasi

# 242
  • Мнения: 14 072
Ха-ха. Това ми напомни как реших да употребя един пакет спанак и забърках тесто за спаначената торта. Но както го носех към фурната, тъкмо да го пъхна и дъното на откопчаващата се форма падна. Тестото се изля върху вратата на печката и вътре в нея. Какво бърсане падна няма да казвам. Но от яд и инат, на другия ден си купих отново всички продукти (и нов спанак Joy ) и я направих за втори път. Само дето, този път внимавах как съм закопчала формата.

Аз готвя, ама по-малко, че нещо нямам настроение за кухнята и затова не качвам снимки, но си ви следя с удоволствие. Страхотни сте всички, само преглъщам пред екрана.

# 243
  • Мнения: 1 265
Момичета - страхотни сте Flowers Hibiscus Толкова вкусни неща, и аз като Марчева - записвам ли, записвам.
Толкова вкусни и разнообразни неща - събрани на едно място Wine Glass

Аз правих "Мъжка торта" - по рецепта на Лабрекс - благодаря! Такова бързо разкошно нещо скоро не бях правила. Sparkling Heart

* вчерашния обяд - мариновани пил. бутчета на скара; пържени картофи и салата

* мелба - правена от сина ми


Прекрасни почивни дни ви пожелавам момичета - с много емоции и вкусни неща в кухнята

# 244
  • София
  • Мнения: 19 249
Кекс, правен по принуда  Rolling Eyes
 Реших да направя един кекс негърче....не знам си как му беше името, изрязала съм рецептата от някаква брошура, май на Кауфланд. С 1 яйце.... 1 кофичка кисело мляко...Абе знам си аз, че тия неща с киселото мляко не ми се получават, ама  Whistling [/size]ooooh!
Принципно негърчето не става много високо, но зависи и в каква тавичка се пече. Аз само заменям содата с бакпулвер, да не ми мирише. Ето няколко рецепти, аз съм правила първата, но сигурно с яйце е по-вкусно.

# 245
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Stuck Out TongueМарчева, рецептата е на Танчето за шоколадовия сладкиш и те предупреждавам, че е мноооооого шоколадов! Ето яhttp://tanya-www.blogspot.com/2017/02/blog-post_17.html Днес пак го правих за почерпка в офиса - не знам как ще работят след обяд Stuck Out Tongue
Иначе от мен един селски сладкиш с праскови без мазнина
https://hranatazadushata.blogspot.com/2018/07/blog-post_20.html

# 246
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Кекс, правен по принуда  Rolling Eyes
 Реших да направя един кекс негърче....не знам си как му беше името, изрязала съм рецептата от някаква брошура, май на Кауфланд. С 1 яйце.... 1 кофичка кисело мляко...Абе знам си аз, че тия неща с киселото мляко не ми се получават, ама  Whistling [/size]ooooh!
Принципно негърчето не става много високо, но зависи и в каква тавичка се пече. Аз само заменям содата с бакпулвер, да не ми мирише. Ето няколко рецепти, аз съм правила първата, но сигурно с яйце е по-вкусно.
Не, не става, ама на снимката беше поне 3 пръста високо. Пекох го в тава с точно описаните размери 20/30. Съжалявам, че изхвърлих рецептата - можеше пък на някой да му се получи  newsm78

# 247
  • София
  • Мнения: 11 701
 Нелче, мерси за шоколадовкото, в момента вкъщи имам всички продукти, налични са ми, да го завъртя  newsm78 не знам дали ще го харесат толкова шоколадово, но за сметка на това прасковите  ти разкошно изглежда. Може би него ще завъртя за уикенда. Благодаря!  Hug

# 248
  • Мнения: 7 279
Свински лентички със зеленчуци(лук,морков,тиквичка,чушка),овкусени с къри

# 249
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Моля да ми дадете рецептата за"Мъжка торта " на Лабрекс 😤 Благодаря😊

# 250
# 251
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747


     Свински дроб по Пеп4о 🌹🌹🌹 и мамината погача.





    И остатъкът от едни разкошни горски боровинки със сметана.

# 252
  • София
  • Мнения: 10 854
Хайде и аз с моя Телешки дроб в сметанов сос:



И едни Безглутенови мъфини с нахутено брашно и кокос:

# 253
  • Мнения: 7 279

Шпикован св.бут

# 254
  • Мнения: 68
Ето го моят пирог
направо от печката.

Общи условия

Активация на акаунт