Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 897
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 11 703
У нас белтък не остава, но тоя кекс си го записах. Много ми хареса. Предполагам е много въздушен, като чета съставките.
Заслужава си, невероятен е, но и до голяма степен заливката го прави, може и със сладолед, жесток е. Пускай го

...............
* десертите продължават да са сладолед и плодове - пъпеш, диня, праскови, ябълки
 (тук такива горещини метеоролозите не са измервали от 50 години; нощес в Осло беше +22*, а през деня стигат до 29-31*; няма вятър и добре че има много паркове и морето).



Малииий  sem такива температури при вас, вероятно твоите съграждани умираГАТ от жега. При нас е една хубава топла пролет и лятото ще дойде догодина. Mr. Green От дъждове се подмокрихме, днес валя като за световно, отново.  Mr. Green Mr. Green Красивите ми китки на терасата едвам ще оцелеят от толкова влага, но засега удържат напрежението на капките дъжд.
Много обичам пане-карфиол, но другите не обичат, жалко, ще ме черпиш само ти.  Simple Smile

Постни пълнени шарени чушки с ориз и стафиди, докарах го на хубав ориз.



Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 18:47 от marchеva14

# 286
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Джоланче с наденички, лук,1 домат и картофи в гювеч и 10 мин преди да го извадя го полях със сос от заквасена сметана, горчица и задушен, наситнен лук.

# 287
  • Мнения: 7 279
Надявам се,че Дарето няма да се сърди,че го копнах нейният сладкиш от другата тема,но ми е "на мушка"за направа тези дни...

"Ние си го наричахме "Негърче", но с появата на нета разбрах, че така казват на друг сладкиш. Ето моята рецепта, божествен е на вкус и го правехме в "голямата тава".

1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
1 кофичка кисело мляко
1 ч.л. сода
бакпулвер
2 1/2 ч.ч. брашно
3 с.л. какао

Глазура: 125 гр. масло, 1/2 ч.ч. пудра захар, 2 ванилии, 2 жълтъка, 1 с.л. прясно мляко

смлени орехи за поръсване

Аз не слагам жълтъци и мляко, пак си се получава невероятен вкус, топящ се в устата. Благодаря ти, че ме подсети за него!
Сем,лятото от при нас,май е избягало към теб...завид.(засега съм без снимка-може и да ме изтрият,но днес ще дояждаме и нямам нова манджа...)

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 19:01 от denyil

# 288
  • Мнения: 22 867

Верно много вкусотии, след вечеря влязох в темата, пък........ Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes bouquet

У нас постни манджи, да има на какво да се мръщят мЪжовете. Simple Smile

Ориз с гъби


и панирани пръчици от тиквички.


# 289
  • Мнения: 14 072
Дени, благодаря, че ми спести писането, че съм от телефона. Да добавя, че аз сложих 3/4 ч.ч. олио, а не цяла, като компенсирах с малко повече мляко. Едно време майка ми го правеше за "по-специални" поводи, но тогава нямаше сегашните чудеса. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 290
  • Мнения: 9 107
У нас постни манджи, да има на какво да се мръщят мЪжовете. Simple Smile

и у нас постна, една от малкото, които милото яде Simple Smile  първи яде тази вечер - лятна, доматена манджа с бамя Simple Smile за вечеря   http://pep-4o.blogspot.com/2010/06/blog-post_20.html . Аз я обичам студена, ще ям утре, с младежите ушЕта и пълнени пържени чушки пък ние хапнахме.
 

# 291
  • София
  • Мнения: 15 458
От последната седмица дежурните у нас неща.













# 292
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Този път, обери стария хляб - в случая, франзела
Преди печене

След

# 293
  • Мнения: 1 265
"Ние си го наричахме "Негърче", но с появата на нета разбрах, че така казват на друг сладкиш. Ето моята рецепта, божествен е на вкус и го правехме в "голямата тава".
denyil - малееей, то било "обикновено Негърче" Sunglasses ; а как апетитно изглежда Smile Благодаря
Марчева - метни една чушчица плз Flowers Hibiscus А за карфиола - пробвай с тази панировка; и други не го ядяха, пък и не познаха че е карфиол Smirk
Скрит текст:
В панировката слагам - яйце+бира+настърган пармезан (може и Халуми щом имаш, но търпи и най-обикновен ситно настърган кашкавал)+1-2 сл брашно+сол+черен пипер; карфиола сварявам за 4 мин в подсолена вода
Пепи - чудесии и при теб; а за Тайна да не споменавам - едни такива апетитни чинийки е наредила
Лабрекс - взе ми идеята за ориз с гъби; а на "палочки" от тиквички им се каня вече месец - но все не ми стига ръка?!
mama iasi - освен франзелЯта какво още има там? Апетитно изглежда

А аз нощес правих тази чудесия (и сега ме чака една червена капия) - пу, да се поФаля че ми умря циганката Satisfied

# 294
  • София
  • Мнения: 3 477
У дома обичайните свинщинки (вратни) с гарнитурки (задушени гъбки, зелева салатка, извара)

# 295
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
     Моята част от готвенето днес приключи с една бърза баница на тиган с домашни яйца, сирене и мляко; превъзходни гъби кладница по Пеп-4о  🌺🌺🌺 - панирани и с масло, които утре май ще повторя 😘.







    Допълвам: и патладжан бюрек.


Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 13:49 от ir74

# 296
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
sem - резенчета: домат, сирене, салам/шунка, топено сирене...абе, да не изхвърлим франзелата  ooooh! Въпреки маслото, пак остана суха филията.

Варианта при който всичко това се залива с яйца и прясно мляко, повече ми харесва, а ако има и лук на шайби ...ммм вкусотия. Но снощи  дъщерята го прави, та нямам право да се оплаквам  Peace

# 297
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
от кладницата става чудна вегетарианска шкембе чорба. Simple Smile
аз шкембе не ям, но направих такава и направо събрах очите на гостите с това вегетарианско шкембе.
никой не позна какво е. Wink

# 298
  • Мнения: 9 107
вегетарианска шкембе чорба да, но за любителите на истинска шкембе чорба - тц, Добри,   да ме извиниш Simple Smile  може и да е вкусно, но  е различно.

# 299
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 044
Simple Smile Simple Smile познаха, че не е истинско още от представянето "вегетарианска шкембе чорба" Wink
не познаха от какво е.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт