Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 790
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 15 435
Манджа от "всичко по малко"  Joy - малко лук, малко чушка зелена, червена, малко олио, малко брашно,малко черен и червен пипер, малко кайма, малко картофи, малко вода и сол и накрая две яйца на струя, да стане на парцали, и магданоз.

# 301
  • Мнения: 9 092
Simple Smile Simple Smile познаха, че не е истинско още от представянето "вегетарианска шкембе чорба" Wink
не познаха от какво е.
Simple Smile

така може, че скоро ме убеждаваха на едно място как нямало разлика Simple Smile Flowers Hibiscus

скариди на тиган https://pep-4o.blogspot.com/2018/05/blog-post_24.html

треска  пак  на тиган Simple Smile поради липса на аспержи - с малко песто от босилек https://pep-4o.blogspot.com/2018/05/blog-post_13.html

и брускети с хайвер и маслинова паста. 

# 302
  • Мнения: 1 804
Любима лятна доматено-пиперена манджа (сигурна съм, че в кулинарните предавания биха ѝ измислили далеч по-засукано име) с домашно овче сирене



пеп-4o, разкошни скариди! Ще търся да купувам. Хлапето е лудо по тях.

# 303
  • Мнения: 425
Солена палачинкова торта

# 304
  • Мнения: 1 265
Ха добра ви "среднощ". Всички спят а "лудото Ленче" (пардон аз) прави еклери. Но бях обещала и понеже днес в Осло беше  +31* и още не мога да заспя - ето това свърших.
* снимката е по време на правенето, че после нямало да останат за нея. Smile

* и да се поФаля - имам подарък от сина; професионална сокоизтисквачка за цитрусови плодове
Скрит текст:
* а ето и панирания карфиол - дето писах за него вчера


# 305
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
На скарата:

 Ветрилото, след почти 50 мин. печене/а пишеше 30 мин.Sad Разбрах, че няма да се хареса и въобще не му настъргах кашкавал, да не го хабя  ooooh! Обрахме сиренето и доматите, патладжана - в кофата.


sem - вземам еклерите от горния край на тавата, че другите са по-малко  Peace Честита ти сокоизтисквачка, ама много мисли за теб синчето  Wink

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 09:08 от mama iasi

# 306
  • София
  • Мнения: 3 448
Аз го пека ветрилото докато стане готов домата- този ми изглежда напълно суров. Добре опеченият син домат е като мозък. Винаги се харесва от всички.
Умирам за гриловани зеленчуци.

От мен едни пълнени чушчици



Скрит текст:

# 307
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
Аз го пека ветрилото докато стане готов домата- този ми изглежда напълно суров. Добре опеченият син домат е като мозък. Винаги се харесва от всички.
Умирам за гриловани зеленчуци.

.........

 smile3521 така е, но нали все чета и изпълнявам по рецепта...къде са 30 мин., къде е 1 час  newsm78
 newsm10 - ако може всеки ден бих ги яла.

Всъщност исках да направя печения патладжан на Катето Евро, но като се пече цял, не мога да разбера кога е готов  Embarassed Но следващия път ще пробвам  Peace

# 308
  • София
  • Мнения: 15 435
Всъщност исках да направя печения патладжан на Катето Евро, но като се пече цял, не мога да разбера кога е готов  Embarassed Но следващия път ще пробвам  Peace

И аз като правих ветрило, ми беше жилав.А целите ги печеш на силна фурна боцнати с шишче на едно-две места. Те се спаружват, като станат готови, но може да боцнеш с шишче, да го пробваш омекнал ли е в средата.Или ако не си му направил дупчици за парата, като ги слагаш, като се изпече гръмва, но пък прави мазало. Joy

# 309
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Когато правя патладжан ветрило,  винаги го пека поне  20 мин под капак или фолио и после допичам. Така се задушава и става "мозък" Simple Smile 
И при нас имаше пълнени чушки, но не стигнаха до фотосесия.
 Затова пък снимах едни воловани с мус от риба тон

# 310
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
Всъщност исках да направя печения патладжан на Катето Евро, но като се пече цял, не мога да разбера кога е готов  Embarassed Но следващия път ще пробвам  Peace

И аз като правих ветрило, ми беше жилав.А целите ги печеш на силна фурна боцнати с шишче на едно-две места. Те се спаружват, като станат готови, но може да боцнеш с шишче, да го пробваш омекнал ли е в средата.Или ако не си му направил дупчици за парата, като ги слагаш, като се изпече гръмва, но пък прави мазало. Joy
А, това го зная  Peace

# 311
  • София
  • Мнения: 11 666
sem, чудесна сокоизтичсквачка имаш, същата я ползвам и аз, за цитруси. Много работа ми върши. Тя тежи страшно много, моята, не знам как е при теб, защото това беше преди години,  а аз я мъкнах от... 2000 км.  Joy Когато я видях бях силно запленена и я купих веднага.

Един Галисийски хляб - https://www.gastronomeonline.com/recipe/galician-bread/

# 312
  • Мнения: 9 468
какъв е патладжанът на еврото?
цял патладжан се пече много бързо на котлон. щом омекне е готов. ветрилото и аз първо го душа, след това пека.

# 313
  • Мнения: 1 265
какъв е патладжанът на еврото?
цял патладжан се пече много бързо на котлон. щом омекне е готов. ветрилото и аз първо го душа, след това пека.
Марчева- и моята сокоизтисквачка така - премина Атлантика за да дойде. И наистина тежииии Smiley
mama iasi - давам цялата тава; еклерите и толумбите са моя запазена марка (правя ги от 1975 г Innocent все по една и съща рецепта - еййй, остарях вече Thinking); благодаря за пожеланието Flowers Hibiscus

Уф, днес освен диня друго няма да готвя; у дома са ми дали почивка. Отидоха на екскурзия някои, а аз пред компа.

* но аз и една мелба си направих


# 314
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
какъв е патладжанът на еврото?
цял патладжан се пече много бързо на котлон. щом омекне е готов. ветрилото и аз първо го душа, след това пека.

Пекла съм на котлоните на Раховец/как хубаво се пукаха и лютите чушки/. Но на вградените -  Naughty. Патладжан няма да ям, но няма да рискувам да сложа на тях.

Ето патладжана на Катето /прави го преди доста време в Черешката на тортата/
http://ilrai.blogspot.com/2017/08/blog-post_17.html

sem на мелбата да беше сложила от диненото сладко  Wink И аз като теб май взех да си го хапвам с вилицата, от бурканчето. Охладено повече ми харесва  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт