Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юни 2018, 14:27 ч.

Кое е най-важно за Вас в работата?

• 7 974
  • 68
  •   1
Отговори

Анкета

Кое е най-важно за Вас в работата?

Опции:

# 45
За мен е важна заплатата, но и работното време - да не е повече от 8 часа и да имам осигуровки на реална заплата. Също да има добър социален пакет, транспорт и допълнително здравно осигуряване.

# 46
За мен е важна заплатата, но и работното време - да не е повече от 8 часа и да имам осигуровки на реална заплата. Също да има добър социален пакет, транспорт и допълнително здравно осигуряване.
И за мен тези неща са важни ,само че в нашия град много малко фирми предлагат тези условия и са на три сменен режим.Точно в момента обмислям дали си струва да напусна сегашната ми работа,на която имам прилична заплата,но ни осигуряват на минималната за страната+ваучери за храна+50% пътни за тези които са извън града пътуващи ,редовна смяна или да мина на три смени с реална осигурителна база,транспорт +храна +30лева ваучери за храна newsm78

# 47
И за мен тези неща са важни ,само че в нашия град много малко фирми предлагат тези условия и са на три сменен режим.Точно в момента обмислям дали си струва да напусна сегашната ми работа,на която имам прилична заплата,но ни осигуряват на минималната за страната+ваучери за храна+50% пътни за тези които са извън града пътуващи ,редовна смяна или да мина на три смени с реална осигурителна база,транспорт +храна +30лева ваучери за храна newsm78

Смяната на работа не е страшно нещо. Имах период, в който всяка година сменях работодател, все нещо ме дразнеше. Сега направих рекорд от 3 години на едно място, но защото работя от вкъщи, мога да намеря и по-добро заплащане, но не ми се работи в офис.

# 48
Всички изброени неща са важни за работата. Дори и понякога да казваме, че някои неща нямат особено значение, всъщност не е точно така. Негативите се отразяват бавно и постепвнно на психиката и самочувствието ни. Пък и за дългосрочна работа в повечето случаи е добре да си квалифициран и с перспелтиви. За съжаление, в днешната динамика, ако не си наистина специалист и ценен кадър или работата ще е лошо заплатена или безперспективна.

# 49
Гласувах за удоволствието от работата,макар че за мен и заплащането има значение. В моя случай работата ми изпълнява и двата критерия,но лошото е отношението на работодателя и средата която се налага от това му отношение. В момента хубавото е че си почивам от това защото съм в майчинство и мога да помисля дали след това да сменя средата или да търпя работната среда заради работното време  в което ще мога да се грижа и за детето си

Имате време да помислите, да Simple Smile  Аз бих постъпила така - ако имам възможност да съчетавам работата с грижи за детето, бих запазила съществуващата работа. В малко по-късен етап (когато детето е вече на 5-6 години, доста по-самостоятелно, ще усетите това  Simple Smile ) бих се замислила вече за смяна на работата, според вече други водещи критерии (по-добро заплащане, друга сфера на интереси, заплащане). В началните години от отглеждането на детето (докъм 3,4 поне ), то е най-важното и доста от другите важни неща в живота аз бих подчинила на този приоритет (ако е възможно да се избира и, ако е приятно за родителя, тъй като има и момичета, които не могат без работата, работната среда и могат да прекъснат майчинството още от 6ти месец; за съжаление, на други се налага да го направят - напр. на мениджърски позиции).

# 50
Включвам се и аз
Интересно ми беше да изчета - аз още съм в началото на трудовия си житейски път , но сякаш поне в работната ниша в която съм се насочила - фармацевтичната , поне за сега най-би ми бил важен колектива - понеже работя с много хора всеки ден, хора всякакви  и ако има и колеги , които да ми се друсат по нервите , не бих го издържала
Страшно сдържан човек съм , с много търпение - но и това си е до време
И понеже работя в столицата - бих посочила , че и времето за пътуване до работа би ми бил важен
 критерий

# 51
Аз като от скоро сменила си работата ,ще кажа че всичко зависи самия теб- с какво си готов да направиш компромис.Преди работих в колектив от 50 човека,сега  от 1000(огромен завод),редовна смяна -сега три сменен режим,работех нещо коренно различно от сега,но всичко си има цена,положителна и отрицателна страна.Ще се опитам да си дам шанс на новото място,ако успея да намеря баланса между – и + ок,ако не значи не моята работа.

# 52
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Също така е много важно да имаш избор.
Когато човек има избор, е склонен по-малко компромиси.
За отделните етапи в човешкия живот и приоритетите в тях стана вече дума.

# 53
Абе пари си трябват. Гласувах за заплащането.
Работата винаги ми е била по специалността, така че щом съм избрала тази професия, значи ми харесва.
С колектива гледам да се сработя. Ние сме много хора, с един се разбираш повече, с друг по-малко.

# 54
  • Сф, Младост1
Е, защо само 1 отговор? Аз исках да маркирам 2 – удоволствие от работата и добри взаимоотношения в колектива. Заплащането е чак на трето място.  Sad
И аз търсех такава опция, но няма, за това се подписвам под твоето мнение! Hug
Няма пари, които да ме накара да отида на място, на което не изпитвам удоволствие от работата и колектива около мен! Naughty
Ако не се гордея с това, което върша и/или няма едно кафе със свестен човек да изпия!.... Зарязвам всичко! Whistling Crossing Arms

# 55
Не бих се лишила от работа, която ми доставя удоволствие за сметка на повече пари.

# 56
  • София
И аз не мога да посоча само един отговор. Еднакво важни са ми и заплащането, и възможностите за кариерно развитие, и работното време. Единствено с второто бих направила временен компромис - имам първокласничка и ясленче и точно в момента ми е важно да разполагам с достатъчно средства и да свършвам работа в нормално време, заради което временно бих работила в организация, където нямам много възможности за развитие. Но пък впоследствие ще сменя, когато преценя, че е подходящ момента.

Какво е добра заплата в България и конкретно в София - аз бих казала, че зависи и в каква сфера работиш. Но над 1500 лв/месец и то при условие, че няма разходи за наем/ипотека. Ако има, над 2000/месец.

# 57
  • София
И аз не мога да посоча само един отговор. Еднакво важни са ми и заплащането, и възможностите за кариерно развитие, и работното време. Единствено с второто бих направила временен компромис - имам първокласничка и ясленче и точно в момента ми е важно да разполагам с достатъчно средства и да свършвам работа в нормално време, заради което временно бих работила в организация, където нямам много възможности за развитие. Но пък впоследствие ще сменя, когато преценя, че е подходящ момента.

Какво е добра заплата в България и конкретно в София - аз бих казала, че зависи и в каква сфера работиш. Но над 1500 лв/месец и то при условие, че няма разходи за наем/ипотека. Ако има, над 2000/месец.
Относно заплатата ... с две магистратури, 4 езика и над 10 години качествен стаж по специалността още не съм стигнала заплата от 1500 лв в София

# 58

Относно заплатата ... с две магистратури, 4 езика и над 10 години качествен стаж по специалността още не съм стигнала заплата от 1500 лв в София

В кол центровете дават повече за два езика.

# 59
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Образованието само по себе си отдавна не е гаранция за висока заплата. Hands V

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт